1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишни и божиќни подароци

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од rossonerka, 10 декември 2010.

  1. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    На оние што навистина ми значат им купив, мали цедалки во кои се става природен чај, и се држат во чаша додека се пие чајчето, направив ланчиња, книги, ракавици за во кујна, шал, путер за тело, и на моја Мила многу ситници..
     
  2. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Јас на дечко ми стандард му подарувам книги. И тоа се некои кои ги барал, и неможел да ги најде или нешто што знам дека ќе го интересира и секогаш успевам да го израдувам. И тој на мене обично ми подарува книги и пакетчиња на кои се радувам како мало дете, и кои секоја година се поголеми и поголеми :D На сестра ми ќе и купам пакетче и едни интересни шољи со новогодишни принтови на нив, затоа што обожаваме да си седиме и пиеме чајче и какао по десет пати на ден.
    Во принцип обожавам да подарувам чоколади, кутии чоколадни бонбони, благи работи и колачиња, бидејќи јас би сакала да добивам чоколадни работи па ете мислам сите сакаат.
     
  3. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    All I want for christmas is....
    [​IMG]
    :inlove:
     
    На candise20 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Greg.House

    Greg.House Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2012
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    24
    Нешто што сум го сакал за празнициве, а никогаш не сум го добил е... џемпер. Знам смешно е, ама од секогаш ми биле интересни оние филмови, кога дечкото очекува којзнае што, а од бабата добива црвен џемпер со снегулки :lol:

    А подароци на кои се радувам како да сум добил на лото се книги и чоколади :)
     
    На kikkki и Libera им се допаѓа ова.
  5. AlanisM

    AlanisM Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    590
     

    Прикачени фајлови:

    • xoxo.jpg
      xoxo.jpg
      Големина на фајлот:
      49,8 KB
      Прегледи:
      255
  6. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Вчера го добив новогодишниот подарок од саканиот мој парфем
     

    Прикачени фајлови:

  7. Skyfall

    Skyfall Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.147
    Обожавам да му спремам поклони на мојот помал брат, пакетче и неколку подароци. Оваа година ќе ги прескокнам другите за подароци, инаку секоја година добиваа моите блиски другарки и секако дечко ми
     
  8. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    2.798
    Пол:
    Женски
    Сакам на дечко ми да му купам шал за Нова Година па ме интересира да ми кажете која цена отприлика се движат и каде има поевтини затоа што не сум баш при пари ќе мора да кратам од доста работи за да соберам ? :)
     
  9. Hemera

    Hemera Нов член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    Во џамбо има и тоа мн евтини,100-200 денари,евтини се убави,нема да згрешиш.
     
    На Dennings му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ма на никој ништо не купувам годинава. А јас сакам да добијам од фирма на пример :lol:
     
  11. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Дечко ми ќе добие некоја ситница, за домашниве не знам... Ќе има нешто и за бебенцето на другарка ми, ама уште не знам што. Ќе смислам за некој ден, кај и да е :D
    А јас веќе си порачав паќетче :D на дечко ми му кажав директно - сакам паќетче. Ми се изнасмеа, ама ај се надевам ќе ме послуша :D :D
     
  12. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Јас абер си немам да размислам на кој што да купам :tmi: некако сеуште не ме фатила онаа новогодишна еуфорија.. секој ден си велам: Ај рано е, има време ќе смислам нешто :$
     
  13. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.254
    Допаѓања:
    124.727
    Јас веќе почнав со купување за најблиски,за сите ќе има по нешто,обожавам да купувам новогодишни подароци,и да добивам се разбира :!: :)
     
  14. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Епа вака бидејки на дечкоми сега во јануари му е роденден а јас му купувам подарок и за нова година , сакав подаркот да биде на едно , да не му купувам оделно ссега за нова година па за роденден сакав да му купам мобилен со андроид бидејки работи во странство за да може да се слушаме почесто.Има нов мобилен но за жал без андроид и нон стоп го носи да го декодира де скајп да напраи де ова де она и не бива ништо.Па мислам дека ке се израдува на тоа иако знам ке ми се налути бидејки ке му купам мобилен, многу е скромен тој.Епа сега што мислите дали е добра идеја тоа ?
    И би сакала да му го дадам баш на нова година во 00 : 00 часот бидејки до роденден можеби уште еден пат ке оди во странство.
    Кој е најдбриот начин за да му го дадам мобилниот
    со се кутивче ?
    Или некако да му го извадам неговото бројче демек моето не раб да го ставам во новиот телефон и да му зазвонам а при тоа да му го ставам некако под маса без тој да ме види ?
     
  15. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    Јас не би му купила телефон. Пред се, затоа што вие сте дечко и девојка, а не маж и жена. Тоа е првата разлика. Не знам дали ти имаш свои лични примања, ама и да имаш, велиш дека дечкото е скромен, зарем сакаш да го посрамиш и да направиш да се чувствува непријатно? Има мал милион подароци кои пријатно ќе го изненадат, па макар веќе да си му купила нешто, отколку мобилен телефон, така да мене идејата воопшто не ми се допаѓа...
     
  16. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753

    заслужува и многу повеке
    и мене ми е срам да му купам некој мал подарок бидејки ми има купено навистина мноооггу вредни поклони.
    па сакам и јас да го изненадам со нешто што навистина ке му се најде
     
  17. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Кутивчето завиткај го во украсна хартија и врзи црвена машна. Мислам дека нема да очекува повреден подарок во мало кутивче. Ем скромно, ем со внимание :)
     
    На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    Заслугата не се гледа во материјалните работи. И добро, тој тебе ти има купено вредни поклони, ама тој работи, а претпоставувам дека ти не, така да... На крајот на краиштата не можеме да ги израмниме сметките, тоа не е позајмица, тоа е поклон.
     
  19. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Мојот подарок оваа година за мм, односно нема да биде само за него и за моите најблиски ќе биде синот/внукот што ќе го родам.
    И сигурна сум дека нема да згрешам и сите ќе бидат пресреќни, задоволни и ќе се израдуваат многу повеќе од било кој подарок купен со пари :) :)
     
    На Queen^^, l-a-d-y-di, EMoonlight и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Најубавиот подарок што некој може да го добие. Секако дека нема да погрешиш :) :*