1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нирвана (Nirvana)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Wild.Child, 22 септември 2010.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Оваа ми буди спомени на првиот дечко. Си љубеше да ја пее :D

    И некои други кои ми се допаѓаат.

    :l:

    :inlove:
     
    На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    силно верувам дека тој не се самоуби :!:
    кортни е зад се вмешана

    сите јутуб видеа ги изгледав и на сите страни видов
    100% таа беше , има многу многу многу докази и плус има снимани телефонски разговори
    незнам како после 20 години уште не е во затвор

    1. зошто би го направил тоа ако има 3-4 годишна ќерка , и зошто баш би сакал таа слика (самоубиство) да ја остави зад него
    2. има докази дека после 3 игли од дрога неможеш да мрднеш не пак да земеш пиштол , и тие викаат дека тој бил на многу хероин пред тоа да се случи
    3. ракописот на писмото што беше оставено е проверен од многу експерти за ракописи и потврдено е дека првиот ( горниот ) дел бил напишан од курт за нековите фанови и кортни го напишала делот под него
    4. пред да го најдат курт , кортни пошла дома кај нејзината адвокатка и на одење ја заборавила ташната и адвокатката ја отворила и нашла хартија на која кортни го вежбала ракописот ( незнам ова дали е точно )
    5. курт сакаше да се разведе од неа пред да се деси ова.. и кортни , виде не виде, дека после ќе го нема него . го организира сето ова за да постане повеќе популана со него .. зошто ако се разведеше немаше да и останат пари и кариерата ќе и беше хаос
    6. има телефонски разговори на cobaincase.com

    пак зад сето ова се чудам како таа се го организира ова ... како .. а сигурна сум барем 99%
     
    На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски


     
    На Sunshine.Sunshine и Hipica им се допаѓа ова.
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.426
    Пол:
    Женски
    Во еден период Курт ми беше Бог. Бев речиси обеземена со него. Но потоа пораснав :D И ден денес Нирвана ми е еден од омилените бендови.
     
  5. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Кога ќе помислам на гранџ, помислувам на Нирвана.
    И таа болка во гласот на Курт ми е нешто од кое се ежам од било која песна и нешто најтажно и најубаво што го имам слушнато е песната: „Something in the way“.
    Курт бил голем човек, штета е неговата судбина.
    И како што рекол: „Мир, љубов, емпатија“
     
  6. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Нирвана...Не ги слушам ама Smells like teen spirit ја обожавам :rock:
    Всушност единствена песна што им ја знам, но со план сум да им ги слушнам и другите. Од неодамана почнав да слушам метал, рок и слично па затоа и не знам многу од бендовите.

    Сакав да прокоментирам за Курт. Читав за него, а и имам слушано за него дека бил голем човек и слично. Но мене повеќе ме привлече мистеријата за неговата смрт. Прочитав многу статии, коментари и мислења на луѓето на интернет и според мене тој не се самоубил.
    Кортни е психопатка, треба да си ептен одлепен за да го убиеш својот маж и таткото на својата ќерка само за пари, ама џабе е, и да ја пикнат во затвор и да ја убијат и не знам што да и направат Курт не се враќа.

    Единствено ми е жал за ќерка му. Има ретардирана мајка, легендарен татко на кој не се ни сеќава и се што останало од него се неговите песни и приказните за него кои и ги кажувале неговите колеги од бендот. Прочитав што таа изјавила за својот татко и солзи ми потекоа кога го прочитав делот како колегите на татко и и кажувале колку личела на него и моментот кога таа пушела цигара било баш на ист начин како што пушел и татко и. Се што би сакала дека е да и дадам силна прегратка.

    Многу силна емпатија ме фркна, ми доаѓа да жалам како за свој близок :^)
     
  7. ТрагачПоНадеж

    ТрагачПоНадеж Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    1.118
    Пол:
    Машки
    Група која најлесно ја прифаќаат тијнеџерите и која сум ја слушал и ја во тоа време.
    Сега баш и не сум одушевен од неа.