1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нова година... Обичен премин од една во друга година, или...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Barbie-mwa, 11 декември 2010.

  1. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Не,не е обичен премин од една во друга година за мене :)

    Нова Година - нова радост,нови доживувања,нови проблеми,нови решавања на истите,нови личности,нови задоволства ... :)
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.522
    Aбе готово...јас расипана сум изгледа.Се чудам зошто 2010 ми е како вчера и уште се нервирам за исти работи,а сите ги гледам нов живот.Чукна 12 и престанаа да лапаат руска,пилешка,телешка салата,извадија некоја од соја и си легнаа во 1,станаа во 8 да трчаат.Еве гледам сега медитираат и не се нервираат,станаа подобри луѓе,ми стигнаа денес 10 кошници со колачиња,една ми се извини за сите пакости...Така си е што,нова година,нов живот,јас сум неарна.
     
    На TheKiketoo му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    За кого како, инаку тоа си е премин од една година во друга и ќе си премине и без никакви формалности, ама ете луѓето ние не би биле ние ако не правиме прашина за се а.
    Па уште да се прославува премин од еден месец до друг врв ќе биде :D
    Нова година, значи за џабе не се вика таа НОВА, ама јас мислам дека се што е ново е само името и сменети и се бројките на годината.
    И јас ја чекам не викам не, ама не и се притресувам многу којзнае колку, морам да си признаам не сум голем љубител на китење, украсување и новогодишни украси и уште од пред 4 години не ја китам јас елката.
    Од моја гледна точка секако сите си посакуваме убави работи во новата година впрочем и кој сака да му се случуваат неубави работи, ама ништо не менува тоа што ќе си го посакаме ако не мрднеме ние малку. Џабе си посакуваме успех и пари кога тие нема да паднат од небо дека баш е само нова година, мора за нив малку да се потрудиме , да се испотиме.
    А обичен во поглед на украсување и огномети и петарди не е богами.
    На ниедно славење како на ова не се чувствувам како во втората светска војна затоа е необично, а се пукаат надвор петарди , на секој чекор мирис од нивниот барут знаеш дека иде новата година не мора да ѕирнеш в календар.
     
  4. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Обичен премин. Жива глупост.
    Го изгуби сиот сјај со кој располагаше, сега премина во ден кога девојките малку се разликуваат од елките накитени во нивниот дом, а доколку не си бил на токсикологија не си мангуп.
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Жива глупост,можеби некогаш и имала некакво значење но веќе не.
    За мене има некој мал симбол,нов почеток,нова надеж, но тоа енешто минимално.

    А за денешнава младина, тоа е само едно големо оправдување да си купат нова облека, и да се натпреваруваат во пиење...на крај да зборат за незаборавно пијанство. За жал тоа е реалноста.
     
  6. The.Princess

    The.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    146
    Јас лично ја обожаааавам Нова Година, едвај чекам да дојде.. Пукнав више.. Се ми е толку прекрасно, волшебно, одам по пат, под нозе ми крцка снегот, над мене вее густ снег, а јас со раце во џеб, капче, бунда, шал се шеткам.. И ми се допаѓа крајно новогодишната атмосфера, кога насекаде блескаат сијалички во разни бои, елки и Џингл Белс, вее снег, а сите луѓе разврвени по пат ко мравки трчат по бутици, кој купува елка, кој украс, кој поклонн.. Ехх.. тоа чувство, кога е Нова Годинаа.. Едва чекам :$
     
  7. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Нова година

    хелоууу...и мене веќе ме фати новогодишна еуфорија прееска дури бев гледав лампиони, новогдишни чаршави за маса и едвај чекам да завее снег а не вака секој ден да си лигави по 5 минути....премногу ја сакамм нова година и целата таа фрка и растрчаност сите си купуваат по нешто, украсуваат се спремаат се радуваат децата...ЕДНОСТАВНО НАЈУБАВО
     
  8. Anisijaf

    Anisijaf Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    15
    Нова година

    Со нетрпение чекам да дојде нова година....дури и во моментов сакам да ја накитам елката,ама знам дека е рано,сакам кога секој на секому му дава подароци,одбројуваме до 00:00,да викаме СРЕЌНА НОВА ГОДИНАА,да се гушкам со најблиските и најмногу од се.....сакам да не погледнувам во часовникот колку е часот бидејќи сакам да се забавувам до бескрај :) :*
     
  9. The.Princess

    The.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    146
    Новогодишна еуфорија

    Почна новогодишната еуфорија.. Леллее ама е прекрасно.. :$
     
  10. Luciano

    Luciano Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    223
    Новогодишна еуфорија

    Многу ја сакам новогодишната атмосфера и уживам кога шетам низ град и се е украсено :)
     
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Новогодишна еуфорија

    Новогодишна еуфорија ДА!
    Но не во смисла, леле кај ќе славам, а што ќе облечам....аууу не сум избрала фризура. тоа ЈОК!

    Туку еуфорија во смисла декорирање, китење, сијалички, честитки.
    Готввење и спремање ... како и прослава дома со блиските. Домот едноставно да зрачи со топлина и љубова = семејна хармонија.
     
    На Deemy му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Srekichka

    Srekichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    39
    Новогодишна еуфорија

    Обземена сум целата... :l:
    Се дома ми е светкаво, сијалички ваму сијалички таму, дедо мразовци и снешковци на секоја можна поличка, елката во две бои (златно-црвена) оваа година, чаршафчиња со снегулки ииии ..... Јас на мрзливата фотеља со чорапчиња со елкички со лаптопот во скут,со едната рака куцам а со чајчето од хибискус во другата ммм.. уживанција :)
     
  13. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    Новогодишна еуфорија

    Да и јас мислам на ваква новогодишна еуфорија.Обожавам да ја накитам елката по дома,сијалички да ми светат.Преубаво е :)
    А вака меѓу народов не осеќам некоја новогодишна еуфорија и баш ми е жал поради тоа.
    Кога правиме муабет со другаркиве повеќето од нив немаат ни елка накитено,тоа им било детски.
    Битно јас уживам до максимум.Ме опушта :)
     
  14. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    Новогодишна еуфорија

    ја сакам новогодишната атмосвера.. елката наредена, сијаличките поставени .. :)
     
  15. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Новогодишна еуфорија

    не ја сакам баш..нз исто ми е како и секој ден.. :)
     
  16. The.Princess

    The.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    146
    Новогодишна еуфорија

    А јас пак обожам додека надвор вее снег а јас дома на топло и ќе седнам на прозор и само гледам до бесконечност силно задлабочена надвор.. Ехх.. кога е се така новогодишно.. Толку прекрасно е.. :angel:
     
  17. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Новогодишна еуфорија

    Едвај чекам да дојде Нова година :D
    Денес ја китев елката ,украсував по дома
    абе радостии :rofl:
     
  18. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Новогодишна еуфорија

    е се има годинава само Новогодишна еуфорија нема...можда ајде Скопје има ама Охрид ваму е катастрофа...да дојде некој од на Марс нема никакви знаци дека доаѓа Нова година...катастрофа ми е овојпат воопшто не и се радувам...и дома да си останам нема да ми се слоши... 8)
     
  19. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Новогодишна еуфорија

    Новогодишна што :^)

    Немам никаква еуфорија,може малце ама мноогу малце
     
  20. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Новогодишна еуфорија

    Три пати ДА ! Ма може и повеќе пати ДА ! :lol: .
    Ме исполнува сето она што се прави за време пред за па и по новата година , китењето на елката, договарањето со друштвото за дочекот на новата година , еуфоријата во градот , светилките , продавниците , украсите , еуфоријата во домовите и најмногу од се СНЕГОТ :clap: