1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишни пакетчиња/подароци за деца

Дискусија во 'Дете' започната од џунџуле, 11 декември 2016.

  1. kiki_riki

    kiki_riki Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    2.010
    Допаѓања:
    16.899
    Пол:
    Женски
    Јас сум за тоа буџетот кој е предвиден за пакетче место чоколада, бомбони да се искористи за др работи(книги, сликовници,боици, пластелин шнолчиња, интересен накит,холахопки,чорапчиња, некоја играчка, украс новогодишен и сл зависно од возраста и интересите на детето.)
    Според мене подобро е така отколку да се соберат 50 чоколади, бомбони и сл.
    И кога сум на роденден јас избегнувам да купувам чоколадо, туку место чоколадо ќе земам некоја ваква ситница.
     
    На *Лорена* и MissDior им се допаѓа ова.
  2. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.462
    Допаѓања:
    33.190
    Пол:
    Женски
    А на момче 14г што би дале поклон за Нг и девојче од 12г?
    Немам идеа знам бара од али едно футроли за во школо им ги порачав ама не им кажав тоа ќе им биде пооклон но што друго? Немам идеа плус имам две дечиња мали од две ипол год и едно година иопол на нив би им земала по некоја убава и валитетна играчка плус мм ќе донесе киндери играчки од Германија.
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.671
    Допаѓања:
    72.569
    Пол:
    Женски
    Можеш некои друштвени игри да им земеш, има интересни и за поголеми деца. На девојчето можеш и некое ранче, ташниче убаво. Ние на внуци кои се веќе поголемки од 12-14 им даваме пари во новогодишно чорапче и чоколадо некое убаво.

    Јас па давам пакетчиња, искрено деца се, се радуваат, може ке биде превише благо ама ке сокрие после мајката и ке им дава повремено, да не кркнат се одеднаш :lol: ама обавезно купувам и некоја ситна играчка, сликовница и ја ставам и таа во пакетчето :)

    На моиве играчки купувам само, сликовници, некои едукативни играчки итн... Зашто знам дека и пакетчиња со јадење ке добијат од другите... :) Идеја добив, односно ја украдов од другарка :lol: Оваа година ке купам некој убав дедо Мраз од оние што пеат и играат и некоја играчка ситна и за двајцата :) Бато сакал од дедо Мраз количка со далечинско, а за малава ке видиме. Анаконда има доста убави играчки, ке тркнам до таму.
     
    На Ano, Lolipop23 и TutiFuti им се допаѓа ова.
  4. Надежна

    Надежна Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2016
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.213
    Пол:
    Женски
    Ajde predlog za ubava igracka za dvegodisno devojce za poklon uz paketce da kupam? Nekoja interesna,edukativna da se zanimava?
     
  5. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.230
    Допаѓања:
    7.952
    Пол:
    Женски
    Epten se raduvam za ovaa nova godina. Godinava paketceto mama ke go napolni so se i svasta sto lani nemozese da jade. Ko dete sum :D Sekako i igracki ke dobie, dobro poveke slagalici i slikovnici i nekoja kola na toa najvise se raduva. Se mislam da angaziram Dedo Mraz da mu donese mislam imaa vo Loco Croko takva opcija treba da prasam za godinava. Ama epten epten se raduvam i euforija me fatilo neznam zosto. Uste malku i ke kitime elka (poolparty):party::rofl:
     
    На Ano и mariz им се допаѓа ова.
  6. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.671
    Допаѓања:
    72.569
    Пол:
    Женски
    Можеш нешто вакво, овие ептен интересни им се на моиве, особено таблетот со животни. Нз од кај си, но во Анаконда има доста убави не многу скапи дрвени едукативни играчки, а имаш и во Џамбо нешто. Можеш и нешто со геометриски форми да става во соодветно дупче, имаше едно време во Џамбо убави такви. И дрвените слагалици се доста убави, имаше некој постирано низ темиве и како човече и да го облакаш, само да каже некој кој знае кај имаше таква слагалица, таман и јас сакам да купам... :)
     

    Прикачени фајлови:

    На Bjanka82, Надежна, manako1 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Надежна

    Надежна Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2016
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.213
    Пол:
    Женски
    Tabletot go imav kupeno na vnukata,poubavo nesto do sega nemam videno,toj bese od prosvetno delo i sega baram ama nikako nemozam da najadam pameten tablet,od kaj ti e kupen,znaes kolku vreme baram i vo prosvetno delo prasuvav vika neamaat i nema da ima skoro vreme,sega uste da me prosvetlis od kade e kupen i cena,ti blagodaram najmnogu :*:*:*
     
    На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
  8. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.230
    Допаѓања:
    7.952
    Пол:
    Женски
    i mene me interesira
     
  9. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.671
    Допаѓања:
    72.569
    Пол:
    Женски
    И мене ми е од Просветно дело одамна :( Зар немаат ни во една продавница? Имаше со диви и домашни животни...
     
  10. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Јас го имам таблетот и сликовницата со домашни животни. Искрено, многу сум разочарана од Просветно Дело. Толку грешки во едно нешто, толку комплицирани зборови и прашања за деца од таа возраст..
    За дикцијата да не зборувам, типичен скопски дијалект.
     
    На Lolipop23 и RainBow им се допаѓа ова.
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    Трагедија се просветно дело, полни со грешки, што правописни, што граматички, што печатни.
    Во онаа едицијата со животните што живеат во зграда како семејства, леопардовски, глувчешки, дрн, дрн, сликите им се копирани од една во друга. Ставени во различни ситуации истите слики.
    Срамота е што нели, треба да просветуваат, најдобри се демек во своето поле, а се полни со толку грешки, а имаат толку вработени луѓе. Очигледно неписмени.

    Јас за пакетчиња на најблиските им реков да не ги полнат со чоколади, секако нема она да ги изеде сите, треба јас и татко и да се товиме, им реков сликовници или по една играчка и доволно е.
     
    На mal.ecka, Kitten, Lolipop23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    До пред да го земам таблетот сум живеела во заблуда дека свињите живеат во кочина. Конечно Просветно Дело ме просветлија дека всушност кучињата живееле во кочина (facepalm)

    Јас ги испокритикував во секоја нивна продавница каде што влегов, се надевам не ги повлекле од продажба заради мене :D
     
    На Lolipop23 и RainBow им се допаѓа ова.
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    https://kupikniga.mk/product/pameten-tablet-domashni-zhivotni/
    Еве на купи книга го има. Ама доста солена цената. Детскиве книги и сликовници се навистина скапи, барем да имаа квалитет. Сакам годинава од топер да земам пакетче, секоја година имаат мислам, сте ги купиле, како сте задоволни?
     
    На TheSecret и zuto им се допаѓа ова.
  14. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.230
    Допаѓања:
    7.952
    Пол:
    Женски
    Lani ili preklani majka mi mu gi zema paketcinjata od toper, mislam deka bea srednoto i golemoto. Iskreno ocekuvav nesto poveke da ima, imase samo novogodisni boenki mali, i po nekoja obicna slikovnica i edna so debeli korici nas Trnoruska so rozev fustan ni se padna haha. Za tie pari podobro bi kupila nekoja golema ubava slikovnica od onie so bajki za 365 dena sto se.
     
    На zuto, joy1 и RainBow им се допаѓа ова.
  15. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.856
    Допаѓања:
    133.160
    Пол:
    Женски
    На тие од 12 и 14 некои интересни топлинки, меки пиџами, некое ранче на девојчето можеш, новчаник или каиш на дечкото..

    Инаку на внуцките им купив по една табуретка, горниот дел се отвара

    [​IMG]
    вакви само друг е дезенот и внатре им ставив сет од пластелин со фигури на внукот и кукла на внуката, ќе дополнам со ствари што им се омилени за јадење, ,,паѓаат'' на се што има ,,изненадување'' внатре како киндер јајца, смоки со играчки, такви некои ствари, сокчиња, бонбончиња.
    Кај деца од 5+ мислам дека ,,направи сам'' сетовите се доста омилени, затоа и купив пластелин за внукот
    нешто слично на ова е сетот
    [​IMG]
     
    На Kitten и Lolipop23 им се допаѓа ова.
  16. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Пд каде табуреткиве и по која цена? Ќерка ми би се воодушевила, ептен сака табуретки :rofl:

    @TutiFuti за девојчето можеш и некој комплет несесер со внатре гел за туширање, млеко, лабело, сјајче...сакаат тоа девојчињата. Баш вчера во Дм гледав такво едно розево крзнено несесерче со детски производи внатре.
     
    На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.609
    Допаѓања:
    161.033
    Пол:
    Женски
    И јас сакам табуретки.
    @Sesil кажувај од кај можам да нарачам , какви дезени има и колку пари се ?
    Колкави се ? Ќе собере внатре да ставам и пакетче ?
     
  18. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.462
    Допаѓања:
    33.190
    Пол:
    Женски
    На девојчето денес земав и ранче убаво крем боја со пуфка на патентите плус имам ваква футрола( по нејзина желба беше од али да и порачам ама не им кажав на нејзе и на брат и тоа ќе им е изненадување, машката сеуште не ми е стигната) received_489692711436555.jpeg
    За машкото ќе видам деновите што ќе му земам.
     
    На Kitten и Sesil им се допаѓа ова.
  19. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.856
    Допаѓања:
    133.160
    Пол:
    Женски
    Јас од Стибериа ги купив ама еве ги и во Нама истите ги има, за истата цена, тие од 350 ги земав

    https://nama.mk/oznaka/detski-taburetki/

    а има и доста избор

    @Bubce38 собира и пакетче, да
     
    На duffi, Kitten и Bubce38 им се допаѓа ова.
  20. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.503
    Допаѓања:
    144.204
    Јас ги имам и таа од 390 и од 600. Таа од 600 е дупло поголема, за собирање играчки таман.
    Не се лоши за парите. Мене ми се наоѓаат за собирање дрангулиите.