1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ничим изазван (Ničim izazvan)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од annii, 1 мај 2014.

 1. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.227
  Допаѓања:
  5.320
  Ничим изазван е бенд кој е формиран во 2011 година во Белград, и е препознатлив по авторската музика и темите на песните кои се темелат главно на љубовта, животот во секојденвието и се‘ она што не опкружува.
  Текстовите се 'оживеани' со повеќе жанрови, започнувајќи од валцер, танго, латино, до фанк, рок, па и панк.
  Во севкупната изведба, допринесуваат големиот број на акустични инструменти.

  Членови на бендот :
  Борис Бакалов (вокал);
  Бојан Глувајиќ (вокал, гитара);
  Борис Баровиќ (тапани);
  Бориша Куга (клавијатура);
  Мане Глувајиќ (бас);
  Немања Вујовиќ (гитара);
  Драгана Илиќ (вокал);
  Игор Мартинко (виолина/труба/хармоника);

  Краток вовед за бендот, искрено и толку има на нет. Прилично нов бенд. Со првата песна O tebi, се препознатливи и имаат успех со истата. Една од најслушаните им е.
  Во април, 15ти, го објавија и својот прв деби албум со вкупно 11 песни. Албумот може да го преслушате тука.
  Мене ми се допаѓа нивната музика, ме релаксира. Имаат и во Хавана настапувано, со што можеме повторно да ги очекуваме.

  Па ви се допаѓа ли овој тип на музика? Ги слушате, критика некоја?

  Ја ве поздравувам со двете омилени. :hai:
  http://www.youtube.com/watch?v=G3hxBvEeUqc
  http://www.youtube.com/watch?v=wvLL0QAU ... 3hxBvEeUqc