1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"Нов ник"...?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 21 декември 2012.

 1. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Си го сакам ников,да,и незнам дали би го сменила :D
  Ама Дала,некако ме потсеќа на некоја буцкаста,а не сум :lol: :rofl:
  Имам неколку идеи за нов ник,а ако треба,ќе го сменам со некое од тие никови :)
   
 2. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.620
  Можеби,ај нека предложи некоја?
   
 3. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.961
  Допаѓања:
  41.867
  Пол:
  Женски
  Andzi, да не беше сафатено. :)
   
 4. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.784
  Допаѓања:
  4.836
  Пол:
  Женски
  Не си го сакам мојов ник,ама ете тогаш кога се регистирав така набрзински и во моментот само ова ми текна.
  А инаку кога би можела да го менам дефинитивно би било Aurora :$
   
 5. Srekichka

  Srekichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  39
  Незнам на кои дроги сум била коа сум го пишала имево :worried:hock: :? :punch:
  Хахах искрено e тапа, без ни мала доза на креативност у него..
  Да можам да го сменам барем ќе напишам : Среќичка во Несреќичка(поуникатно бар ]:) )Хааа
  Али тоа е, shit happens .. 8)
   
 6. eminil

  eminil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  130
  глуп ми е мене мојов некако ама се пишал ете кизнај шо "инспирација" била во моменто :P
  иначе би го променила во "Gavril.Vo.Princip" дефинитивнооо :D :D :D
   
 7. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  не би го сменила ама ако морам Cassiopeia би било :D
   
 8. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  8.511
  Пол:
  Женски
 9. sara333

  sara333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  27
  Јас би го сменила одма зашто овој навистина мие глупав.Би го сменила во TVDlover или TVDadictioner ама само не овој. :)
   
 10. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  202
  и јасс сакам да си го сменам ........ -.-
  ајј напрајте некако да мојт никот да се менуват.
  нека бидит одозгора стариот ник долу новиот напишан.
   
 11. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  763
  Задоволна сум со мојот ник, нурната сум во митологијата па ников ми е митолошки и си го сакам
  (composed of the parts of three animals: a lion, a serpent and a goat)
   
 12. Nefertitii

  Nefertitii Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  239
  Baroness

  се двоумев меѓу Нефертити и овој но со Нефертити имам посебна приврзаност така да .. :)
   
 13. Torte19

  Torte19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  86
  Повторно и повторно и повторно ТОРТЕ19 :) Си го обожавам :inlove:
   
 14. girlx3

  girlx3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  141
  Кога се зачленував скоро сите што ми се свиѓаа беа зафатени..па ајде ова..иначе сега незнам сеедно ми е..можеби butterfly затоа што многу сакам пеперутки :)
   
 15. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Lovely.Me. ама и од овој ник сум задоволна :D
   
 16. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  Па се мислев јас помеѓу: KittyKat, OrdinaryGirl, Bambi :lol: , Thumbelina, Bella, Carmen и HollyWoodGirl и испадна последниов ник. :)
   
 17. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.385
  Допаѓања:
  4.316
  Пол:
  Женски
  Се двоумев меѓу Just.Smile и меѓу LittlePinky но сепак го избрав LittlePinky :) и не би го менувала..
   
 18. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  925
  Пол:
  Женски
  Јас не би го менувала само би го сменила ова gril во girl :)
   
 19. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  Би го сменила во SlimShady, Shady'sSouldier.. Кога се регистрирав сакав Rainbow, но зафатено беше па додадов нешто :D И би сменила Colours во Colors :devil:
   
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.927
  Допаѓања:
  162.166
  Пол:
  Женски
  Кога повторно би се зачленила, би ставила некое звучно зборче на италијански :wasntme: , еве на пример Farfalla (би го ставила кога сега би се зачленувала, ми текна од една песна што скоро ја открив :D , како не излезе песнава пред да се зачленам :lol: ). Ама иначе задоволна сум и од овој ник, убаво ми звучи. 8)