1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нова година *.*

Дискусија во 'Канта' започната од sweetI, 30 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sweetI

  sweetI Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Има отворено тема за тоа што планирате да носите за нова година но отворена е во 2009 год. па сакав да отворам нова.. :) Еве уште еден месец и иде нова година :D па сакав да ве прашам што планирате да носите..?
  И сакам да ве прашам какво фустанче би ми стоело пошто сум ниска, во дебелина сум средна не сум баш слаба ама имам мали гради и стомак имам и незнам какво фустанче би ни стоело поубаво дали тесно или некое почирочко..? :)
   
 2. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  936
  Значи, не мора да се отвара нова тема, ако постои веќе таква :)
  И шо и фали на темата Нова година, човечињата си пишат пак во неа :D
   
 3. sweetI

  sweetI Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Па добро сакав и да ми предложите нешто за тоа што да носам..
   
 4. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  936
  Таму имаш комбинации колку ти душа сака :D
   
 5. sweetI

  sweetI Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Има ама сигурно нема да носам нешто што се носело пред 4 год. :D
   
  На Medicine25 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  936
  Ау, извини.
  Ај можеби некој тука ќе става некоја комбинација, па носи си сега што е на мода :D
   
 7. sweetI

  sweetI Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Можеби :D
   
 8. Savana93

  Savana93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  159
  Зошто велиш дека не си слаба, најубаво е црно фустанче, кратко бидејки си ниска, за градите никако корсет можеш некоја инетересна комбинација на едно рамо и за големиот стомак нормално широко, струкирај го некако кај полојната да е сироко долу и горе визуелно ќе ги ослаби нозете и малите гради нема да се познаваат а и струкот ќе ти биди отцртан.p.s само сатен немој те молам.
   
  На sweetI му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sweetI

  sweetI Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Фала :*
  Инаку со тоа што сум пишала не сум баш слаба сакав да кажам дека сум слабичака ама не толку многу.. :lol: Не сум ја изразила мислата убаво :lol:
   
 10. brancetoo

  brancetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  42
  Би можела да ти предложам кога велиш дека си ниска и со стомаче а мали гради добро бити стоело корсет со некое поширока сукња која ќе почнува од половината така што ке биди црна и ќе те покажва послаба а и ќе го прикрие твоето стомаче и се разбира корсетите покажуваат поголеми гради така да на црна сукња можеш да искомбинираш корсет таква боја каква што ќе ти бидат штилките, чевлите или што и да носиш.
  Еве како би изгледало тоа
  (Ваков корсет но сепак можиш во каква било друга боја)
  ( И ваква црна елегантна сукњичка која ќе почнува од половината како на сликата.) :!: :*
   

  Прикачени фајлови:

  • korset.jpg
   korset.jpg
   Големина на фајлот:
   29,1 KB
   Прегледи:
   172
  • suknja femina.jpg
   suknja femina.jpg
   Големина на фајлот:
   120,4 KB
   Прегледи:
   172
 11. jovana.stojanovska

  jovana.stojanovska Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  4
  си купив материјал и решив да шијам комбилизон црн тесен горе како топ да биде а надоле панталона тесна-цевка (црн) па сеа ќе видам што ке излезе.. :D
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.