1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишна желба за ____ феминка!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 1 декември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Лелеее луѓе ме удри НГ во глава :lol:
  Темава е следна....посакувате Новогодишна желба за одредена Феминка. Се разбира можете за повеќе феминки да пишете [​IMG]


  Eпа феминки навалете [​IMG]  Ве молам темава не ја ставајте во форумски игри, зошто ова не е игра....ако може толку теми да има во кафе муабети може и оваа [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, Aleksandar1212, ♡BuBaLe♡ и 4 други им се допаѓа ова.
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.052
  Желба за Сноу Квин, помалку да тупи со вакви или сл теми ... конечно да се омажи идната година и да си роди по можност за да нема време на Фемина да кисне :wasntme: :D
   
  На mackica1, Bozica1980, Neytiri и 21 други им се допаѓа ова.
 3. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.270
  Допаѓања:
  21.971
  Пол:
  Женски
  Истата желба ја имам и јас за Сноу :D
  И една за Дузи- да и успее диетата, и кога ќе се види во огледало да си се допадне таква каква што е во тој момент - насмеана, и ослабена :)
  Една и за Стронгер- да има најубава свадба, и уште поубав брак!
   
  На XstrongerX, Doozy, 1209 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.152
  Желба за Горде: Да се стопли :D и да си најде убава работа :)

  Ам ај нека стои темава, можеби има нет Дедо Мраз да ги прочита желбиве :D
   
  На Snow-Queen и Gordana10 им се допаѓа ова.
 5. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  За ПисЛовБаскетбал, козичке моја, не се секирај, се ќе се среди, мораш да разговараш со мајка ти ама мораш :*
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lahaliva

  Lahaliva Нов член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  317
  За памелче:Да си најде некој војник :rofl: :wasntme: :rofl:
   
  На sweet-star и pamelche им се допаѓа ова.
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Желба за Џули и Љубам: да се така секогаш среќни, бидејки заслужуваат.
   
  На ljubam и julie77 им се допаѓа ова.
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  k.i.m.....аххх мора една убава желба за тебе....дедо мраз да ти донесе вреќичка со златници, вреќа со среќа и вреќиште со љубов!!! затоа што ја остави темава [​IMG]
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 9. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  Желба за jagoda123-да си ја добие посакуваната работа, и да си живее заедно и среќно со незината 7 годишна љубов :):*
   
  На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.481
  Имаше едно одеше нешто вака -Today everyone will wish you lot of happyness, health, blah blah blah.... Screw that shit ! I wish you LOT of orgasms, fancy koktails and hope you catch on lotary !!! :D

  Тоа им го посакувам на сите феминки ! :)
   
  На mackica1, agnes, EmGreen и 10 други им се допаѓа ова.
 11. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Било каква желба може :) ??
   
 12. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.732
  Допаѓања:
  99.050
  Пол:
  Женски
  marama-да си го најде идеалниот момак за неа.
  kravce-да се поправи до совршена линија и секако да најде совршен машки задник.
  Annie.mk1-сакам да и ја избришам тагата од нејзините очи.
  ilipili-да ја скрасиме покрај нејзиното душле.
  ljubam-да си ја гушне Мила и никогаш да не се одвои од неа.
  Moira-да не не заборави ако отиде во далечен свет.
  eli25 и Serafima - нивната желба да стане реалност од срце сакам :l:
  Doozy-да ми останеш таква уште 100 години,тебе не ти требаат моите желби,сама си ги нагодуваш :D
  imelda-да бидеш домаќинка онолку колку што сакаш да си ја одмориш душата :*
  danichap-да продолжи да биде гордост на нејзините .
  Divinebutterfly-никогаш да не заборави како се бакува нејзиното буце :rock: .
  SOVRSENSTVO-некој друг да го зароби нејзинотот срце,Горан да остане само убав спомен.
  teddybear-да ослабне до роденденот колку што сака.
  Trendafilka-да видам,љубов има,работа да...за тебе Тренди да те омажиме за да можат наскоро твоите баба и дедо да го штипкаат внучето за обравче :inlove:.
  Толку засега :)
   
  На galapce, ljubam, SOVRSENSTVO и 11 други им се допаѓа ова.
 13. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.628
  Нема многу да филозофирам и нема да двојам ни една феминка како вие што си правите,јас посакувам сите што сте на форумов да ви се оствараат сите желби,да имате многу пари за да ди дозволите тоа што си го сакате,многу љубов,и здравје.
   
  На Kris80, Ella.313, DigY и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  [​IMG]
  Освен пари,среќа,пари,љубов,многу храна во фрижидерот и бензин во колата за сите и по една посебна нова годишна желба

  Почнуваме по реден број

  За Трендафилка желба да си добие едно чеканче да може да ги мава по глава сите што ја нервираат
  [​IMG]

  За Љубам желба да добие еден голем , огромен апарат и да слика уште повеќе
  [​IMG]

  За Marama еден календар со мачка во него , ем да ги гледа деновите , ем убавото маче
  [​IMG]

  За Росоњерка една миланска мечка that will strike fear and pain to the enemy
  [​IMG]

  За Пирамида желба да добие машина за шиење и со сопствен помагач крокодил(женско)
  [​IMG]

  За Lilit уште многу ,многу ,многу кит-кат паковања
  [​IMG]

  За Дузи желба да Добие був кој ќе ја скокотка по цели денови , плус и да и лета по дома
  [​IMG]


  За Старфиш желба да добие цело пакување за цела година милка чоколадни јајца
  [​IMG]


  За Тедибеар , многу гушки од оваа мачка
  [​IMG]

  За Мимс-89ка едни посебни штикли, ама диносаурус штикли мммммм
  [​IMG]


  За julie77 желба да добие еден диносаурусо кој ќе и пее и кажува вицеви секој ден ...
  [​IMG]

  За Лудото еден луд мапет па да лудуваат по цел ден
  [​IMG]


  За AnaKarenina еден голем , огромен сладолед за зимски услови
  [​IMG]


  За Боависта , Би рекол титула во Шпанија ама таа ни дедо мраз веќе неможе да ја донесе па затоа друго нешто
  [​IMG]

  За Снежната Кралица зима исполнета со многу љубов и снег
  [​IMG]

  За дивото дете една soopa-doopa гитара
  [​IMG]

  За Офи да се врати на форумов


  За Starbucks еден зајак да си го чува по дома
  [​IMG]

  За Сеси копчето бан на тастатура и да ги банува сите лошки модератори
  [​IMG]


  За Divinebutterfly еден убав коњ да можеш да јаваш со него насекаде низ Македонија
  [​IMG]


  За Мерлин Монро еден точак што ќе може да лета
  [​IMG]


  за ади888 еден Пикачу да те смее по цел ден
  [​IMG]


  За Мис-Независна еден убав гердан
  [​IMG]

  За FBI еден прекрасен пиратски двоглед кој ќе и помогне во маниачењето машки
  [​IMG]


  За Artemisson една новогодишна санка за санкање
  [​IMG]

  За LivingGlam еден лак и стрела па да може да биде иста како таа на профилната
  [​IMG]

  За Саја еден прекрасен и убав фустан
  [​IMG]

  За Teodora еден голем убав и згоден тигар да го јаваш низ Скопје и да ги плашиш лошите девојки
  [​IMG]


  За Anabel-a една поларна мечка која ќе те гушне најзилно на свет
  [​IMG]


  За лолита еден прекрасен шешир да биде уште позгодна
  [​IMG]

  Za blond една базука на вода да ги прска лошите луѓе
  [​IMG]


  Za Bright специјално куче кое ќе и носи пуканки и сок секој пат кога ќе седне пред телевизор
  [​IMG]


  За Џокси еден убав кревет да си легнеш и да се опуштиш на него
  [​IMG]

  За Серафима најубавата книга , да чита по цели денови и месеци и да ужива во нејзината топлина
  [​IMG]

  За Lux едно магично стапче , што ќе прави со него незнам :lol:
  [​IMG]

  За Daniclap едни убави обетки
  [​IMG]

  За Ким еден робот да и помогне околу модераторските работи и по дома нешто
  [​IMG]

  За Хипстер една убава кола
  [​IMG]

  За Лилбабуш суштество да биде покрај тебе зачудено кога ќе изгубиш обложувањето
  [​IMG]

  За Магнолија еден голем змеј да ја штити од злото
  [​IMG]

  Za calliope една боди-билдер верверичка да ја штити од лошите момци
  [​IMG]

  Za eli25 фрижидер кој ќе кажува вицеви
  [​IMG]

  Za creshicka пакување друштвени јајца
  [​IMG]

  Za Lepaaa еден убав зајак да те дружи
  [​IMG]

  Za Annath едно маче кое ќе те гушка секој ден
  [​IMG]


  За Памелче желба една ваква симпатија
  [​IMG]

  Za zhap4e еден џип да го возиш за време на зимските услови
  [​IMG]

  Za enca.69 една желка да ти помогне по дома
  [​IMG]

  Za Chocolate.me екипа за било каква подршка
  [​IMG]

  Za thinkerbell еден џентлмен
  [​IMG]

  Za Miss.Ricci една брза и прецизна птица да ги искака сите што ти сметаат во животот
  [​IMG]


  Za Annie.mk1 еден посебен дечко
  [​IMG]

  Za JuLleE Еден ваков чичко да ја носи на пецање риби
  [​IMG]

  Za Reina.Del.Sur мудро суштество кое ќе ти помогне во модните трендови
  [​IMG]

  za baguf4e едно шмекерско куче
  [​IMG]

  Za TeddyGrey едно гумено рипче за во када да ти плива
  [​IMG]

  Za martinuska еден глушец да ти пее серенади
  [​IMG]

  Za Mishela една кола со камп-куќичка па да шеташ низ цел свет
  [​IMG]

  Za kravce едно гумено пајче да ти го растопи срцето
  [​IMG]

  Za ilipili една мечка што знае многу добро да игра
  [​IMG]

  za slavica999 опрема за сладок живот
  [​IMG]

  Za CIA вистинскиот подарок ќе го добиеш во твоите соништа :devil: :devil:
  не се шалам еве едно чамец со магаре кое кажува вицеви
  [​IMG]

  Za crazylady еден пријател кој ќе те слуша и ќе ти праи муабет 24/7
  [​IMG]

  Za Butterfly15 еден хелихоптер да ја носи кај сака
  [​IMG]

  Za BeYourself еден лебедов чамец
  [​IMG]

  Za little17 едно големо шише водка
  [​IMG]

  Za Cynthia опрема за шетање
  [​IMG]

  za x.Daisy.x едно суштество да ти помогне околу смислување рап песни
  [​IMG]

  zA Tenkai топ советник за животните дилеми
  [​IMG]

  Za Neytiri животиња да ги плука тие што ти сметаат
  [​IMG]

  ZA XMaN еден бел лав , ист како ти :D
  [​IMG]

  za Beauchamp двенеделно патување во вселената
  [​IMG]

  za Stoimenovska патување во еден луксузен хотел
  [​IMG]

  za Abeja една швалерска пчела
  [​IMG]

  za Angelche еден дабар да ти помогне против членовите кој спамираат
  [​IMG]

  za Cacy еден зајак да ти краде колачи
  [​IMG]

  za Sara123 една убава чанта за искачање
  [​IMG]

  za DAngel Една змија да го плашиш Дееп
  [​IMG]

  zA Speechless еден кул петел да те дружи низ град да му љубоморат сите
  [​IMG]

  Za Mrs.Cuper слагалица
  [​IMG]

  za XstrongerX кола со посебен возач
  [​IMG]

  za PeaceLoveBasketball еден слон , да игра баскет со нејзе секој ден
  [​IMG]

  И на Крај
  Желба за витомир , срцекршачка да те избаци убаво за нова година
  [​IMG]
   
  На Kris80, cresa-jagoda, galapce и 60 други им се допаѓа ова.
 15. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.263
  Пол:
  Женски
  Сноу- Многу многу среќа здравје љубов, бидејќи таа го заслужува тоа, и секако дедо мраз да и пушти некое вреќиште со пари. :cash:
  Памелче: Само војничиња да ја сакаат.
   
  На Snow-Queen и pamelche им се допаѓа ова.
 16. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  За Yipman2- Да си фати некое згодно девојче што ќе му биде по мерак, ем ќе го сака повеќе од се, затоа што е предобар+смешен, he is a keeper. :) Од срце... :hug:
  [​IMG]
   
  На Miss.Ricci, Sara123, XMaN и 6 други им се допаѓа ова.
 17. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.176
  За Јипман,од срце,да си најдеш некоја асална мома,убава да биде и духовита како тебе :hug: :hug: :hug:
  А Памелче да си најде некој згоден војник :!:
   
  На Yipman2 и pamelche им се допаѓа ова.
 18. rosebush

  rosebush Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  886
  И од мене за Јипи,прекрасна девојка која ќе заслужува тој да носи насмевки на нејзиното лице :)
  И за Илипили,едно малечко,убавко на нејзе,детенце :)
   
  На Miss.Ricci, ilipili и Yipman2 им се допаѓа ова.
 19. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Јипман, јас посакувам да победам во дуелот и да ти дадам една добро смислена задачичка. :lol:
  Сакам да ти се потрефи во љубовта, да си најдеш некое рипче кое ќе биде барем половина духовито како тебе, а тоа значи многу. :D
  Да те чува, и да не се занесува многу, има тука пола Фемина да и се пушти. :D И нормално, причина плус, ќе имаш кого да почастиш кога ќе фатиш на спортска, а и не мора никого да частиш, сам почасти се, најдобро е. :lol:


  До сите кои се упорни и пишуваат во Морална поддршка, да си ја добијат посакуваната бројка на килограми, и колективно со визуелен запис да се евидентираат или во таа тема, или во Модни критики. 8)

  До сите кои се упорни ко коњи (како мене :D ) за да добијат на спортска, да имаме повеќе среќа во наредната година. Јипи, Мартинушка, Јуле, Тренди, Хипстер . . .

  За Дузи имам спешл уиш.
  Да остане така позитивна и никогаш да не се менува, да си ми фина како од Финска секогаш.

  Да си завршите успешно факултетска, средношколска, основска година. Да не заостанувате децо, да си учите на време, нема ништо поубаво од слободно лето. :!:


  Колективна феминска желба е да си имате редовен секс лајф, оти пола од грижите тогаш ви ги снемува, намалени фрустрации, намалени тмурни фаци.
  Препорака за филмови за возрасни по лп давам, зависи каков жанр посакувате. :rofl:
   
  На crazylady, Hipster, Doozy и 4 други им се допаѓа ова.
 20. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  За Памелче војник, нормално :D

  За Паскет лове баскет , цела корпа со баскети, па и да ти се дупне некој, да си имаш. :D

  За Глоси, боди билдер, да ја пази каде и да оди и еден убав лаптоп само нејзин, и се можно на него да има.

  За Јипмен, 100 тастатури резервни зашто еден пост=1 тастатура, па кога пак ке ти снема, и во лето нарачај му на дедо мраз.
  далечен роднина ми е :!:
   
  На Glossy-girl, Yipman2 и pamelche им се допаѓа ова.