1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нова година - нов почеток

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од dianna95, 27 декември 2017.

 1. dianna95

  dianna95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  За кратко ни доваѓа Новата Година 2018, полна со надеж и сремеж за нови почетоци и цели.
  Нели животот е многу полесен ако следиме нкој зацртани цели кој се добри за нашата иднина.
  Дали одвоивме 20 минути од старата година за да си поставите нови цели за годината што следи?
  Кој се вашите цели?
   
  На Lolo5 и Mari-Ja им се допаѓа ова.
 2. dianna95

  dianna95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Ајде јас и ке започнам. Денес си направив список на цели кој што ке се потрудам да ги остварам во текот на 2018 год.
  -Да научам Германски јазик
  -Да си ги направам сите заби
  -Да поработам во странство
  -Да вежбам секојдневно
   
  На muchacha_a, Lolo5 и Tanjamm им се допаѓа ова.
 3. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  3.043
  Допаѓања:
  17.126
  * Да најдам нова работа
  *Да положам за возачка (веќе уплатив часови) :emo:
  *Да се вратам на старата килажа (не се многу, едно 10кг) :whew:
   
  На Lolo5, Tanjamm и dianna95 им се допаѓа ова.
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.417
  Допаѓања:
  54.685
  Пол:
  Женски
  Желби како желби-ги имам во огромен број.
  Но иронијата е во тоа што,на крај на секоја година си задавам за цел дека ќе поработам сериозно на остварувањето на истите.
  Правам разни планови и агенди,си давам ветувања сама на себе-за во најскор можен рок се да пуштам низ вода.
  Е оваа година,нема ништо предвреме да си ветам или да посакам.
  Само ќе чекам изненадувања :D
   
  На realGirl, Lolo5, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
 5. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  Nova godina novi ja

  |(
   
  На Nigredo Odor и Lolo5 им се допаѓа ова.
 6. Weird0

  Weird0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  934
  Пол:
  Машки
  Нова година, нова кока-кола :P
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.885
  Допаѓања:
  49.904
  Пол:
  Женски
  Многу желби се, па ќе одвојам само неколку.
  - Да бидам посреќна од оваа година
  - Да имам повеќе трпение
  - Да бидам повеќе силна психички
  - Да си најдам подобра работа.
   
  На Nigredo Odor, Lolo5, carangigia и 2 други им се допаѓа ова.
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.845
  Допаѓања:
  47.938
  Пол:
  Женски
  -да се пронајдам во новата работа што ми следи
  - да имам принова
  -да бидам среќна
  -да се вселам во нов дом
   
  На toogood, Lolo5, ♡BuBaLe♡ и 9 други им се допаѓа ова.
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.593
  Допаѓања:
  42.628
  Пол:
  Женски
  New year same me.
  Не планирам да се менувам, сакам само да сум посреќна и здрава.Другото можам сама да си го постигнам.

  Убав помин на сите членови вечерва каде и да сте.Ви посакувам здравје,среќа,љубов, пари успеси и се најдобро во 2018:hug::hug::l:
   
  На Nigredo Odor, Lolo5, Outlook и 3 други им се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.057
  Пол:
  Женски
  Своите цели ќе ги зачувам за себе за да ги спроведам на дело.
  Се надевам ќе успеам, верувам во себе.

  Среќни празници.
   
  На Lolo5, Outlook и zhap4e им се допаѓа ова.
 11. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.454
  Допаѓања:
  154.949
  Пол:
  Женски
  Нов почеток за мене - не баш. Ама сакам да се организирам малку повеќе, така да тоа ми е годишното to do. Не би да ставам нереалистични точки кои ми се желби, ама знам дека нема да ги исполнам.
  Имам желба да најдам работа, идеално по тоа што го учев средно зошто изненадно ме влечи.
  Имам желба да си го зголемам семејството миленици.
  И имам желба да се одселам од дома штом ја исполнам првата желба.
  Скромно. :lol:
   
  На Nigredo Odor, Lolo5, Плавуша123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. medena123

  medena123 Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2017
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Дечки предложете добар филм, вечер сами ке славиме со дечко ми дома, да не ни биде досадно ? :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Gentlemen

  Gentlemen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2017
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Машки
  Ako ste sami ne vi treba dobar film, toj treba da ti napravi tebe dobar film i ubav pomin ;)
  Srekna neka Vi e :D
   
  На Lolo5, Feminka192, Читател и 6 други им се допаѓа ова.
 14. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Што и да кажам, ќе излажам...затоа само здравје прво....

  [​IMG]
   
  На Lolo5, Outlook, Dadusicka и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Ex Luna Scientia

  Ex Luna Scientia Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2017
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  847
  Пол:
  Женски
  Ветувањава што си ги даваме во повеќе наврати излегуваат како чисти формалности.
  Мене 2017 ми беше прекрасна. Полна со моменти. Сфаќам дека не е важно какви се тие моменти, горки или слатки, важно е да стекнуваш искуства.
  Многу пораснав и стекнав доста знаење. Благодарна сум за тоа.
  Сакам малку повеќе серотонин годинава, и да ми биде малку полабаво. Сакам љубов, љубов и само љубов. Може и уште по некоја лекција, да не биде без ич.

  И да, да почнам да студирам психологија. :*:
   
  На Lolo5, blueeparadise и Gentlemen им се допаѓа ова.
 16. Gentlemen

  Gentlemen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2017
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Машки
  Imaj srekjna 2018 i se sto posaka da ti se ispolni
   
  Последна измена: 31 декември 2017
  На Ex Luna Scientia и Lolo5 им се допаѓа ова.
 17. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.587
  Допаѓања:
  52.226
  Пол:
  Женски
  Искрено јас дури сега навлегов во новогодишно расположение, вчера не ми ни текна дека денеска е нова година.:lol: Немам големи желби, но еве некои:
  - да бидам посреќна
  - повеќе радости, помалку стрес
  - повеќе насмевки, помалку солзи
  - многу незаборавни моменти со мојот најсакан :inlove:
  - сите што ми значат да се среќни
  - да го симнам вишокот килограми (желба што си ја поставувам од 2012 :tmi:)

  Се надевам на сите ќе ви се исполнат желбите во новава 2018. :l:
   
  На Lolo5, Плавуша123 и Gentlemen им се допаѓа ова.
 18. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.205
  koj je taj zgodan gospodin na tvojim avatarima :rofl:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Имам единствена цел, а тоа е да ширам позитивна енергија, насмевки и љубов со луѓето уште повеќе од тоа што ширев во 2017 :D Бидејќи знам дека на луѓето токму тоа му недостига во животот..
   
  На Gentlemen, Lolo5 и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 20. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.806
  Пол:
  Машки
  Многу желби + Ништо конкретно. = Слаба реализација.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.