Новогодишни желби на децата без родители

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Lilit, 12 декември 2014.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.402
  Допаѓања:
  121.806
  *Копиран текст
  Ова се новогодишни желби на децата без родители .
  Има елка со лампиони на кои се напишани нивните желби.
  Земаш лампион и оставаш подарок.

  Подарокот може да биде изненадување, нешто што тие не го ставиле на список.
  Креативци, доколку имате идеја, време и средства да ја реализирате истата, направете го тоа за некој кому тоа сигурно многу ќе му значи.

  Елката е поставена во Рамстор.

  Сликата преземете ја и зумирајте ја за да погледнете.

  [​IMG]
   
  На girl-miri, HristinaKiki97, Libera и 7 други им се допаѓа ова.
 2. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  8.298
  Инаку на лице место можете да видите кои дечиња се заокужени, а за кои се' уште не е обезбеден подарок, па ако планирате да купувате нешто поминете претходно за да знаете што точно фали. Ако немате време или доволно средства за купување тогаш може да оставите пари во кутијата за донации.
  Девојчето што седи таму е секој ден од 14:00 часот.
   
  На bubic.k и PrettyLuxyFeminist им се допаѓа ова.
 3. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  3.775
  Пол:
  Женски
  @Giovanna Уште колку деца од прилика се останати без поклон ?
   
  Последна измена: 15 декември 2014
 4. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  8.298
  Јас кога бев уште во четвртокот голем дел од дечињата немаа добиено подароци, се надевам дека е сменета ситуацијата до денеска. Фалеше скоро се, тренерки, барбики, колички. Сепак ако толку немаш време да провериш пред да купиш однеси било што од списоков или нешто друго интресно што ти текнува, верувам дека ќе заврши во вистинските раце :)
   
 5. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  3.775
  Пол:
  Женски
  Бев Денес ги оставив во кеси од црвен крст шо беа наредени крај касите
   
  На Giovanna му/ѝ се допаѓа ова.