1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новото нормално (The new normal)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 14 ноември 2012.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.474
  Допаѓања:
  63.980
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Серијава е нова, има излезено осум епизоди од првата сезона, ама морам да кажам дека ми го задржа вниманието од поновите серии. Интересни ликови, има некако топла атмосфера и добар хумор.
  Се работи за геј пар кој сака да има бебе и барајќи сурогат мајка ја сретнува Голди и нивните животи се испреплетуваат.
  Омилени ликови ми се Брајан и Дејвид, совршено си одговараат и се надополнуваат. :)
  Ваше мислење?
  Еве линкче за онлајн гледање :) http://one-tvshows.eu/tv/the-new-normal
   
  На Dgirlll и Hipster им се допаѓа ова.
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Ја гледам, и од новиве серии што излегоа премиерно оваа година ми е најдобра.
  Уренебесни се на свој начин,но често епизодите имаат и малку подлабоко значење од само обичен хумор.
  Омилен лик Брајан, каков лик :D
  [​IMG]
  АМа и бабаичкава ми е ѕверка, какви само испади имаше.
  Одличен хумор+одличен кастинг на улоги=вин вин за мене.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На teddybear и RainBow им се допаѓа ова.
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.474
  Допаѓања:
  63.980
  Пол:
  Женски
  Уф овој бившиов на Брајан. :wasntme:
  [​IMG]
  :$
  Ама лекции и одржаа жените на Шанаја, опасни се. :lol:
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Ај лав дем!
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG] :rofl: :rofl: :rofl:
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  ОД кога немало епизода :sweat:
  Само да не ги укинуваат само да ги прекинат :worried:
  [​IMG]
  И Брајан со брест пампс, не ми се верува ги натера да прават флеш моб :rofl:
  16тата епизода треба да биде на 19 Фебруари, уф конечно, ми зафали Брајн и Шенаја со глупостите.
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.474
  Допаѓања:
  63.980
  Пол:
  Женски
  Најверојатно ќе ја обноват серијава, ама не се знае баш. Има голема база на анти-фанови, најверојатно поради содржината. Иако во серијава секогаш има некаква поука и тоа баш ми се допаѓа. Ама ете... Двајца гејови...
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Ми фалеа..
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  Ама сепак со емитирањето на Меги Смит ми беше најјака.
  Не јас сум ја гледала сеуште серијата, али ептен е добра Шанаја, предобар акцет па и глума :D
  [​IMG]
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.474
  Допаѓања:
  63.980
  Пол:
  Женски
  Одлична беше епизодава една од подобрите. :)
  [​IMG]
  Ама беше слатко, душичка. :) Шанаја е срцка, како добро ја глумеше Меги Смит. :rofl:
  Супер епизода.
   
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Жална ми беше последнава епизода, искрено, јас се почувстував некако непријатно кога му кажа на Дејвид тоа типчето.
  Реално навистина можеби е така, има некои кој не сакаат невното дете да е геј, но сурово е да ми кажеш дека е ненормален, само зашто тоа не е нормално. Сурово.
  Башка и фацата на Дејвид беше жалче.
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]

  Ми се свија мотото на скаутиве:
  Trustworthy, Loyal, Helpful, Friendly, Courteous, Kind, Obedient, Cheerful, Thrifty, Brave, Clean, and Reverent.
  Добра епизода како и секогаш...
   
 10. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Да не останам покуса и јас почнав да ја следам серијава, уште сум на почеток ама деновиве ќе удрам една форца и ќе ги изгледам сите :rofl:
  Во принцип сакам серии што се различни а оваа не ми потсека на никоја друга, секој лик си е со различен карактер и има супер хумор.
   
 11. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Не ми се верува дека беше финалната епизода на сезоната.
  Ме разнежни, прекрасна епизода
  Прво Сојер Колинс многу убаво им текна интересно и содржајно тотално!
  [​IMG]
  И свадбата т.е веначавката на крајот, полн погодок, многу подобра и поубава него таа што требаше да биде официјалната, колку би и јас така.
  Ме разнежни, признавам ;(

  [​IMG]

  САКАМЕ 2ра СЕЗОНА!!!!
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.474
  Допаѓања:
  63.980
  Пол:
  Женски
  Серијава е официјално откажана. Толку беше, победија хејтерите. :D
  NBC quietly canceled its groundbreaking gay sitcom “The New Normal” after just one season on Friday. The news was met with very little fanfare from the liberal media, which stood in stark contrast to the circus atmosphere hype surrounding the show’s premiere on September 11, 2012.

  The cancellation was among a long list of shows such as “Go On” and “Guys With Kids” which were also canceled Friday.
  The cancellation fell on the same day that the U.S. Department of Education announced a radical new policy change to its federal student aid form (FAFSA).

  The new policy, which takes effect in the 2014-2015 school year, will eliminate the terms “mother” and “father” from student aid forms. The new, non-gender specific terms will be “Parent 1″ and “Parent 2″.

  The change is being instituted to make children who were raised in non-traditional same sex homes more comfortable with the application process.

  Eте, толку беше. Не знам што толку се фатиле за оваа серија, па ко божем во други серии нема геј семејства. |(
   
 13. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  И мене баш ме разнежни последнава епизода и навистина мислам дека не заслужува да има само една сезона.Баш ми е криво :( Штом Америка ги хејта геј паровите тогаш ние што да кажеме.И пак читам дека на форумов ви се допаднала серијава, тоа значи дека ептен сме си либерални :^) Like :lol: