1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нова сезона 2017-2018

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Bzaubzz.xy, 22 август 2017.

 1. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Машки
  Оваа тема ја отварам за сите да кажат што мислат и што сакаат да дават на телевизиите оваа сезона

  Засега за сигурно е дека:
  1. Сител тв:
  -На терапија (Нова македонска серија снимана според светска лиценца)
  -Вљубениот ерген (Нова сезона)
  -Парампарче (Нова сезона)
  -Се или нешто и Брза кујна (Нови сезони)


  2. Канал 5
  -Украден живот (Нова сезона)
  -Доста е! (сега ги прикажуваат репризите, но прочитав некаде по прикажување на репризите ќе започнат нови епизоди)


  Турската серија Anne (Мајка) од оваа есен ќе се емитува на Прва српска и Хајат
  Па јас мислам бидејќи ќе се емитува во Србија и Босна ќе дојде и кај нас
  И најверојатно ќе ја емитува сител

  А Канал 5 можно е да ја откупи Косем (по Величенствениот) но нема никаква информација

  Што мислите вие што ќе даваат?
   
  На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Читав на интернет дека Мајка сигурно ќе ја даваат во македонија ама не знам на кој канал. Сигурно по успехот со КА сител ќе даваат некоја романтична комедија. А можно е да ја откупат и Kara Sevda. Ма да има уште 2 сезони од појраз 1ипол од KA така да незнам...
   
 3. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Машки

  Знам дека програмата им е збутана многу и незнам кога шо ќе дават
  Ама сигурен сум дека Сител нема да ја пропуште МАЈКА
  Зашо ќе биде една од најгледаните и сигурно нема да се вика мајка зашо имаше една шо се викаше Мајка и сигурно ќе и дадат друго име

  А незнам шо и требаше оваа новата така и така имаат многу шо да дават и они уште додатно ја натрупуваат програмата
   
 4. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Машки
  На Алфа нова индиска серија НАСКОРО....
   
 5. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Машки
  Индиската серија на Алфа ќе биде САРС И ЌУМРУД : БЕСКРАЈНА ЉУБОВ односно на индиски
  Saraswatichandra
  Saraswatichandra-StarPlus.jpg

   
 6. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.535
  Допаѓања:
  37.495
  Пол:
  Женски
  Зашто само турско и индиско нашиве телевизии емитуваат? Нека дадат некој филм за кој вреди да го трошиш времето пред тв. Иначе јас само Вљубениот Ерген по некоја епизода имам гледано, другиве не ги пратам. Би било добро малку да се огледаат на Фокс и сличните тв канали, чии програми се доста разновидни и има за секој по нешто.
   
  На theowndemon и eca333 им се допаѓа ова.
 7. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Машки
  Па еве сега од 4ти ќе почне македонска на сител и златни двори која е Хрватска а не турска или индиска
   
 8. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.535
  Допаѓања:
  37.495
  Пол:
  Женски
  Да во ред, но поголем дел се такви.
   
 9. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Машки
  А и индиски нема во последно време

  Последна на сител беше малечката невеста и прекинаа ја пред година две
  На канал исто пред година две заврши таа шо ја даваа
  А алфа Отфрлена пред година дена заврши и еве сега оваа
  Повеќето се турски а ретко некоја индиска
   
 10. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.535
  Допаѓања:
  37.495
  Пол:
  Женски
  Јас воглавно зборувам за мк тв канали. Мислењето си го искажав, не ги пратам сериите и неможам да коментирам за содржина и сл, но тоа што го напишав би сакала и да се промени на нашите канали.
   
  На theowndemon, eca333 и Justicija им се допаѓа ова.
 11. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.783
  Допаѓања:
  47.683
  Пол:
  Женски
  1. Пирамида
  2. Најслаба алка
   
  На cresa-jagoda и Bzaubzz.xy им се допаѓа ова.
 12. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Тркало на среќата
   
  На cresa-jagoda и Bzaubzz.xy им се допаѓа ова.
 13. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.356
  Допаѓања:
  7.806
  Пол:
  Женски
  Од турско доволен е Омер да го вратат :)))
   
 14. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Машки
  Сигурно дека ќе го вратат, најгледан е!
   
 15. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  5.405
  Пол:
  Женски
  ^
  како што прочитав на еден сајт омер и дефне заедно ќе снимаат нова серија,али каква и како ќе се вика мислам дека почетокот на октомври или ноември ќе кажат.
   
 16. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Машки
  Ne e serija, Film e
   
 17. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.423
  Пол:
  Женски
  Фчерашни снимаат трета сезона, со душа ги чекам пак секоја недела да ми ја разубавуваат :D :l:
  Исто и за македонската серија На Терапија сум ептен заинтересирана.
  Другото е сѐ турски серии, како и секогаш.
  На Телма има ли најава за филмска понуда или некоја квалитетна серија од светски познатите?
   
  На theowndemon, crimson и DAngel им се допаѓа ова.
 18. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  6.335
  Пол:
  Женски
  Од која дата ќе почне да се емитува "На терапија" ? И од колку часот?
   
 19. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Машки
  Би требало од 4 септември, а термин уште не се знае
  Уствари од страна на Сител и не е пуштена најава
  Ама на тв пакет пишува од 4 септември
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ogi13

  Ogi13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2016
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  A dali ima nekakvi informacii dali ke go vratat The Transporter na Sitel posle Dnevnik 2 vo 23:45h??^_^