1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новото Македонско шоу на Youtube

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од jabawokee, 17 јуни 2012.

 1. jabawokee

  jabawokee Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  410
  Шоу? Дечкиве би требало да се шоумени? Жал ми е, ама не успеаа да ми задржат вниманието повеќе од 1 минута.
   
 3. jabawokee

  jabawokee Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0

  Слободно пиши ни што мислиш дека треба да подобриме :D
   
 4. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  410
  хахаха.. претпоставував дека се саморекламирате ;) Ќе го изгледам цело и ќе ви дадам искрени критики. Во секој случај ви посакувам среќа
   
 5. jabawokee

  jabawokee Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Ti blagodarime pa cekame da ni pises tvoe mislenje za podobruvanje :D
   
 6. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  410
  Како прво пазете на грешки пр. „Супер Марио на нинтендо пред телевизор, не сум станувал од спиење.„ :wasntme:
  - ви фали малку повеќе сигурност во гласот (самодоверба), за да излезе дека спонтано го правите муабетот, а не ко да прераскажувате нешто претходно смислено.
  - ми се допаѓа како глумите на почетокот, додека ја пеете песната (топ сте) ;)
  - ви ги ѕирнав и другите видеа и приметив дека имате подобрување во однос на првите
  - Можете да го смените воведниот муабет. Јо! :^)
  - За да не бидете задишани од подолго зборување, можете едно видео да го поделите на повеќе клипчиња, така ќе правите и помалку грешки.

  Со среќа дечки!
   
 7. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.352
  Допаѓања:
  87.196
  Мислам дека и вие самите не сте знаеле што сте снимиле кога сте завршиле со снимањето :)
  Веројатно прв коментар после СТОПОТ бил - ај да видиме што снимивме.

  Немате концепт.
  Додека едниот зборува, другиот се досадува ( и мавта безвезе).
  Немате сценографија.
  Премногу го нагласувате “БЕ“.

  И најважно - од едно видео не се суди, поработете малку па ќе видиме :)
  Вие сте на потег.

  Зошто во првиот пост се срамевте да кажете дека зборувате за себе?
  :!: во една друга тема ДВОЛИЧЕН напиша (не цитирам, но поентата беше ) - човек кој се срами од себе , не го заслужува нашето внимание.
   
 8. jabawokee

  jabawokee Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Не се срамевме да кажеме дека сме ние туку како така напишано мислевме дека ке го привлечеме вниманието. Во секој случај благодарам на советите ке пробаме да се подобриме во следните видеа и следете не и понатаму.

  Поздрав
   
 9. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Прво, здраво дечки! Мило ми е тоа што сакате да бидете уникатни и да смените нешто, ама некако не ви успева или само ми се чини а?
  Еве што не ми се допаѓа и што да смените за во иднина. Секако, ова е добронамерен совет, ако не ви се допаѓа, не прифаќајте.Но, секој си има свое мислење.
  -Ватс ап еврибади? Јо!
  1.Почетокот со песната и глумењето ви е убава идеја, ама ова со изговорањето на зборот (јо) страшно ме нервира. Да не навредам некого, ми звучи сељачки.Извинете. Тоа, другото е супер.
  2.Тој што збоува многу ме потсеќа на женско. Поубаво да ги акцентира зборовите и да не се влееечкааааааааааааааа додееееееееекккааа ги изговааарааааааааааа зборовииииииите.
  3.Поработете малку на движењата, на објаснувањата... а, не некој зборува, друг се мавта одпозади, изведува нешто со шеширот. Многу смешно ми падна. Си реков што прави сега оној? :D :)
  4.Малку да украсите простор каде што снимате, да земите некои потребни алатки, прибори, столици.. тоа што ви треба за да искажете нешто.
  5.Го знаете правилото: "Кога еден зборува, другиот да ќути". Да не се мешате многу во муабет и да има некој ред.
  6.Не го кажувајте текстот како да ви е научен на памет, туку како тогаш да ви текнува тоа, знаете?

  И на крај се надевам дека сите критики, забелешки и совети ќе ги пирфатите како добронамерни и ќе се поправите за да не бидете досадни за гледање, за да привлечете повеќе гледачи и обожаватели.
  Напред дечки! :rock: :wasntme: Ви држам палци и бидете поактивни и поуспешни. Не се предавајте и по сите критики, само така ќе успеете. :)

  ЕДИТ: Темава за кафе- муабети е? :^)
   
 10. jabawokee

  jabawokee Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Ви благодариме за советите и ке се обидеме да бидеме што подобри во наредните видеа. Можете да ги видите и претходните видеа и ке забележите огромен прогрес. Еве и едно друго
  http://www.youtube.com/watch?v=9YP0xJHj71s
   
 11. jabawokee

  jabawokee Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
 12. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  410
  Пак ЈО а? Дај смислете подобра воведна фраза, ПОД ИТНО!!
  - Добро глумите на песната ама она повторување, одбивно е. Па уште и тоа пиближување кон камерата Све поинтересни, поинтересни, поинтерсни. Алоооооо!! :fubar:
  - изборот на клипчињата ви е добар. интересни се

  Мора да кажам дека пак правите исти грешки, воопшто не сте ги примениле критиките од претходниот пост
   
 13. jabawokee

  jabawokee Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Ова се претходните видеа што ги имаме снимано а ова е најновото што значи дека уште ги немаме применето вашите совети. Ова е само нешто од претходно :D
  Еве го најновото
  http://www.youtube.com/watch?v=aTYql5_OOac
   
 14. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  410
  ок тогаш, чекам најнов клип и да видам дали има подобрување :D
   
 15. jabawokee

  jabawokee Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Договорено па ако има некој тука што сака да биде поздравен во следното видео, да ни прати некое интересно видео што го видел по интернет, некоја предлог песна за почетокот или пак некоја предлог тема за Stand Up слободно нека пише тука :D
   
 16. jabawokee

  jabawokee Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
 17. jabawokee

  jabawokee Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
 18. jabawokee

  jabawokee Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
 19. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
 20. jabawokee

  jabawokee Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0