1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишни елки!

Дискусија во 'Дом' започната од 2468, 14 декември 2010.

 1. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  И, тоа е тоа.
  Ајде жени ставајте сликиња од вашите елки, од елки кои ви се допаѓаат како се украсени...
  Ајде да ги надополниме сопствените идеи за украсување на елката.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На SofiMar_, bella.gk и rossonerka им се допаѓа ова.
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Порано дома китевме природни елки кои ги беревме од планина. Кога бев дете многу го сакав мирисот на елката! Ама веќе одамна практикуваме вештачка елка украсена со многу лампиони, неколку пара сијалички во разни бои, украси, подароци... Имам неколку чорапчиња што ги закачувам за време на празниците. Не ми се допаѓаат оние елки што се украсени со лампиони во само една боја, јас сакам кога елката е ШАРЕНА! Многу ги сакам и оние новогодишни и божиќни декорации како венче со шишарки, свеќи во црвена и зелена боја, чорапчиња, и најразлични други украси :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 84604920.jpg
   84604920.jpg
   Големина на фајлот:
   121,8 KB
   Прегледи:
   4.542
  • 97612082.jpg
   97612082.jpg
   Големина на фајлот:
   140,6 KB
   Прегледи:
   4.542
  • 82659306.jpg
   82659306.jpg
   Големина на фајлот:
   97,5 KB
   Прегледи:
   4.539
  • 106001387.jpg
   106001387.jpg
   Големина на фајлот:
   63,1 KB
   Прегледи:
   4.539
  • 104821422.jpg
   104821422.jpg
   Големина на фајлот:
   68,3 KB
   Прегледи:
   4.539
  На Hopeful и wolf4e им се допаѓа ова.
 4. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Викендов ќе ја китам мојата, ама еве слика од лани :$

  [​IMG]
   
  На Lallly, Sephora, BeYourself и 4 други им се допаѓа ова.
 6. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Rossonerka елката ти е преубава! Ама и многу големи ми изгледа, или така ми се чини..? :^)
   
 8. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  Слика од мојата елка немам сеуште. Денес си ја украсивме и кога ќе ја сликам ќе ви ја покажам :$
  Еве неколку слики од елки што мене ми се допаѓаат ;)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.122
  Бројчеее од каде ја најде елкава :rofl: :rofl: :rofl: Ова е мојата елка хахахах ама годинава уште ја немам накитено, ќе ја китам викендов па ќе споделам слика :lol:
  Се изнасмеав :lol:
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум китела природна елка, а од секогаш сум имала желба.
  Сакам ГОЛЕМИ елки, убаво накитени и со многу сијалички. Последен пати елка купивме дома пред 3-4 години, голема до таван. Единствен проблем беше што мораше да го сецнеме врвот малку, и да докупиме лампиони зошто моиве малку беа за толкава елка.
  За жал еднаш при преместување елката се крцна, се испокрши целата, и постолјето се расипа.
  И сега пак имам стандардно голема елка. Накитена во златно и тегет.
  Кога ќе ја накитам, ќе прикачам и слика. Ама, сериозно многу ми е жал за големата елка.... :|
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 12. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Aaaaaa :rofl: :rofl:
  А да ти кажам имав чувство дека ќе погодам некоја елка :D
  Ами на гугл ја најдов :$ пишав елки, и тап оваа :D
  Ај накити ја сега, па стави слика да ја споредиме дали е поубаво накитена :rofl:
   
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Мислиш голема дали е?
  Мислам дека е 2 метри. Ама поткачена е, дека немаме големо место во дневна за да стои на земја, така да поткрената е едно 50 цм и изгледа точно до таванот.
  Мајка ми е ко мало дете, секоја година купува по неколку лампиони, и ми е некако пренакитена, а жал ми е да не ставам некои лампиони :lol:
  Ама убавка ми е.

  Еве ви уште една слика :rofl:
  [​IMG]
   
  На Hopeful, BeYourself, girl1985 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Срце...
   

  Прикачени фајлови:

  На gossip-girl и rossonerka им се допаѓа ова.
 15. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  [​IMG]
  само врвот не го разбирам
  [​IMG]
   
 16. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • novogodishni.jpg
   novogodishni.jpg
   Големина на фајлот:
   72,2 KB
   Прегледи:
   810
 18. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 19. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG]
  - креативно :lol:
  [​IMG]
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.