1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нова режим на исхрана

Дискусија во 'Диети' започната од sofijanoka, 12 април 2013.

 1. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.650
  Допаѓања:
  15.506
  Пол:
  Женски
  Луѓеее,зимово накачив некое килце.Ја пробав утринска банана диета,диетата на Иренна,ама не ми успеаја.Посегнував по мед,јадев дупло повеќе и немав енергија наутро.Па си се ставив на свој здрав режим на исхрана.
  Пред секој оброј пијам чаша вода и јадама 1 јаболко.
  Појадок:овесни снегулки со јогурт.
  Ужина:1 јаболко ( не секогаш,некогаш не ми се јаде)
  Ручек:мнооогу тенко парче леб+некоја манџа,можете со месо без маснотии,пилешко,рибешко :D итн,
  Ако јадете за ручек ориз,компири,нешто такво избегнувајте го лебот.И многу салати свежи секако.
  Ужина:1 јаболко (доколку чувствувате глад)
  Вечера:свежа салата (марула,зелка со морков и цвекло...)+кисело млеко (околу 200 гр.) но по тренинг.

  Физичка активност ви препорачувам.Зумба,аеробик,латино фитнес,трчање,пешачење....
  Еве јас 4ти ден сум денес на овој режим и супер ми е.Имам енергија и за вежбање и за секојдневни активности,не чувствувам глад....
  Пред половина час испив чаша свежо исцеден сок од лимон со вода (незасладен),испив чаша вода и изедов јаболко.И сум сита.Немам место за овесните снегулки. :D
   
  На Sar4i 19 ;* и Ctete им се допаѓа ова.
 2. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  231
  Пол:
  Женски
  Епа девојки да ви го ка`ам мојот ре`им на исхрана со кој ослабив 3 килограми за две недели.
  Леб само еднаш во денот и тоа едно парче, или двопек или тестенини, ама само еднаш, по мо`ност за ру`ек. Благо не, овошје колку што мо`ете повеќе, цитрони, киви, банани нивниот шеќер е доволен. Наутро една чаша вода со пола лимон на гладно, а за поручек најчесто јадам двопек со варени јајца, зденки, јогурт или `итарки или тестенини, за ручек банана со интегрални O`cake благи кекси со различни вкусови ги има секаде по маркетите и многу се добри, заситуваат само две три, или пак тоа што го имате за ручек дома без леб и така... за вечера ништо мо`и овошје или некоја салата само доколку многу ви се јади, јас не јадам навечер само пијам црн или зелен чај со мед и многу лимон.
  Во овој мој ре`им е најбитно што е мо`но помалку леб да се внесува, а повеќе витамини и течности.
  И се разбира, алкохол еднаш во неделата или ниеднаш.
   
  На Sar4i 19 ;* и Ctete им се допаѓа ова.
 3. Queen^^

  Queen^^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Јас сум слаба, но имам салце на стомакот :)$), ќе си го купам HOT SHAPERS појасот за лабеење, но сакам да воведам и нов режим на исхана бидејќи досега јадев што сакам и колку сакам. Ќе вежбам редовно со појасот повеќе ќе се потам ама препорачајте ми што да јадам
   
  На Ctete му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  231
  Пол:
  Женски
  Ги имам и појасот и хеланките. ич не чинат, испотисе настини цело време така и ги баталив, не впиваат толку колку што рекламираат а и не ослабев ич а секој ден ве=бав