Новогодишни пакетчиња за дечиња од име на целата заедница – 2020

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 13 декември 2020.

 1. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  1.461
  2020 година на сите ни наметна грижи, предизвици и ограничувања, но за некои семејства ова е крајно тежок период. Непосредно пред новогодишните и божиќните празници, во име на Фемина Форум заедницата, би сакале да измамиме детски насмевки со новогодишни пакетчиња. :l:

  Доколку познавате семејство со мали дечиња кое е во финансиска криза, пишете ни тука. Ве замолуваме за податоци* (име и презиме, адреса и телефон за контакт) за да организираме достава која ќе биде брза и безбедна за сите.


  [​IMG]

  Минатата година испративме пакетчиња за сите дечиња за кои добивме податоци, како и неколку хуманитарни пакети за семејства кои се наоѓаа во лоша ситуација. Веруваме дека и годинава заеднички ќе подариме малку радост.

  Чувајте се и славете максимално безбедно! :party:

  *Податоците ќе бидат користени само и единствено за достава на подароците.
   
  На molikaMk, do-re-mi, Lolipop23 и 40 други им се допаѓа ова.
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.261
  Допаѓања:
  29.303
  Пол:
  Женски
  Навистина ми е драго што сум дел од овој форум. Браво @Femina за вашата хуманитарност и грижа. Не сум сретнала друг форум вака како вас да се грижи и за модераторите и за членовите и за најмалите-децата. Кој што сака нека збори, ама имате големо срце. Ви благодарам што ни ги разубавувате и ни ги правите посреќни новогодишните празници :l:
   
  На fina erika, 24.07, tinka-mace и 4 други им се допаѓа ова.
 3. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.032
  Допаѓања:
  5.346
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.668
  Допаѓања:
  53.649
  Пол:
  Женски
  Браво за иницијативата. :sun:
   
  На KateKane и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  6.373
  Допаѓања:
  99.613
  Не е oвa мoјa идејa, и лaни дaвaa, сaмo oкoлу брoјкaтa мрчевме.
   
 6. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.032
  Допаѓања:
  5.346
  @Bridget Да, да знам дека не е твоја идеја ама ми се допадна постот твој општо, и плус дека треба повеќе да дадат што се согласувам и одма после тоа ја видов темава, се израдував и ме потсети на тебе, затоа те тагнав. :)
   
  На mal.ecka и Bridget им се допаѓа ова.
 7. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.934
  Убаво од вас :)
   
 8. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  1.556
  Допаѓања:
  30.784
  Пол:
  Женски
  Пишано.

  Лани ми ја остваривте желбата и дадовте пакетче за детето што ви го пишав, се надевам дека годинава пак ќе биде така. Браво за иницијативата, сигурна сум дека ќе насмеете многу деца.

  :l::l::l:
   
  На Ahoy, hermosa, Frosty! и 11 други им се допаѓа ова.
 9. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.943
  Допаѓања:
  37.380
  Пол:
  Женски
 10. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.371
  Пол:
  Женски
  На cresa-jagoda, lovestoneddd, ninja35 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  2.677
  Допаѓања:
  88.151

  Семејството во моментов живее на улица Корчевска број 25 во Драчево. За донации и помош секој хуман човек може да се јави на 077 / 500 – 822, кој го користи Радица Зафирова.
   
  На Ahoy, cresa-jagoda, lovestoneddd и 2 други им се допаѓа ова.
 12. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.145
  Допаѓања:
  9.218
  Пол:
  Женски
  Многу ми е жал за дечињава, ама мајкава и татково се за еден стап ластегарка што го викаат старите па удри мавај. Зошто ги знам, татково не му се работи имаше работа во Систина, собираше постелнини и сметот, плата можеби мала ама на време, пријавен храна ама он си правеше како сака. На работа доаѓа кога сака, колегите го прикриваа некогаш жал им беше он се правдал демек децата... Цело време ескивирал да не работи па дури и шваљерка си фатил една иста ко него ги остави женава и децава и отиде кај неа да живее. Ги видов на улица за раце па уште заљубени биле многу, му реков само како не му е срам... Му наоѓаат работа ама он сака лежи лебу да те јадам. Пет деца на 30 години, а услови никакви од почеток, жално само за тие деца.
   
  На Frosty!, lovestoneddd, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.