1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ниту со него, ниту без него..

Дискусија во 'Канта' започната од brunete, 16 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. brunete

  brunete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  39
  Во големо двоумење сум .. Идам до дечко ми скоро1 година,го сакам и знам дека ме сака.. Но постојано се караме,сака се по негово.. Нон стоп ми дзвони,односно на 1 саат а некад е и почесто.. Но тоа само коа е сам и коа му е досадно.а кога е со другари не му ни текнува да ми се јави.. Некако нема разбирање за мене дека мн ме гуши така а го сакам премногу.Коа ќе решам да му раскинам неможам и пак му се смирувам... Да и ја на моменти мн досаѓам али само коа ќе ме изнервира.Од друга страна откако сум со него како да ги изгубив сите другарки .. Ме молам за совет затоа што незнам што да правам веќе .. :|
   
 2. antica20

  antica20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  28
  Ни со него,ни без него..

  Сте се нашле па зошто да му раскинуваш кога сте идеални ? Тој досаден ти досадна си одговарате како мирко и славко :)
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. brunete

  brunete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  39
  Ни со него,ни без него..

  Не ме сваќаш .. :D Ја му вртам само коа сне скарани а вака ич,он е тој што врти и му иам кажано и се ми вика важи нема више али се е по староо .. ко да неам свое јас .. :devil:
   
 4. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Ни со него,ни без него..

  Еееее ова се решава со муабет,а не одма со раскинување :$ ....Нека си најде нешто да се занимава во таквите моменти
   
 5. Katerinki4ka

  Katerinki4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Ни со него,ни без него..

  Pa razmisli malku edna godina ste zaedno a vaka pravi :) pa koa ke dojdat 2-3 godini :) toj sto prAVI vaka sekoj den sigurno ke prai i ponatamu :) ja imam 5 godisna vrska i na pocetokot se bese ok nemase nikakvi raspravii a posle 1 2 god :D sta da pricam :DD inaku ne treba da si ja pogazis gordosta :) kolko i da sakas nemozes sekoja den da se nerviras za glupusti a nekoj da ne si stava na..... :DDD kraj kraevi ima i za tebe ima i za nego :DD dont worry be happy ;) pozzce
  [mod-kirilica:1bajogo4][/mod-kirilica:1bajogo4]
   
 6. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  Студирате, работите нешто...или од премногу слободно време се гњавите еден со друг? Зошто си ги запоставила другарките? Ако имаш можност обнови си ги пријателствата...дечко, љубов, се е тоа ок но да се стави граница, да не е само тоа што ќе ве окупира по цел ден, а и оттаму ви идат и тие кавги...Оладете малку, дајте си време и простор малку сами за себе, во спротивно ниту ќе е забавно, ниту продуктивно а богами не е ни здраво...
   
  На brunete му/ѝ се допаѓа ова.
 7. brunete

  brunete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  39
  и јас мислам дека најдобриот избор е да ја прекинам таа врска.. но незнам како да си ги вратам пријателите,цело друштво сега сигурно ме мрзи пошо ради него сум се карала .. со причина е али ипак .. :^)
   
  На Katerinki4ka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lovelost

  lovelost Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  15
  Јас мислам дека ова е банална работа за раскинување... подобро разговарај озбилно со него за ова и не попуштај повеќе.. :)
   
 9. Blue-eyes-girl

  Blue-eyes-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  30

  и јас сепак мислам дека ова е банална работа за раскинување првин треба да направите еден добар муабет па да му кажеш ти се што ти смета во врската за да се поправи за понатаму ако сака да останете заедно, зошто ако сега му раскинееш а навистина го сакаш ќе сватиш понатаму колку ќе ти биде тешко без него и ќе сакаш да го вратиш назад ... тогаш дури ќе ги сакаш сите тие додевЊа од негова страна... но сепак тоа е твоја работа како мислиш дека треба напрви :) ;)
   
 10. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Да раскинеш поради ова, а викаш го сакаш?
  Мислам дека ова со муабет може да се реши, да се потрудите и двајцата!
   
  На brunete му/ѝ се допаѓа ова.
 11. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Не би те советувала да му раскинеш. Самата кажуваш дека го сакаш.
  Поразговарајте озбилно на оваа тема, пробајте да смените некои работи во вашиот однос. Имајте повеќе разбирање еден за друг, едноставно дајте си го потребното време и потребниот простор. Мислам дека со еден сериозен муабет ова може да се реши.
   
 12. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  и двајцата сте си виновни :) зошто бе девојко не си се поставила на почетокот на постои договор колку пати да се слушате и слично не буквално договор и за тоа,ама можеш да му кажеш бе аман, ама и ти зошто да дозволиш да ги изгубиш другарките ма ајде те молам :) понекогаш некои девојки од коа ќе фатат дечковци стварно на се забораваат, и еве ако не дај боже раскинете, си се прашала што ќе правиш, нема да ти бидат потребни другарките за кафе за совети?

  а за она со раскинувањето ги подржувам останатите дека ако се сака се може да се реши со муабет
   
 13. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  E такви сне мие жените, клетички малку.

  Јас би ти препорачала да го ставиш на игнор неколку дена. Ако не направи нешто од подолунаведените опции:

  -сечење вени
  -рипање од балкон
  -билокакво друго насиље врз себе и
  -недајбоже насиље кон другите (тебе)

  тогаш чувај си го.
   
  На MissSpark му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Ја би те советувала да си тераш со него, како и да е си ги изгубила другарките.. Сакаш ли сама да останеш летово? Постои и црвенко копче на телефонот ако нон стоп ти се јавува, доколку немаш забележано, јас да те потсетам.
   
  На brunete му/ѝ се допаѓа ова.
 15. brunete

  brunete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  39
  Фала феминки на советите :) Се се среди,сега се е у ред :lol:
  ФАЛА МНОГУ !! Ве сака brunete :inlove:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.