1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишна желба за ____ феминка!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 1 декември 2012.

  1. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    @Someonespecial @Summerlover @macka91
    :hug: :hug: :hug:
    Фала ви за убавите зборови и желби.

    И јас вас, а и на сите останати активни членови на цел форум (не само од штабот), ви посакувам здравје, среќа, мир и љубов, а останатото само ќе си дојде.
    Сите имаме милиони желби, ама пред се здравје :)

    На форумв да има повеќе насмевки и дружења, а помалку кланови и недоразбирања.
    Повеќе позитивни личности, а помалку намќори.
    Повеќе свадби и бебиња, а помалку проблеми.

    Да им докажеме на сите дека сме најпозитивен и највесел форум :hug: :inlove:
    Поделбите и клановите да ги оставиме во старата година зад врата.

    (mooning) :rock:
     
    На eli25, Ketchup, theowndemon и 8 други им се допаѓа ова.
  2. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.400
    Пол:
    Женски
    Посакувам, посакувам..

    Сите оние кои ми упатија прекрасна желба на нив дупло да им се враќа :$ (fingers) :hug:

    Посакувам @podravka првин да се успокои па со позитивна мисла напред :hug: @monik55 исто прво друшке среди мислите, чувствата па храбро напред, јас знам дека ти можеш :hug: @Ninichka и @pandelka да бидат најпрво похрабри, вие можете, вие знаете, чекорете само напред, чекори назад во оваа година да нема :hug: :hug:

    @only44you дадичке, гушки до мала и голема дада, многу здравје за трите :hug: :hug:
    @mareane зрачиш женче, се што сакаш твое да биди :hug:
    @Lady Phoenix дупло, дупло близначке и на тебе оваа година и конечно да ставиш потпис таму каде што треба :hug:
     
    На eli25, stevemila, mal.ecka и 9 други им се допаѓа ова.
  3. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.998
    Допаѓања:
    279.369
    @monik55 И посакувам свое катче во кое е го пронајде својот спокој и ќе ја обнови својата среќа, а потоа и исполнување на нејзината најголема желба.
    @Umbrella22 Здравје пред се а потоа да си се всели заедно со либето и да ужива во нивната заедничка љубов.
    @MilaP @Mariangel @galapce пред се здравје за вашите најмили а потоа се останато.


    @stetoskop Што обрзо да ја заборават и да ја остават оваа голема битка зад себе и среќни моменти со либето и цела фамилија.

    @JuLleE најпрво здравје за малиот а за тебе да го пронајдеш повторно внатрешниот баланс и да смогнеш сили да се бориш за својата среќа...независно каде.


    @lunicka и во наредната година да остане уникатна и посебна како што е и со многу повеќе причини занасмевки. Полесна работа, со малку повеќе слободно време и поголема плата.
    @zhap4e Посакувам ОН да е тој вистинскиот
    @Dust Да уживаш максимално во својата филмска љубовна приказна...некаде далеку далеку. Добивам впечаток дека твоето патување допрва ќе започне.
    @Bozica1980 да ја постигне посакуваната линија.

    @sanjaeva Пред се здравје и среќа, како за тебе така и за твојата лепотица. Врската мајка-ќерка помеѓу вас да биде секогаш цврста и нераскинлива.
    Да имаш уште повеќе ведри моменти во престојната година и милион мали и големи нешта кои ќе донесат радост и среќа во истата.
    @mal.ecka Таа капка солза на која толку често ме потсеќаш поради својата чистина но и тага оваа година да се претвори во капка изворска вода.
    Чиста, бистра и природна...баш каква што си и ти.
    Сакајте се и гушкајте се со либето, многу убави моменти со внуката, вратата кон анксиозноста целосно да биде затворена и едно бебче во рацете.
    @duffi се што си планирате и посакувате со мажето да ви се оствари.
    Штркот да помине кај @kukla21 @duffi @emkaemka @mal.ecka @Viktorijaaa5 @LivingGlam @Sesil
    @Ninichka @pandelka @podravka @Libra88 @bokace @Bebulleee @do-re-mi @mariz

    @bittersweet Посакувам здравје за неа и за трите ангелчиња чие секојдневие ми има изнудено толку многу насмевки. Да остане баш таква каква што е @joy1 да ја заборави оваа лоша година зад себе и што повеќе насмевки со малите принцези и мажето
    @Sky-butterfly да останат перфект фамили како што ги замислувам и од срце им посакувам многу убави фамилијарни моменти
    @Mama25 @vitamina @irena.1 здрави и најубави бебчиња
    @Kaetana Да не ја изгуби својата униканост и ведрина која зрачи од секој нејзин пишан збор.
    Што побргу да ги надминете тантрумите и да уживате со малата принцеза.

    @promeneta Што полесна адаптација во Германија.
    @nena2010 И јас се приклучувам во желбите за една филмска љубов во Истамбул.
    @Peco да ја пронајде својата втора половина.

    @Doozy Авантуристичкиот дух да те однесе на местото каде што професионално комплетно ќе се реализираш и нема да се плашиш да ја доживееш љубовта на начин на кој го заслужуваш, целосно и искрено.

    @Ketchup Да созрее во младичот/мажот во кој верувам ќе се развие и целосно ќе го исполни својот потенцијал.

    @Summerlover Да продолжи да изнудува насмевки кај нас, но и со повеќе причини за насмевки на нејзиното лице.

    @Mishela Да продолжи да го развива тој совршен спој од нежност и цврстина, детска ведрина и шарм, едноставност и професионален пристап...Да си реди успеси на сите полиња.

    @anel @Val-Dim @Esmeralda-MD @mareane @WORRIED.BT @Tajnaotrovna и во наредната година секој ваш пост да ме асоцира на топлина, фамилија и убави моменти во кругот на истата.
    @Abeja Убаини со малите а и што подалеку да фатиш.
    @Moira да ни пишува само убави работи од далечната Остралија
    @imelda да си остане кул како што е и да ни споделува повеќе дешафки со нас (или салонки)
    Групен поздрав за сФаќите. Да не ми ги косат момичињата @galapce @AngelOfArh
    @PUPICA Да не ја изгуби никогаш широкоградноста и подготвеноста да подаде пријателска рака секому кому му е потребна.
    @LivingGlam Тоа жарче чиј пламен дури и виртуелно сјае, да го достигне својот максимум оваа година...сеедно на кое поле. Заслужуваш.
    @marama Еден прстен годинава.
    @sesilija Почесто да пишува, пред се убави нешта...сеедно на која тема.


    Леле што направив со листава а не сум готова...ќе има продолжение, тука или во СП.
     
    На bittersweet, ALISA0000, JuLleE и 35 други им се допаѓа ова.
  4. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.235
    @danichap да ни се врати во третата доба. :nod:
     
    На danichap, Sesil, Bozica1980 и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Само на твојава листа се најдов :lol:
    Ти благодарам лепотице, истото ти го посакувам и јас, плус многу здравје и успеси :*
     
    На theowndemon и macka91 им се допаѓа ова.
  6. Ninichka

    Ninichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    2.133
    Пол:
    Женски
    Bravo mila @danichap ,posebna si! I jas ti posakuvam okean od sreka i zdravje vo Novata godina! Te gushkam!
     
    На pandelka, danichap и kukla21 им се допаѓа ова.
  7. Ninichka

    Ninichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    2.133
    Пол:
    Женски
    Gushki najgolemi i samo sreka vo Novata, a za bebulinja,znam deka 2017g.ke bide nasa, nasata najsrekna godina!
     
    На pandelka, stevemila, emkaemka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Ninichka

    Ninichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    2.133
    Пол:
    Женски
    @stevemila , zenicke,lavice,heroj devojce....mila moja...ti go posakuvam istoto sto i sebe! I da znaes deka neuspehot e zad nas, vo Novata ke cekorime zaedno so uste po eden/dva para nodjinja !... Gushki!
     
    На pandelka, stevemila и kukla21 им се допаѓа ова.
  9. Ninichka

    Ninichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    2.133
    Пол:
    Женски
    @Natasa. P ,mila ti posakuvam da si najsrekna majka na svet, 2017g,definitivno e tvoja godina! Te gushkam tebe i tvoeto ubavo meshe! :)
     
    На pandelka, stevemila и kukla21 им се допаѓа ова.
  10. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.565
    Пол:
    Женски
    @danichap @duffi @mareane ви посакувам од се срце да ви се оствари и најмалата желба во оваа година. Да сте ми здрави живи и весели.
     
    На Bozica1980, duffi, mal.ecka и 2 други им се допаѓа ова.
  11. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Леле @danichap, на таа желба не знам ни што да одговорам. :hug:
    Само ќе ти посакам љубов, на тони! Веќе ја најде, па да расте до бескрај. :l: И здравје, и тоа на тони. :sun: Другото, со ред. :)

    @Lady Phoenix да најде внатрешен мир. Нејзините да бидат добри и да не ја секираат. И да видиме слики од специјалниот ден. 1ви септември беше или 10ти јуни? Еден од тие датуми е сигурно. :D Епа, денот да ви биде најспецијален.

    За сите феминки, посакувам да бидеме малку потрпеливи.
    И мир во светот.

    Ќе се дополнам кога ќе имам време, ве имам многу други на ум. Ама, во себе желбите се веќе посакани.
     
    На anel, Viktorijaaa5, Bozica1980 и 7 други им се допаѓа ова.
  12. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.256
    Допаѓања:
    124.739
    @lunicka Истото како една феминка погоре,ти посакувам да ја најдеш работата од соништата,да те исполни целосно,да имаш повеќе време за тука,бидеќи ми фалат твоите постови и твојата уникатност и искреност.
    @Lady Phoenix Оваа година и двете да не напушти анксот:hug:
    Еден постпис,венчаница и една душа во рацете,од :l:ти посакувам.
     
    На Ninichka и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
  13. stevemila

    stevemila Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    5.633
    Допаѓања:
    41.535
    Пол:
    Женски
    Amin so bi rekle starite:D.Seto loso da ostane zad nas i samo ubavini da ne sledat.I jas ti posakuvam mnogu uspeh,steka,trpenie zasto so bebusite ke ni treba hihi.Te guskam najmila:*
     
    На Ninichka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.400
    Пол:
    Женски
    Посакувам, посакувам..

    35108.jpg

    За @stevemila :l: :inlove: :l:
     
    На stevemila, MilaP, danichap и 9 други им се допаѓа ова.
  15. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.976
    Сега ја видов темава и... отворив :tmi:

    @danichap со новогодишните желби до многу Феминки уште еднаш ми потврди дека е прекрасна личност :hug:
    Во новата година и посакувам многу здравје, љубов и топли прегратки со малата принцеза...
    Ииии... Топли прегратки со втората принцеза која наскоро ке пристигне :hug:

    ПС Ке бидам малку себична... Посакувам Дани да се врати во нашата тема... И даваше посебен шарм :tmi:
    Уште не сум ја заборавила долната облека што ни ја посвети на сите нас од +/- 40 :lol:
     
    На mareane, anel, MilaP и 9 други им се допаѓа ова.
  16. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    @danichap @vitamina - успешна година, здраво бебуле, среќа, љубов..:l:
    @joy1 - тоа што го изгуби во 2016, дупло да ти се врати во 2017:hug: тоа што не може да се врати, нека остане во убави спомени :)
    @Aleksandar1212 - да ни скокнеш во тавче оваа година или барем да го најдеш она делчето..најмалото:) и здравјето да те служи:lol:
    @referentka - здравје за цела фам.Рефовски, успех на секој план, неизмерна љубов
    За останатите ..покасно, да се приберам:)

    Сите останати..
    Успешна година да си имате, исполнета со мн љубов, здравје...

    :l::l::l::l:
     
    На duffi, Aleksandar1212, danichap и 5 други им се допаѓа ова.
  17. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Мили мои, иако секојдневно го минувавме денот заедно, споделувајќи ги нашите победи и радости, макар и виртуелно бевме и сме дел од едно прекрасно друштво, сепак како што е редот да ви посакам многу убави моменти во новата година.
    За мене изминува истовремено и најубавата и најлошата година. На крајот, најважно е да сме здрави и живи и со најмилите на број. Што ќе ни носи животот не се знае, но она малку што зависи од нас, да го направиме како што треба - посакувајте и верувајте!!
    Пред се, сакајте го и ценете го она што го имате и бидете задоволни, лесно се губи!!
    Имајте здравје, па се останато!
    @monik55 , @pandelka , @Bebulleee , @mal.ecka, @podravka, @kukla21 , @Ninichka, @stevemila и сите од поддршка, жени лавици и борци, нека почетокот на новото одбројување го донесе крајот за вас во ова катче и едно ново одбројување во труднички! :hug:
    @Offspring да ни биде првата тазе мама на форумов :* со лесно миличка!
    @danichap остани таква и уживај во љубовта на твојот најмил и двете принцези :bow:. Со лесно и носи ја таа насмевка засекогаш
    @LadyC среќата од оваа година да те следи и во новата, и се што ќе си зацрташ да го привлечеш и да го доживееш :hug::hug:
    @Viktorijaaa5 , @duffi тазе невести да си дочекате две цртки годинава
    @joy1 :hug: ти си жена борец, мајка за почит, домакинка за пофалба, работник за гордост и феминка на годината дефинитивно! :f: нека новата година те изненади позитивно!
    @MilaP да си се гушкате со синко и да ни пишуваш само од дома или од работа, а со него да шетате само по паркови и игралишта :hug:
    @galapce сето она што ти ја одзеде насмевката да остане, да се заборави и избрише со годинава која завршува и да ни бидеш нова ти, уште повесела од таа која ни беше :hug:
    @Umbrella22 мила, наредново лето кога ќе се видиме, да ми се пофалиш со венчален прстен! Никогаш повеќе да не газиш по тие болнички ходници и да се будиш и заспиваш со твојот сакан! :hug:
    @referentka, @Cka, обоѓавам да ве читам, зрачите со позитива! Да ви се оствари новото живеалиште, веќе имате прекрасен дом од соништата!
    @sanjaeva многу нови успеси од твојата прекрасна гордост, но нека новава година те изненади тебе ко ниедна друга до сега, со убавини :f:
    @mariatim, @mareane, @emkaemka , @Bridget , @baba Rada , @Ane-Goki1 , @anel , @Annath , @DVAANGELA , @Petra777 , @Val-Dim , @stetoskop , @Winter Lady , @VladeMila , @nena2010 , @LivingGlam , @Peco , @ninja35 , @zeka , @evangelina.ina , @Ariel , @Lady Phoenix , @PUPICA, @okcenzi , @JuLleE , @Sky-butterfly , @Jas! @friendy, @fallenangel , @bittersweet , @lunicka ,@Dust, @promeneta, @zhap4e , @lilith, @WORRIED.BT , @Bozica1980 , и сите од клубот +-40 :hug: се што сакате да ви се оствари!!
    @Kukla994 конечно да се гушнеш со саканиот и да уживате во вашата љубов:l:
    @Eli23 , @mama89 , @m.i.g , @Pcelka94 ,@kallias , @SpangeBob , @Mariangel , @AngelOfArh , @Sunshine_1979 , @mariz, @eleni27 , @Mari* , @flower30 , мамички пред се здрави, најадени, среќни бебиња и без неспани ноќи во новата година:hug:
    Младите од катчето да остваруваат успеси на сите полиња и да си пронајдат искрена љубов! @Elissa , @Summerlover :hug:
    @Crna Dama тој по кого тагуваш да го исфрлиш од срцето и да го најдеш оној кој те заслужува:hug:. @vitamina да ја пречекаш новата година во прегратката по која долго копнееше :inlove: доаѓаат само поубави и посреќни денови:hug:
    :d:
    @ЕденЧлен кој дефинитивно ме плени со своите постови, ти посакувам една прегратка макар на кратко да ти ги намали сите болки кои ги носиш во себе, и годинава која доаѓа да ти го оствари сонот - да си создадеш фамилија :hug:
    А прекрасната @Serafima нека патот почесто те води на форумските страници, фалиш мила! :hug:

    Знам дека некого испуштив, ненамерно...

    Имајте убави празнични денови, насмевка на лицето и позитивна бура во срцето!
    Внимавајте што посакувате - може да се оствари!
     
    На flower30, stevemila, m.i.g и 27 други им се допаѓа ова.
  18. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Не ми се допаѓа опцијата за тагнатите членки што не можат да ја видат нотификацијата но се надевам дека барем ќе отворат и ќе си го пронајдат своето име меѓу посакуваните поздрави и желби за подобро утре и подобар живот на сите нас.
    Дај боже да имате убава следна година, исполнета пред се со здравје и среќа а се друго можеме да се потрудиме и да го достигнеме со овие два искрени збора искажани од срце. Нека господ ви даде мир и спокој, желби и надежи да со труд и мала мотивација успеете да го постигнете она што го посакувате и она опходното за живот и среќни моменти.
    Оваа година нека ви биде исполнета со многу љубов и несебични топли прегратки од саканите, нека имате плод на вашата љубов и мили мали рачиња и очиња онаму каде што се посакувани од срце и душа а воедно радосни детски песни и игри и многу здравје на сите ваши дечиња што ни го разубавуваат ова катче.

    На сите студентки и млади девојки им посакувам успешно завршен факултет исполнет со многу здравје и надеж за подобро утре за сите нив во реализација на работни места, на повозрасните љубов и реализација на нивните идни желби исполнети со многу дружба и непроспиени ноќи исполнети со насмевки.

    @Sky-butterfly @danichap @WORRIED.BT @Bozica1980 @mareane @Mariangel @mariz @Sunshine_1979 @Dust @Val-Dim @sanjaeva @simonka93 @joy1 @kukla21 @emkaemka @podravka @LadyC @Lady Phoenix @AnaKarenina @Yowannty @Summerlover @JollyGirl @sofijanoka @MilaP @galapce @Serafima @Elissa @eleni27 @flower30 @lunicka @LivingGlam @evangelina.ina @promeneta @zhap4e @friendy @mariatim @anel @Umbrella22 @Viktorijaaa5 @duffi @Annath @DVAANGELA @bittersweet @PUPICA @zeka @okcenzi @JuLleE @Petar80 @ninja35 @Peco @Ketchup @Bender Rodriguez @EvAngelos @Yipman2 @nena2010 @Cka @Offspring @Bebulleee @kikin @mal.ecka @Someonespecial @Anabelle.Amorette @Lella @Mama25 @kravce @manja666 @Mishela @sesilija @Sesil @Natasa. P @Kukla994 @Sanjichka007 @Lilianna @Doozy @Adi888 @Love...music @rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr @purple..m @theowndemon @IronLady @macka91 @kim.k @Rose96 @marama @MacenceEna @imelda @♡BuBaLe♡

    Најверојатно имам пропуштено некого и се извинувам, толку луѓе а толку мал простор..буквално.

    Имајте еуфорична вечер и среќни празници.
    Се најдобро од срце.
    pretty-christmas-wallpaper-1920x1200-15441.jpg
     
    На flower30, kravce, duffi и 32 други им се допаѓа ова.
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    @vitamina, златна си. И ти и @danichap. :f:
    Ви посакувам многу, многу гушкања од малите раченца кои наскоро ќе ви пристигнат. :hug:
     
    На Doozy, Someonespecial, danichap и 2 други им се допаѓа ова.
  20. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.624
    @vitamina фала ти од срце мила, истото и тебе ти го посакувам и со лесно да си го донесеш на свет срценцето што сега чука во тебе...:inlove:

    На сите останати ви посакувам:
    Љубов
    Здравје
    Среќа
    Положени испити
    Вработувања
    Финансии
    Патувања
    Насмевки
    Радости
    Две црвени цртки

    Нека си земе кој што си сака.:*:hug:
     
    На mynameislove, WORRIED.BT, kukla21 и 8 други им се допаѓа ова.