1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нина Зили(Nina Zilli)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Vikica.cuci, 8 април 2012.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Барав но ненајдов тема за Нина Зили(ако веќе има слободно канта :) )
  Нина Зили е италијанска пејачка а истовремено и текстописец.Дополнителен мотив за отварање на ваква тема ми беше и тоа што таа оваа година ќе ја претставува Италија на изборот за песна на евровизија.Уште кога и ја слушнав првата песна веднаш ме плени со својот длабок вокал.Некои велат дека многу потсеќа на Ејми Вајнхаус.Еве некои од моите омилени песни:
  http://www.youtube.com/watch?v=EkjoCMvc-lI оваа ми е преуба :)
  http://www.youtube.com/watch?v=HR4bB_Dw4Qs за оваа песна немам зборови :D
  http://www.youtube.com/watch?v=K4pWTygz ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=AO7LPPiSri8
  http://www.youtube.com/watch?v=tHRjyysy ... ure=relmfu
  Едноставно прекрасен вокал кој неверувам дека на некој нема да му се допадне :)
   
  На SimonLimon, Sara123 и Salfetka им се допаѓа ова.
 2. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски