1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нлб клик

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Tanjamm, 25 ноември 2016.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.142
  Допаѓања:
  11.401
  Дали ја користите услугата? Можам ли да се вратам некако назад и да проверам по месеци од каде се пуштани пари? Има ли таква опција?
   
 2. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.486
  Пол:
  Женски
  на тоа промет во период има ама не знам колку месеци ги чува извечтаите
   
 3. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.014
  Допаѓања:
  36.001
  Пол:
  Женски
  Во табот Промет во период означи на филтер и ќе се појави календар каде можеш да го избереш месецот и датум од тековната година и да пребараш од -до.
  Но, не знам дали има можност да проверуваш постари трансакции од претходни години, доколку бараш такви податоци.
   
 4. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.654
  Допаѓања:
  9.530
  Пол:
  Женски
  Нешто ми е чудно со апликацијава, работава е што никако не можам да најдам начин да си ја проверам сметката преку оваа апликација, на веб страната си гледам да, но тука ништо опции нема О.о
   
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.589
  Допаѓања:
  171.594
  Пол:
  Женски
  Ima
  Odma koga ke se logiras ti pokazuva

  Transakciska smetka
  Platezni karticki
  Stedenje

  Vo transakciski smetki gi imas site smetki MKD USD Eur..zavisi koi se gi imas

  So klikanje na niv ke vidis kolku imas na sekoja smetka
  Kolku ti se rezervirani i slicno
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.142
  Допаѓања:
  11.401
  Се снајдов, сепак за некои месеци нема податоци. Некои хонорари не ги осетив некако, се на една сметка примам, и плата и хонорар, и дури помислив зар е можно да направиле некоја грешка при плаќање. Сериозни се луѓето, но морам да извадам извшетај од банка.
   
 7. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.142
  Допаѓања:
  11.401
  Луѓе, уште едно прашање последниот хонорар наместо од фирма како претходно ми е пуштен лично од газдата, прилив пишуваше име и презиме на газдата тоа видов и безготовински средства пишува. Да не направил некоја финта да платам сама данок после на хонорарот?
   
 8. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.142
  Допаѓања:
  11.401
  Ајде книговодители ако има некој на форумов, пишете. Дали ако е пуштен хонорарот од име на газдата, дали е тоа испратено како физичко лице и да не бидам принудена сама да плаќам данок?
   
 9. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Нлб клик е супер апликација, предобра е за увид во сметки и евиденција.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 10. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.142
  Допаѓања:
  11.401
  Што значи резервирани средства?
   
 11. Bratot

  Bratot Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  4.021
  Допаѓања:
  13.976
  Пол:
  Машки
  Средства кои се повлечени од твојата сметка, и ќе бидат искористени за некоја наплата.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.142
  Допаѓања:
  11.401
  Е фала ти. Плаќав сметки денеска, така да тоа е, и пазарев во маркет.
   
  На Bratot му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Angie1432

  Angie1432 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  37.308
  Пол:
  Женски
  И јас истото сакав да прашам...ќе платам нешто и понекогаш таа сума со денови ми стои во резервирани средства иако е веќе платено. И потоа само ќе се премести во делот на изводи. Некои други работи не се префрлаат во рез.средства. Зошто е тоа така?
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.142
  Допаѓања:
  11.401
  @Angie1432 некако не ажурираат со време, мислам дека е тоа.
   
  На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.119
  Допаѓања:
  6.952
  Пол:
  Женски
  Ne, ne e toa. Ako plakjas bilo kade so karticka i pos terminalot e na druga banka, dodeka plateznata karticka na druga banka, sredstvata se rezerviraat od smetkata odnosno ne se raspolozivi za koristenje. Se prefrlaat vo knizeni transakcii t.e na izvod togas koga trgovecot kade sto si pazarel (internet, market ili bilo kade) prati izvestaj do bankata za knizenje na transakcijata. Za toa trgovecot ima rok od 1 mesec, taka sto od niv zavisi kolku vreme ke stoi rezervacijata. Ako plakjas na primer so nlb, a pos terminalot na trgovecot e isto taka na nlb, togas sredstvata se rezerviraat vednas, a se knizat naredniot den na izvod po avtomatizam.
   
  На Tanjamm, fast_and_curious и L.i.n.a.a им се допаѓа ова.
 16. Mrs. right

  Mrs. right Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2022
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  8.944
  Пол:
  Женски
  Знаете ли колку зимаат провизија кога префрлаш пари електронски на некој?
  Порано беше 9 денари, да не е поскапенп како што сега зимаат 40 денари месечно за картичката што ја имаш кај нив, а претходно беше 30 денари.
   
 17. MarigoldA

  MarigoldA Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  1.367
  Допаѓања:
  10.598
  Пол:
  Женски
  Сега е 10 денари за сметки на нлб ако префрлиш, кон други банки мислам дека е уште 15.
   
  На Mrs. right му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Mrs. right

  Mrs. right Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2022
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  8.944
  Пол:
  Женски
  Fala ti, korisnik na NLB e I liceto na koe treba da mu prefrlam.
   
  На MarigoldA му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Девојка999

  Девојка999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2018
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  451
  Пол:
  Женски
  Имам проблем со апликацијата НЛБ клик. Имено, пред два три дена морав да се снабдам со нов мобилен, затоа што стариот мобилен (на којшто ја имав апликацијата и функционираше одлично) едноставно "цркна". Сега кога ја инсталирав апликацијата на новиот мобилен, после чекорот за пополнување податоци добивам ваква порака:
  Screenshot_20230126-192220.jpg
  И кога ќе кликнам Во ред, нема никаква промена. Немам ништо ни на мејлот што го внесов, никаква порака. Не сфаќам што е проблемот?
   
 20. Mrs. right

  Mrs. right Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2022
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  8.944
  Пол:
  Женски
  Да така покажува кога се логираш од нов телефон.Мислам дека преку Смс треба да ти стигне порака да ја ставиш картичката во банкомат за да идентификува дека ти си се логирала, а не некој друг.Следи што ќе ти бара и така направи.Имав вакво искуство.
  Доколку не си сигурна, оди во нивна експозитура и прашај таму.
   
  На Девојка999 му/ѝ се допаѓа ова.