1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нов Хороскопски знак..нов ХОРОСКОП?!

Дискусија во 'Канта' започната од Tea93, 17 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Tea93

  Tea93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Јарец - 20-ти јануари до 16-ти февруари
  Водолија - 16-ти февруари до 11-ти март
  Риби - 11-ти март до 18-ти април
  Овен - 18-ти април до 13-ти мај
  Бик - 13-ти мај до 21-ви јуни
  Близнаци - 21-ви јуни до 20-ти јули
  Рак - 20-ту јули до 10-ти август
  Лав - 10-ти август до 16-ти септември
  Девица - 16-ти септември до 30-ти октомври
  Вага - 30-ти октомври до 23-ти ноември
  Шкорпија - 23-ти ноември до 29-ти ноември
  Змијоносец - 29-ти ноември до 17-ти декември
  Стрелец - 17-ти декември до 20-ти јануари

  Луѓе што е ова?! Викаат дека стариот хороскоп бил направен пред околу 2500 години,а до сега положбата на планетите е видно променета.
  Како би читале сега хороскоп? Според новиот знак..? Или..? Што мислите за се ова?! :|
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Има ваква тема. Се наоѓа во Другата Наука.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.