1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нова диета..

Дискусија во 'Канта' започната од VladeMila, 2 декември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. VladeMila

  VladeMila Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  8.514
  Пол:
  Женски
  Гледав негде дали ја има оваа диета,колку што можам да видам ја нема,па решив да ја споделам,мајка ми ја држеше оваа диета,се држи месец дена и ослабе 10кг,при тоа седеше дома и немаше никаква активност.
  Диетава ми ја даде тетка ми као бајаги била диета од Жан Митрев..
  Се мислам да ја држам само едно нешто ме спречува,а тоа е нема ЛЕБ


  Секое утро 3 чаши вода,цеден портокал,1 јаболко и 5 суви смокви.До 15ч треба да се испие 1,5л вода и да се јаде овошје
  1-недела 2-недела
  1.овошје и 500гр.јогурт 1.овошје
  2.риба со салата и супа 2.риба со салата и супа
  3.чорба со салата и супа 3.риба со салата и супа
  4.ориз,компири со салата и супа 4.грашок со салата и супа
  5.салата,супа и овошје 5.овошје и салата
  6.граф,леќа со салата и супа 6.спанаќ и таратур
  7.риба,салата и супа 7.2 варени јајца и шопска салата

  3-недела 4-недела
  1.овошје и јогурт 1.овошје и 500.гр.јогурт
  2.пилешки стек на скара со вегета 2.грав со салата
  3.грашок со салата и супа 3.компир варен со салата
  4.грашок со салата и супа 4.грав со салата
  5.овошје и салата 5.макарони со салата
  6.риба,салата и супа 6.спанаќ и таратур
  7.2 варени јајца и таратур 7.овошје и јогурт

  Вечера нема,ако осетите глад,земете 1-2 јаболка,другото го знаете кафе без шеќер,чај без шеќер,благо не за тие месец дена...
   
 2. VladeMila

  VladeMila Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  8.514
  Пол:
  Женски
  ОФФФ ама ми се напишала,а баш убаво ја одвоив,
   
 3. Idealista

  Idealista Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2013
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.534
  Пол:
  Женски
  За оваа диета има веќе тема
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.989
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.