1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нов живот во Христа

Дискусија во 'Религија' започната од FARFELLA, 17 февруари 2011.

 1. FARFELLA

  FARFELLA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  54
  РИМЈАНИТЕ 12:2

  " Не сообразувајте со овој век, туку *преобразете се со возобновување на вашиот ум за да можете да испитувате и осознавате што е волјата Божја: што е добро, благоугодно и совршено. "


  *Преобразете се (грч. metamorfo (метаморфоза) - преобразба)
  пр. гасеница - пеперутка
   
  На tiggyboy, Betty* и glorijaMKD им се допаѓа ова.
 2. FARFELLA

  FARFELLA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  54
  НОВ ЖИВОТ ВО ХРИСТА

  РИМЈАНИТЕ 12:21
  " Не допуштајте злото да ве победи, туку победи го злото со добро. "


  РИМЈАНИТЕ 12:17,18

  " и никому не враќај зло за зло, а размислувајте за тоа што е добро пред сите луѓе. Ако е можно, доколку тоа зависи од вас, бидете во мир со сите луѓе. "
   
  На Betty* и glorijaMKD им се допаѓа ова.
 3. Miss.Ricci

  Miss.Ricci Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  5.744
  Пол:
  Женски
  Што е целта на темава? Да знам за што да дискутирам :)
   
 4. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.133
  Допаѓања:
  4.101
 5. eagle.eye

  eagle.eye Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  89
 6. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
  Темава е супер :clap: ова ке му помогне на секој човек на психичко поле како да развива со позитивна мисла
   
  На tiggyboy и hermosa им се допаѓа ова.