1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишни и божиќни подароци

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од rossonerka, 10 декември 2010.

  1. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.408
    Допаѓања:
    4.869
    Пол:
    Женски
    Ги чувам кодовите. И лани ги чував. Ама нешто во правилникот ме буни. DD537819-B951-470A-8EBF-C6832E7D4AB8.jpeg
     
  2. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.332
    Допаѓања:
    38.312
    Пол:
    Женски
    Не знам тогаш
     
    На DarkStormm му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Maca Macka

    Maca Macka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2022
    Пораки:
    1.204
    Допаѓања:
    2.816
    Пол:
    Женски
    Ова навистина нема логика. Прво затоа што се работи за новогодишни пакетчиња кои скоро секогаш се купуваат како подарок, а второ кога веќе се учествува со код, а не со податоци од фискална, доволен доказ е тоа што го имаш кодот кој патем е со печат на него.

    И јас имам пратено, ама немам фискална и тешко дека некој ќе има.
     
    На DarkStormm и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  4. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.039
    Пол:
    Женски
    Зависи за кого е поклонот. Обично купувам книга, чоколадо. Ако е за близок, давам нешто што има повеќе значење.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  5. кечапмајонез

    кечапмајонез Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2021
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Дајте кул идеја за secret santa поклон за млада колешка до 1000 денари?:^)
     
  6. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.219
    Допаѓања:
    11.041
    Пол:
    Женски
    Јас сум на иста мака.. Мислев да земам ваучер од ДМ 500 денари, книгата една до кај 400 денари, и една новогодишна чаша до кај 200 денари највеќе.. Немам друга идеја, не сакам да купувам марама или шал бидејќи не знам дали ќе и се допадне, немам нешто многу муабет со неа, а книга би и земала некој бестселер.
     
    На n0Limits и кечапмајонез им се допаѓа ова.
  7. Anika55

    Anika55 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2022
    Пораки:
    3.000
    Допаѓања:
    52.096
    Пол:
    Женски
    Ракавици, сега секаде ги има. Во Синсеј гледав убави околу 350-400 денари беа. Лак за нокти некој убав. Шоља за чај, во Литература МК имаше многу убави. Некое сетче од Локситане, ако ги имаат на залиха во продавница овие што се онлајн прикажани. Малечки се, убаво спакувани и козметиката е убава.

    https://loccitane.com.mk/mk/product-category/festive-limited-editions/

    Ваучер од 1000 денари за Ист Гејт.
     
    На joy1 и кечапмајонез им се допаѓа ова.
  8. Malesia

    Malesia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    2.578
    Пол:
    Женски
    Вака нешто дали ќе најдам во Џамбо?
    Едно време имаше
     

    Прикачени фајлови:

  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.857
    Допаѓања:
    158.140
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да напрам листа на профили кои многу ми послужија периодов:
    Најефтино шо се наоѓа беше мислам 400, па се до над 1к сите со цените. Голем дел од нив имаат и тематски производи.
     
    На senjorita-v, joy1 и кечапмајонез им се допаѓа ова.
  10. marsilia

    marsilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2023
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.440
    Пол:
    Женски
    Во веро џамбо да отидеш и после до ДМ, сигурно ќе најдеш нешто. Прекрасни работи има во џамбо, што не изнакупив и за себе и за поклони за сите годинава.
    Јас земав за поклони прво тематски новогодишни украсни кеси што се како со врзување тие или кутија поголема зависи за кого ми беше планиран поклонот и така во зависност од големината на кутијата/кесата ги полнев со разни производи поклоните :). Ми излегоа како пакетчиња за возрасни.

    Земав неколку украси новогодишни (имаше најразлични работи да се купат од 30-40ден па до 200-300 и повеќе зависи што сакаш), новогодишни интересни чаши (имаше преубав избор од 100 до кај 250 денари беа тие поголемите и имаше интересни дизајни како за слики од пинтерест), миризливи свеќи што се со доста пристапна цена и после од ДМ купував лабело, нешто за нега на тело, ако знам дека некој се шминка и кармин во некоја нјуд нијанса купував, благца новогодишни и ми излегоа преинтересни подароците годинава, а за секого 500-1000ден максимум потрошив.
    За некого земав и шал, капа, ракавици, новчаничиња мали, книга со новогодишна тематика, зависно за кого ми беше поклонот. Оваа колешка дека не ти е блиска, најдобро некои украси, свеќи, чаша, нешто по обично за да не утнеш. Убаво ти дадоа идеја и ваучер некој дека може да дадеш иако тоа не подарувам, безлично ми е, покрај толку идеи ја само така ваучер да подарам некако мех ми е.
    Има многу идеи за периодов. :)
     
    На кечапмајонез му/ѝ се допаѓа ова.
  11. кечапмајонез

    кечапмајонез Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2021
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Фала ви женски, реално многу ми помогнавте:handshake:
     
    На Anika55 и marsilia им се допаѓа ова.
  12. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    972
    Пол:
    Женски
    Ако е зимурлива има во Quicksox преслатки чорапи топлинки околу 500 денари се мислам но исто ги комбинираат некогаш и со чаши и се до 1000 така што ете, многу убава идеја особено за празнициве
     
    На кечапмајонез му/ѝ се допаѓа ова.
  13. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    972
    Пол:
    Женски
    Мене ми треба исто така идеја.. Сакам на сестра ми да и купам најобични сијалички за во соба, гледав во џамбо ептен се скапи и ми треба нешто budget friendly, каде да побарам? Базаро?

    Декември ми е no-spend month и гледам колку помалце да трошам :D Лани ова време купував свашта како луда годинава супер ми оди со (не) трошењето пари на глупоштарии.