1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишни пакетчиња/подароци за деца

Дискусија во 'Дете' започната од џунџуле, 11 декември 2016.

  1. ***Najsrekna***

    ***Najsrekna*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    641
    Пол:
    Женски
    Поголемиот за н.г од дедо мраз побара точак.Ве молам кажете ми каде да барам точак со нормални цени за 9-10 год.дете,по можност да праќаат по карго?
     
  2. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Ај дајте идеа за 22 месеци девојче за пакетче, покрај класично што друго да ставам, за ептен блиско, а секако и да не е многу скапо. Облека некако не би... ќе земам некоја сликовница боенка ама што друго.
     
  3. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    Влези во П.Дело. Секако ќе најдеш нешто. Или од пластелинот Плеј Дох со модли.
     
    На Цвет88 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.860
    Допаѓања:
    133.202
    Пол:
    Женски
    некоја кукла, некоја музичка играчка, а боенка за дете што нема ни 2 години што знам дали е соодветно :?: можеш албум со сликички да и земеш и неколку чоколадца па понатаму да и го собираат родителите
     
    На RedRevolution му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Може, не ми текна на пластелин. Ќе најдам плус нешто со новогодишен мотив. Лани купив лепенки едни за на прозор капче, па наполнив со бебешка храна и ми беше полесно, оваа година немам идеи.
     
  6. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Играчка! Секое дете се радува највеќе на играчка.

    Никогаш на памет не ми паднало да ставам облека во новогодишно пакетче, тоа би било разочарување за детето.
     
    На TutiFuti, irena.1, RedRevolution и 2 други им се допаѓа ова.
  7. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.139
    Допаѓања:
    25.085
    Пол:
    Женски
    во бисер охрид имаше точак на попуст за деца на тас воздраст и пракаат по карго провери имаат фб страна
     
    На ***Najsrekna*** му/ѝ се допаѓа ова.
  8. RedRevolution

    RedRevolution Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    3.451
    Пол:
    Женски
    Ако ти се блиски можеш и да прашаш со што највеќе си игра, кукла, коцки, пластелин, убава идеја ти даде и Sesil, албум на Ж.Царство и чоколатца :nod: , некоја табла од оние со магнет на пр. со букви и бројки, фигури пластични од новиве цртани филмови... само влези во продавница за играчки и одма ќе ти текне ;)
     
  9. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Јас обавезно купувам пакетче со чололада, оние стандардните. Тие ми се симбол на "подарок" за нова година. Така ми останало од времето :)
     
    На mariz, Верче4, TutiFuti и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Лани им купив албум така сакаа, прашав ама викаат нр знаеме шо да купиш и така.. ќе биде секако и со чоколади смоки зошто се јаде, а и играчка некоја ќе морам да најдам.
    Ќе смислам... :)
     
  11. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    И јас така :)
    Освен ако не решам и некоја играчка, тогаш сама го склопувам пакетчето, ставам играчка и плус чоколади и тракатанци. Очите им светнуваат на децава кога ќе видат во пакетчето освен чоколади дека и играчка се крие ^_^

    А интересни ми се некои од новиве мајки со здравите пакетчиња, баш се прашувам кое дете се израдувало на поморанџи и банани :D
     
    На pianogirl, tincemajmunce, mariz и 5 други им се допаѓа ова.
  12. Baby-Blue

    Baby-Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    153
    Предлог пакетче за девојче 2 години и момче 7 години? Ќе им купам облека, ама за пакетче сакав од тие на Топер со книгите и боенките, но дали одговараат на годините?
     
  13. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    ние во фамилијава имаме многу деца (12 сосе кумата и први и втори братучеди,за другите нема :D) претржно даваме готово купено пакетче и додаваме по еден новогодишен украс додека за кумата ставаме едно играче плус и или топлинчиња или ракавичиња или шалче или капче...
     
  14. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Јас имам многу малечки ама повеќе пари ќе потрошам на пошта ( не сум у мк, затоа) неголи за подароци. Така да само на едно новороденче си пратив цуцли шишенца лигувчиња (интересни гумени со џепче) и една ламбичка елка со батерии. И нормално за мојата најсакана креативка (9год) 50цм чоколаден дедо мраз, калапчиња за колачиња, ламбички елка и духче, новогодишно Toffifee, cote d’or , лабело, боички, украсни ширити за машнички и честитка:l::l:
     
  15. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Јас имам 2 бебиња во блиска фамилија(3 и 8 месеци)
    На помалото му купив памперс(мало пакување бр.3-видов кој го користат),влажни марамчиња и една тропалка. Ги ставив во украсна кеса.
    На поголемото(8 мес.) Му зедов трењерчиња,тропалка и кашичка,исто спакувани во украсна кеса.
    На поголемите(над 4 год што се) новогодишен украс од Џамбо и пари.
     
  16. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.247
    Допаѓања:
    7.976
    Пол:
    Женски
    Bratce i sestrice (2ipol i 1 godina), ne mnogu bliski. Nesto zaednicko sto bi go koristele ili posebno? i Sto?
     
  17. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Можеш коцки за редење, заеднички ќе ги користат и играат, некои дрвени сложувалки или играчки,музичка играчка.. тоа ми текна моментално за заеднички поклон.
     
  18. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.489
    Допаѓања:
    33.349
    Пол:
    Женски
    Исто мислење и јас делам за ова ,,Здрави" пакетчиња. Дете е нека се радува, а таа пак нека си го храни здраво по дома. За на крај баба да му подметнува смокичка или ресанка.
     
    На duffi, Верче4, Kitten и 2 други им се допаѓа ова.
  19. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.629
    Допаѓања:
    104.398
    Пол:
    Женски
    Имам другарка која е опседната здраво да ги храни децата.
    Ама еден ден си се шетала со 4-5 годишното синче, на сред шетња дете побарало Кока кола, оваа првин се сепнала како знае што е тоа и како се вика и почнала да објаснува колку е штетна, каква е гадна..
    Но во еден момент синчево и се свртело и и рекло ,,мамо ај не драми, па дедо секој ден ми купува Кока кола и БУРЕК,, :o

    :rofl: :rofl:
     
    На elcezelce, snegulkata, Leo_29 и 14 други им се допаѓа ова.
  20. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.726
    Пол:
    Женски
    и? :D дедото жив е? :D