1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишни украси

Дискусија во 'Дом' започната од olence86, 27 ноември 2013.

 1. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Феминки, незнам дали веќе постои оваа тема но не успеав да ја најдам во теминте. Се ближи Нова година и би сакала да си размениме неколку искуства, совети и желби во врска со Новогодишните украси. Каде да купиме поефтини а убави украси???
  Јас лично сум заинтересирана да и купам елка и лампиони на цуцката моја, ама незнам од каде да земам.
  Дајте некој предлог каде се поефтини елките, дали во Џамбо, Валери и сл.
  Дали вие секоја година во различни бои ја украсувате елката???
  Поздрав
   
 2. LudaDevojka

  LudaDevojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  62
  Јас прва :D
  Јас за украси купувам во Веро Центар :D има многу новогодишни украси ако бараш нешто таму ке најдеш :D :^)
   
 3. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Фала ти за советот..... ке побарам
   
  На LudaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.080
  Допаѓања:
  12.833
  Пол:
  Женски
  Читам низ темиве дека кај некои членки веќе се вклучила новогодишната еуфорија па ајде да ја активираме темава. Јас немам време баш ама знам дека времево брзо ќе пројде па ајде да видиме
   
 5. Passionfruit

  Passionfruit Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2018
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Мене веќе ме фаќа новогодишна еуфорија, вчера баш шетав низ џамбо и видов дека има извадено доста новогодишни работи па почнав да размислувам за украсување на домот, иначе јас обично околу почеток на декември веќе ја китам елката:D ептен и се радувам на нова година :inlove:
   
 6. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  3.331
  Пол:
  Машки
  Препорака/идеја за некој интересен новогодишен украс за во дневна?
   
 7. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.050
  Допаѓања:
  159.490
  Пол:
  Женски
  Дедо мраз.
  :|
   
 8. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  3.331
  Пол:
  Машки
  Баба Мразица би преферирал ако е веќе до тоа...^_^:angel:
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.