Новата Вера Хуманизам

Дискусија во 'Канта' започната од AngelinaLoli, 16 февруари 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Хуманизмот од линкот мене ме учеше....да ми текне одма ви го праќам линков...
   
 2. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  А што ќе ви смени линкот ако го пратам?Зарем кке верувате на линкот?
   
 3. zolev

  zolev Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2015
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Машки
  Дојди тогаш кога ќе го најдеш линкот, ај сега да изброиме до 1000000
   
 4. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ок
   
 5. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.942
  Допаѓања:
  101.647
  Пол:
  Женски
  Отвараш нова тема а немаш никаков вовед, никакво објаснување, никаква информација за истата.
  Ме заинтригира да барам низ нет, тоа најдов.
  Хуманизам знам е епоха од 14ти век, нова религија со тоа име нит сум чула нит нешто најдов денес.
  Затоа велам, кога отварате тема, направете го тоа како што треба, со информации, со зачеток кој ќе поттикне поткрепена дискусија :)
   
  На RosettaStone и AngelinaLoli им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.