1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нова пријателка !?!?

Дискусија во 'Канта' започната од Нина Николина, 29 август 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Нина Николина

    Нина Николина Нов член

    Се зачлени на:
    29 август 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки Јас сум нова овде и ова е прва тема која ја отварам... Се надевам дека убаво ќе си помуабетиме!? Па вака... Вработена сум во една компанија со многу вработени. Еднаш додека седев сама за време на пауза ми пристапи една колешка која ја знаев само професионално и ми кажа дека сака да сме пријателки. Но потоа се случи нешто чудно. Почна да ме прашува интимни работи. Јас за да не ја навредам почнав да одговарам, (не баш добра одлука, а и бев збунета) а неа ја интересираше се. Како на пример дали сум имала секс досега и дали сум лезбејка. Па почна да ми дава совети. Ми кажа дека таа се шетала гола пред другарките (демек тоа за неа значи блискост и опуштеност) па дека нема проблем со геј популацијата и дека ги сака сите луѓе. Инаку таа е мажена. Утредента отидовме на кафе и во една прилика ми кажа дека ја полудувам, (како шега) но и тоа ми падна чудно, бидејки кон неа бев пријателски настроена. Но потоа ми дојде преку глава па престанав да ѝ пишувам на пораките и кога за време на пауза ме викна да седам со неа, јас отворено и кажав не. Што мислите, дали постапив правилно? Но мора да признаете дека нејзиниот простам кон мене беше чуден. Се почувствував тероризирана од неа. Ви се има случено и на вас ваква слична ситуација?
     
    Последна измена: 29 август 2019
  2. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Женско си? Машко си? Транс си? Или нешто поново?8-|
    Или ти е само досадно...ај ене кај е 2ри септември..
     
    На buba4e89, T.e.d.d.y, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Нина Николина

    Нина Николина Нов член

    Се зачлени на:
    29 август 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Сум голтнала една буква... Хаха... Ништо страшно... Еве поправено е...
     
    Последна измена: 29 август 2019
  4. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Уште една хомофобна пропаганда или ми се чини. :drunk:
     
    На Mantub му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Нина Николина

    Нина Николина Нов член

    Се зачлени на:
    29 август 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно ти се чини, ако мислиш на мојата тема. Јас ги сакам и прифаќам сите кои се геј. Имам еден куп геј пријатели.
     
  6. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.075
    Пол:
    Женски
    *Тероризирана* :D
     
    На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Нина Николина

    Нина Николина Нов член

    Се зачлени на:
    29 август 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Девојки ајде бидете малку сериозни околу темава... И нормално малку повеќе пријателски настроени, посебно кон нови членови. Ајде... Ги чекам вашите одговори...
     
  8. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.692
    Допаѓања:
    116.544
    Пол:
    Женски
    Извини,ама 90 посто од новите членови кои веднаш отворија теми испаднаа тролови.Затоа си им сомнителна,па вака реагираат.
    Ако не си трол...
    Штом ти е непријатно покрај неа,оддалечи се од неа,не се дружи со неа и готово.
     
    На piksooki, candy.cane, Chocolate.me и 3 други им се допаѓа ова.
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    ... не одговарај на прашања на кои не сакаш да одговориш
     
  10. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Си станала член на форумов, ни си разгледала нешто дали има теми, ни ништо, немаш никакви мислења, ама битно профилот ти е затворен директно за да не се гледа на него.
    Нешто овде смрди..

    Да е некој што претходно го гледал формуов и навистина му треба совет и мислење, за според мене, скоро па како измислен проблем, ќе разгледал и ќе видел дека најверојатно некаде постои некоја тема за совети за проблеми и мислења, а не да отвора одма нова тема.
    Јас мислам дека си лажен профил, најверојатно некое машко кое пишува вакви работи со цел другите корисници да вратат мислења и потоа дома ќе седи, ќе си го извади (со извинение на изразов) и ќе си заврши работи..
    Многу чудно бидејќи јас пред 2 дена пријавив член кој слично нешто вака ми напиша во порака и прво се претстави како женско, а потоа испадна дека е машко. Така да сум скоро 100% сигурна дека си машко, ако не и па истиот тој член на кој веќе не му постои профилот.
     
    На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.