1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишна фемина собиранка

Дискусија во 'Слободно време' започната од EvAngelos, 7 декември 2016.

 1. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  Има ли кворум од 9-10 души за вакво нешто овој викенд? :)
  Знам дека многу од вас сакаат да си останат анонимни (бидејќи работите во ЦИА или ДБК нормално :bandit: и тоа си е сосема во ред. Но вие останатите што сте поотворени и немате проблем да излезете и да ги запознаете во живо останатите форумџии, што мислите на идејата да се собереме овој викенд на една новогодишна фемина собиранка?

  Место: Скопје, а за поконкретно ќе се договориме откако ќе знаеме колкава бројка сме (кафиќ, ресторант и сл.). А местото и не мора да биде пишано јавно, туку може да се договори во интерна групна порака на тие што ќе доаѓаат за да не дојде и некој од страна да не мањачи :D

  Време: Фер е времето да им одговара на мнозинството. Затоа направив еден линк каде што можете да гласате кое време (од понудените 6 опции) најмногу ви одговара, па да видиме што вели мнозинството.

  http://doodle.com/poll/v5snpg98gep4t59f <--- кликнете на линков

  Како? Запишете го вашето име (корисничко име на форумов), штиклирајте ги времињата што ви одговараат и НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ да кликнете SAVЕ (зачувај).
   
  Последна измена: 7 декември 2016
  На Cinderfakinrella, fallenangel, irenadaniel и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  7.677
  Пол:
  Машки
  За овој викенд сме зафатени со изборите, префрли наредниот.
   
  На fallenangel, Crna Dama, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.907
  А со аватарите ли да дојдат залепени на чело или табла од никот ќе носат? :wasntme: Прашује једна од позатворените :D
  :d::drunk:
   
  На Cinderfakinrella, fallenangel, Rose96 и 29 други им се допаѓа ова.
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.422
  Пол:
  Женски
  Eeeee sto ubavi sobiranki imase edno vreme..na edno drugo mesto... :D
   
  На fallenangel, Rama, Cka и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  7.677
  Пол:
  Машки
  Со флашата во рака ќе ја познајме одма
   
  На КикиМаус и Jas! им се допаѓа ова.
 6. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  Ајде бе, гласање е пола саат работа. Таман може да типуваме кој ќе тепа, а уз разговор и може да ја избистриме цела политика и да ги решиме сите државни проблеми, бар за тоа не бива нели :)
   
  На fallenangel, Arthur, meckicka и 5 други им се допаѓа ова.
 7. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  3.839
  Допаѓања:
  30.329
  Пол:
  Женски
  А за тие што не сме од Скопје?
  Абе женииии у пм а баш сакам да дојдам :rofl:
   
  На irenadaniel, deskarada, realGirl и 6 други им се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.928
  Допаѓања:
  75.524
  Пол:
  Женски
  Новогодишна собиранка овој викенд... :rofl:
   
  На Tajnaotrovna, Jas!, КикиМаус и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.845
  Допаѓања:
  47.938
  Пол:
  Женски
  Немам храброст јас:lol:
   
  На Cinderfakinrella, fallenangel, Jas! и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  За тие што не се од Скопје ќе има платен превоз од страна на штабот на младинско револуционерна организација...
  Ич не се секирајте само изразете желба за дружење ;)
   
  На Cinderfakinrella, Rose96, Arthur и 14 други им се допаѓа ова.
 11. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  Ако е во Битола, други ќе речат „А за тие што не сме од Битола?“ :) Факт е дека од сите градови, Скопје е најдобра конекција за сите. Затоа постои и опцијата преку ден, за да можат тие што не се од Скопје да си се вратат во разумно време. Ако има повеќе од Велес или Тетово, еве ја можам да ги префрлам.
   
  На fallenangel, Jas! и QweenSM им се допаѓа ова.
 12. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Ти да ги префрлиш? Со непознат чичко да ги испратиме тетовчанки или велешнаки? Ноп ноп :o
   
  На Limpan, Cinderfakinrella, marija1907 и 10 други им се допаѓа ова.
 13. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.538
  Допаѓања:
  63.360
  Пол:
  Женски
  Така Џолана не ме пуштај да одам со непознати :tmi:
   
  На Cinderfakinrella, Bender Rodriguez, Rama и 6 други им се допаѓа ова.
 14. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Јас секогаш прво мислам за народот! :l:
   
  На Cinderfakinrella, Arthur, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски
  Со Пиња Колада во рака ти мила, одма ќе те познаеме :d: :D

  Иначе, за другиве не знам, ама ние од младинскиот клан работиме во Анонимуси, @CuteSugar нè вработи сите со врски :lol: 8-|

  Шала на страна, убава е идејава што веќе на неколку членови со искуство и на други форуми им текнува, ама реално тука мислам дека баш и нема изгледи да се реализира така со поширок круг на членови :)
   
  На Cinderfakinrella, Arthur, purple..m и 12 други им се допаѓа ова.
 16. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.907
  Проблемот е, што, тука очи на непознато си вадат, а не па да се познаваат докторот и пациентот :rofl: Ова од програмата на #Реално! :D
  Која идеја за собиранка е лоша, но форумите се анонимни со причина :!: :nod:
  :d::drunk:
   
  На fallenangel, Arthur, purple..m и 9 други им се допаѓа ова.
 17. GabyTranceॐ

  GabyTranceॐ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2015
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  1.108
  Пол:
  Женски
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 18. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  17.681
  Немој изгледа многу гледа шпански серии овај чита кајгана теми :lol:
   
  На Dabria и Rama им се допаѓа ова.
 19. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  Ако не ви се доаѓа, не мора да ја хејтате иницијативата. Ова не е ништо ново. Се правеле собиранки и на други форуми, сме правеле собиранки и на твитер (твитапи).
  А ако нема на овој форум таква атмосфера за собиранка во живо, па и не мора да се случи. Можеби после година две ќе има друг состав на членови што нема очи да си вадат на форумов и ќе си направат средба без проблем :)
   
  На fallenangel, ЕденЧлен, biGirl и 4 други им се допаѓа ова.
 20. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Ако се деси собиранкава сигурно би се појавиле само 2-3 машки членови, и секако тролот што се избацува со капа...

  [​IMG]
   
  На Читател, Arthur, purple..m и 19 други им се допаѓа ова.