1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишни и божиќни подароци

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од rossonerka, 10 декември 2010.

  1. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Годинава планирам да им купам снежна кугла на сите :D

    [​IMG]
     
    На Dvolicen и QueenElena им се допаѓа ова.
  2. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Доколку имате можност посетете го Манастирот Св. Богородица кој се наоѓа во селото Вељуса. Покрај неговата тивка убавина токму во овој манастир ќе пронајдете интересни, специфично-ретро големи лампиони кои би можело да ви послужат како идеални подароци. Би можеле со истите да направите Божиќна икебана или пак едноставно да ги подарите некому, бидејќи лампионите сами по себе се преубави.

    Лани од таму си купивме со мајка ми по еден и ни се посебно драги. Се надевам и годинава ги има.
     
    На pearll и Libera им се допаѓа ова.
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ние со мм, на дечињата им купувавме новогодишни чаши,тањири, на бебињата лигавчиња на кое пишува мојот прв Божиќ, потоа ангели и дедомразовци плишани, пакетчиња.....различни подароци.
     
  4. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Долго време сакам на дечкоми да му купам мобилен со 2 камери со андроди и др глупости за да може секој ден да се слушаме во странство.
    И денеска конечно порачав мобилен. Се надевам се ке биде во ред ке ми тигне набргу и дека ке се израдува
     
  5. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    На дечко ми и другарка ми ќе им испратам честитка, вчера баш купив една поголемка што свири, а него плус ќе му купам слушалки за пц, ќе ги завиткам во нешто црвено со голема машна. :)
    оф топик: Како се адресира пликото? Што каде треба да стои? Не се смејте, али не памтам кога последно сум испраќала :?:
     
  6. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    ^^Име и презиме
    Улица и број
    Град
    Поштенски број
    Држава
     
  7. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    На дечкоми ке му подарам мобилен телефон ( наменет за неговиот роденден во јануари ) но ке му го дадам сега за нова година , бидејки тоа е за роденден, за н.г ке му купам некоја колекција или боксерици и нешто друго, и плус некои чоколадца и сл.
    Телефонот ке го спакувам во кутија со голема машна и кутјата ке ја пуштам во новогодишно пакетче со другите работи.
     
  8. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Девојки, имате многу убави украси во Вучко на намаление.
    Мајка ми денес поминала таму и не додржала срце да не купи нешто :lol:
    Ако имате мали дечиња на кои им давате подароци, таму имате многу интересни новогодишни украси :)
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Многу сакам да купувам подароци, а сега со мојата ситуација и последниот денар би го дала за нечија искрена насмевка од мојот избор.

    На дечко ми му купив стаклена табла со 9 чашки во вид на играта X/O. Ќе ни се најде за во станот, јас мислам 10 чекори предвреме, живот имаме пред нас :D и планирам да џиткаме многу ракиички и текили заедно. Мајка ми вика да му земам и едно шише текила, глупаво била таблата да оди така „на суво и голо“ :D, ама он има предобра ракија, нема што јас тука да се мешам во ракиџискиот бизнис. :)
    Другото подароче е практично - слушалки за телефон со такви мекани силиконски што одат во увце, оти од пластиките ми е преку глава.
    [​IMG]
    Третото изненадување е многу убаво, ама не го кажувам, најпросто е од сите, ама толку инвентивно со добра порака... тоа е наместо честитка, ќе ви го кажам по Нова година, ако сака некој да го искористи за друга прилика. :D

    На татко му - книга.
    На брат му - 10 евра у плико. :D
    На другарка ми - кармин и честитка.
    На мама - една четка од Авон и некоја козметика.
    На татко ми - Ритер спорт мини чоколатца и + честитка во сандаче.
    На баба и дедо - традиционално троделен календар, пенкало, нотес и новогодишна чинија со домашни колачи. :lol:

    Остана мајка му на дечко ми, тука се двоумам доста, можеби некој убав брош ама ретко налетувам на убави по мој вкус или марама, можеби мал чајник, чај од LaSoy со мала цедилка... или малку козметика и еден лампион... или мало минијатурно тавче за американски палачинки... многу работи имам во игра.
    Ќе поминам во Вучко можеби и некој украс ќе биде. :)

    На ТедиМендо.... НЕ ТИ КАЖУВАМ МЕНДО!!!
    ]:)
    :D

    :hug:
     
    На teddybear, angelina1 и SuperGirl24 им се допаѓа ова.
  10. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    На дечко ми му подарив маичка. На другарка ми и подарив млеко за тело и спрејче.
    А добив книга од дечко ми и книга од другарка ми.
     
  11. Femina555

    Femina555 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2013
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    26
    Дали во Скопје имате сретнато,маички со зимски мотиви,чаши и кугли исто така со зимски мотиви? Немам многу време да шетам а толку ми е времето..слабо стојам со идеи :/
     
  12. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Femina555 во Џамбо има колку сакаш, Сева, во Мамут би требало, во Веро... :)
     
    На Femina555 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    А каде да најдам Убави Новогодишни честитки :)
     
  14. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Здраво драги мои.ми трева совет на дечкоми ке му подарам мобилен за роденден но планирам утре да му го дадам малку поранив но неножам да чекам до тогаш. Ми треба идеја како да му го завиткам.на кој начин да му гп дадам?
     
  15. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Nana19 Јас мислам во кутија за подароци, има и помали такви со разни шари. Ги има во цвеќарници, книжарнци... :)
     
    На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Во ред ке се потрудам да најдам таква кутија и само машна ке врзам во спротивно ке га завиткам убаво ке му напишам картичка и ке врзам машничка. Ако имате некој предлог добредојден
     
  17. molikaMk

    molikaMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    2.378
    JAs bi ti predlozila da kupis 2 takvi kutii. edna pomala za mobilniot, i taa da ja stavis vo edna pogolemka, i plus stavi nekoi mali cokoladca vnatre. i nekoja karticka so ljubovna poraka ;)
     
    На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Интересна идеја само кутии да најдам.благодарам
     
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Во Џамбо. ;)
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    За жал несум од ск :( :(