1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новата невеста - Yeni gelin

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Bzaubzz.xy, 8 август 2017.

 1. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Машки
  Ова е серија за Бела, млада и преубава Шпањолка од Мадрид која ја пронаоѓа љубовта на својот живот Хазар ага со кој започнува заеднички живот. Бела која пораснала во Милано се ќе направи да биде со човекот кој го сака. Хазар ага пораснал во потполно различен свет од нејзиниот, тие се заљубуваат и покрај сите разлики помеѓу нив двајца, одат во родниот крај на Хазар, Чукурова како би се запознала со неговата фамилија и да се спремат за свадба. Сега Бела е новата невеста во фамилијата Бозок, но сите членови на фамилијата се против тоа. По доаѓањето на Бела, фамилијата Бозок има уште еден проблем, нивниот најголем непријател фамилијата Дуран прави таков чекор, што веќе ништо нема да биде исто.

  Значи серијата е Чиста комедија
  Ја прикажува Show tv и има снимено една сезона од 15 епизоди
  Сега од септември се очекува нова сезона
  Има многу познати ликови, најмногу од серијата Љубов што се емитуваше на канал 5  download.jpg Yeni.Gelin_.2.jpg yeni-gelin-dizisi-oyunculari-konusu-ne-zaman-nerede-cekiliyor-2.jpg 1360625_1920x1080.jpg 1405368_940x531.jpg