Новата Вера Хуманизам

Дискусија во 'Канта' започната од AngelinaLoli, 16 февруари 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Е тоа да не помнам..
   
 2. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Па за да видам ваше мислење..ништо специално..
   
 3. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  2.007
  Пол:
  Женски
  @WildMk јас мислам дека ова е малку посериозно од "прочитав одамна", членката многу раскажува за хуманизмот по сите теми :rofl:
   
  На AngelinaLoli и WildMk им се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  21.844
  Допаѓања:
  172.785
  Мислиме дека треба да си искрена.
   
  На flawless_ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  За хулење против св дух,Хуманизмот учи дека "како може да се хули на господовиот св дух,кога бог не е сб дух и може да преживее и без св дух",а???Хуманизмот учи дека Свештеничката теологија е од Апостол Павле,а не од Исус..Како што прочитав на гогле Хуманизмот учи дека Хулење на Господовиот дух што е Атеистичкиот Хуманизам е свештеничката теистичка теологија..
   
 6. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.267
  Допаѓања:
  19.188
  Пол:
  Женски
  Како памтиш све до детал ако си прочитала одамна?
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 7. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  2.007
  Пол:
  Женски
  Искреноста has left the chat.
  Во ред, не сме заинтересирани. Не си одземај време :*
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 8. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Па мн јака меморијаа иам,но имам блокада во меморијата.А таа блолада е тоа што не ми текнува на линкот..
   
 9. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.070
  Допаѓања:
  15.968
  @AngelinaLoli Одговорите ти се... Мижи Митре толумби паѓаат.
  Ние нафта пиеме, да.
  Селективна меморија имаш. Се памтеш, ама баш тоа најважното не го памтеш. Важи.
   
 10. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Како што прочитав на интернет за Божјиот Суд,Хуманизмот учи дека не постој Божји Суд,оти Господовата Правда не е Божјиот Суд..Хуманизмот учи дека ако Исус праведно рекол "немој да судиш,оти кке ти се суди,ако не судам јас немој но ти",тогаш Хуманизмот учи дека Исус не би се вратил како Госппд Цар што кке суди...
   
 11. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  14.475
  Пол:
  Женски
  Ок доволно, нема никој да ти се приклучи у сектата, не се труди.
   
  На RosettaStone и Scott Weiland им се допаѓа ова.
 12. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Неам секта..ова е од google....
   
 13. zolev

  zolev Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2015
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Машки
  Дали се сеќаваш нешто повеќе од тоа што си го прочитала многу оддамна , каде тоа Исус рекол така? (црвениот текст)
   
  На flawless_ му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.413
  Допаѓања:
  8.538
  Пол:
  Женски
  А што е тоа "google"?
   
 15. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Toj crveniot tekst библијава го крие...
   
 16. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Za da Isus го стават Христијаниве религиозни водачи како за Спасител демек,што кје не спаси од Адамовиов грев преку неговото умирање на крстов,и затоа библијава го крие црвениов текст...според Хуманизмот,Библијава не е ферска....Јас сум Хуманист оти ја следам новата вера Хуманизам,а сум кртштавана ко православна христијанка.
   
 17. zolev

  zolev Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2015
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Машки
  Јас сум Синот Божји, дојдов и такво нешто не сум рекол.(црвениот текст)


  п.с. не верувај во све што ќе прочиташ, посебно на интернет.
   
  На AngelinaLoli му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Знам у право си...но Хуманизмот учи дека Исус рече дека само неговиот Антитроичен Бог е сам на себе Божји син...а Библијава ова намерно го крие само за да Исус автоматски да испадне "божјиот син демек"..
   
 19. zolev

  zolev Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2015
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Машки
  Хуманизмот учи или ти не учиш?
  Линк да прочитаме!
   
 20. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  2.007
  Пол:
  Женски
  Абе не се замарај нема друга работа.
   
  На zolev му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.