Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нова девојка (New Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од tigerlady, 4 декември 2011.

 1. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.417
  Всушност не сум ни сигурна дали уште некој ја гледа серијава ама јас ќе ви кажам за неа. :D

  Релативно нова серија, досега имаат излезено само 7 епизоди. Приказната почнува кога Џеси открива дека дечкото ја изневерува и се преселува со тројца дечки кои не ги знае од претходно. И така сите различни карактери им почнуваат згодите и незгодите.

  Тоа што мене посебно ми се допаѓа е енергијата, глумците се супер вклопени а јас и онака си ја сакам Зои Дешанел како актерка. Мужите мене ми се прилично секси така да и тој дел не е за игнорирање. Можеби хуморот не е за да паднеш во несвест ама мене ми е баш интересен и релаксирачки.

  Во секој случај ако некој ја гледа ајде да размениме мислења, а може и ќе набедам некој да ја гледа (епизодите траат по 20 минути па за неколку саати се изгледува се што има излезено до сега) :D
  [​IMG]
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.105
  Допаѓања:
  24.739
  Пол:
  Женски
  Интересна е ептен, а Зои ја сакам ептен како актерка и супер е вклопена во улогава.А епизодиве се лесни за релаксирање :)
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.412
  Пол:
  Женски
  Дали е само до мене, ама тотално сум разочарана од Зои!
  Како да е друга глумица, од глумата во 500 of Summer нема ни грам.
  Концептот ми е веќе виден и искрено од сите серии што излегоа оваа година ми е убедливо најслаба!
  Добра за тепење време, ипак треа само 20 минути!
   
 4. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  Многу јака серија! Гледам сите не се согласуваат, ама мене лично ептен ми е смешна (мажот ми рече така сум се немала смеено од Пријатели кога ги гледав) ! Вчера ја почнав и планирам да гледам уште (колку и д аима досега излезено ) :)
   
 5. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Како се сснав деновиве, сите 10 епизоди ги изгледав ама добро и по 20 миниту се.
  Интересна е, Зои е ептен чукната, а и карактерот некако, срцка. :D

  A и се мислам понатаму Џес и Ник, ке се заедно. :)
   

  Прикачени фајлови:

 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.762
  Допаѓања:
  60.412
  Пол:
  Женски
  Јас сега почнав да ја гледам. Добра е за релаксирање, ама хуморот е слаб некако. Би рекла ништо посебно. Ама ај, за тепање време. :)
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.412
  Пол:
  Женски
  слаба е и се послаба со теков на епизодиве, барам според мене.
  Се чудам како може да има подобра оцена на ИМДБ од 2 broke girls |(
  Нема некоја пособена тематика, нема некоја замисла од која може да развлекуваат даље.
  Мислам дека е прашање на врема кога ќе ја прекинат, барем спорем мене.
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.762
  Допаѓања:
  60.412
  Пол:
  Женски
  Koјзнае, според рејтинзите серијава е погледана од 2 broke girls. Можеби, за жал, ќе тера подолго.
  ќе видиме како ќе иде.
  Јас ќе ја гледам серијава, немам нешто посебно за гледање. Тоа е. :)
   
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.412
  Пол:
  Женски
  Јас си го повлекувам зборот, не ми е толку лоша, барем последниве 2-3 епизоди ми се допадна :D
  Јако беше со кактусот :D
  Има потенцијал, можеби до сега јас не сум го гледала ама се подобрува.
  Сиси е :makeup:
  Мислам дека и глупите луѓе сватија дека Ник и Џес се свијаат, ама од километар се познава.
  [​IMG]
   
 10. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.554
  Пол:
  Женски
  Серијава не е до толку лоша, интересни се некои епизоди, некогаш има голем хумор во нив, некогаш тапкаат во место али 20 минути за тепање време таман е серијава :)
   
 11. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  мене сеуште ми е многу јака серијава (а на некои пак не им го дава тоа чувство од причина што го нема она смеење во позадина)..сепак мене ми е ептен забегана :)
   
 12. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Мене ми е многу супер серијава, 20 мин.дур ја гледам, си кулирам и си се смеам! :rofl: :rofl:

  Главните ликови се одлични! Џес како детинеста, учителка, сосема спротивна од нејзината најдобра другарка, секси моделот Сиси 8) 8)

  Јас тајно навивам Џес и Ник да се спојат, совршени ми се

  И ги обожавам балетанките на Џес во сите бои :P
   
 13. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.412
  Пол:
  Женски
  Малку забегаа последнава епизода, не се деси ништо, ама баш ништо значајно.
  Мене единствено смешно ми беше ова,
  [​IMG]
  Нека ги живнат малку работиве, нема драма, незнам фали нешто....
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.762
  Допаѓања:
  60.412
  Пол:
  Женски
  ^Да, се сложувам. Нека се открие веќе врската со Сиси, или нека се случи нешто со Ник и Џес. Монотонија вака. Или па дека ја гледаме епизода по епизода некако не ни се чини интересна. Сепак, друго е да заредиш цела сезона. Ама сепак, нека мрднат малку.
   
 15. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Многу многу многу јака сцена!!!!!!! Оваа и онаа од првата или втората епизода кога Џес отиде да си ги земе работите од кај бившиот, кога машкиве ги ставија шеширите! :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Ја загледав, па ја баталив.. не ми се допаѓа баш, а и го сменија тој црнецот на почетокот што беше, тој ми беше ептен интересен, сега овој новиов не баш...
   
 18. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Читав дека некаде добиле награда, за нај хумористични први епизоди (дали за првите 7/8) како нова серија. И да, првите стварно беа многу смешни, али овие сега.. па ми се приспива. Некако туп хумор. |(
   
 19. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  907
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.412
  Пол:
  Женски
  Мрднаа нешто од место, некој дозна за Сиси и Шмиди.
  Мене стариов ми е језив малку, и ме одговараат ич...
  Ај барем нешто поразлично
  Јас знам, сигурна сум 100посто дека Џес ќе биде со Ник, си одговараат најмногу на свет 8)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :rofl:
  Срцка ми е Џес, многу ми е мила,детинеста искрена, наивна :)