"Нов ник"...?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 21 декември 2012.

 1. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.493
  Темјанушка.

  Ич не ми текна да го пробам кога се зачленував, т.е пред скоро време ми текна дека уопште постои имево. :D
   
 2. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.901
  Пол:
  Женски
  Најверојатно би било Calla затоа што тоа ми е омиленото цвеќе :)
  Ама ете ко се зачленував не ми текна баш на тоа :lol:
   
 3. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Catalea можеби, или би го задржала Donna со уште некој префикс без она 17 (годините кога се зачленив на форумов) :)
   
 4. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.085
  Допаѓања:
  83.494
  Пол:
  Женски
  Не можеш,зафатено е :D Пробав со Луна,па морав да му удрам демунитив на името.Граматички сосема погрешно ама ете бидна :tmi:

  Би сакала да бидам Визиана :rock:
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.849
  Допаѓања:
  103.580
  Пол:
  Женски
  Prudence е прво што сега, во моментов ми падна на ум. Инаку, не сум мислела за друг некој.
  Врска си немам.
  МендиЛејн... ми е нај-нај-најинтересен јузер :P
   
  На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Сабрина........од еден филм сто многу си го сакам ;)
  Ама жал ми е што не можам да го сменам ;( .........оти вака можеби премногу се откривам,ама пак тоа што го пишувам секогаш го мислам така да не ми прај некоја разлика 8)
   
 7. rosebush

  rosebush Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  886
  Овој набрзина го ставив,сега би избрала Traxex :D
   
 8. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  38.672
  Свесно ми е избран никот, од she (таа) и lea (лавица), така да не би го менувала.

  Или би била само Lea.
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.822
  Допаѓања:
  83.288
  Пол:
  Женски
  Мене никот ми е коритсаки , го избрав онака набрзинка што се вика :D , а би го сменила во црвенокоса кога би можело..
   
 10. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.636
  Insecure или patience.
  Тогаш не, но сега да. А и ме опишуваат, скоро.
  :)
   
 11. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.738
  Допаѓања:
  10.020
  Пол:
  Женски
  мееех....

  Можда би смислувала некои кратенки од зборчиња за да направам интересен псевдоним, ама на крај пак ќе завршам со нешто едноставно.
  Така да, неам идеја што би ставила како нов ник. Си се сакам како морска ѕвезда. :D
   
 12. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  632
  Ников мој полош неможеше да биде, разочарана сум од мојот тогашен избор.. Сакам - simplyheaven.
   
 13. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Не би го менувала, но ете да треба пак да се зачленам и ако ми е ова creshicka зафатено, тогаш би била Longoria (ради Ева Лонгориа) или Aniston (ради Џенифер Анистон). :wasntme:
   
 14. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
 15. Srce01

  Srce01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  А дали може да се смени никот ?
   
 16. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Не, на жал :(
   
  На Srce01 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  900
 18. Cataleya

  Cataleya Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  620
  GIA - ]:)
   
  На antonina му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Не би си го сменила. :)
   
 20. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Кога се зачленував бев во брзање и воопшто не мислев на никот. А всушност се зачленив за да пишам еден коментар на една статија. Ми се допаѓа Сара (без123) но кога би можело би си го сменила никот во некој од овие три :

  1. Incognita
  2. NeferTiti
  3. Аlchemist
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.