"Нов ник"...?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 21 декември 2012.

 1. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.738
  Пол:
  Женски
  Bayern-babe или Bayern.Girl 8) :lol:
   
 2. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  Можеби Computer.Nerd или Hermione. :D
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  85
  Зашо мразам кога некој пишува со 4ки, а мене никот ми е Angel4e, дефинитивно БИЛО ШТО друго, освен ова. Срамота, ахахаха :D
   
 4. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.707
  Пол:
  Женски
  Па мојот ник Agrona значи божица на војната и смртта. :lol: Не знам ни јас од кај ми текна овој ник. Но, доколку би можела да го сменам би го сменила во Mona Lisa или La Joconde.
   
 5. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Јас дефинитивно сакам некој нов ник кој што секако нема да го содржи тоа cuci. Незнам кај ми бил паметот тогаш :lol: , ама ајде оригинална сум барем хаха 8)
   
 6. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  Јас стопати да се зачленам стопати ќе си бидам феминиум, незнам од каде ми текна ников ама некако многу го засакав :angel: :angel:
   
 7. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.651
  Verica i Rajko инспирирана од парови кои имаат заеднички фејсбук профил, бидејќи тоа е мојата тајна неостварена желба, да имам заеднички профил со мојата подобра половина :$.
  Алтернативна варијанта vericarajko.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Многу сакав Gloria, ама беше зафатено и на крај ми текна Kaylie. Ми се допаѓа и сегашниов многу, ама Gloria уште повеќе! :inlove:
   
 9. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  9.686
  Пол:
  Женски
 10. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.547
  Допаѓања:
  31.006
  Пол:
  Женски
  Никот воопшто не си го сакам. Така на брзина го ставив и не мислев дека толку долго ке се задржам на фемина :D
  Инаку да би можело да го сменам никот тоа би било Гладијаторка .
   
 11. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Ако би можела да го сменам ќе ми бил Cambree.5 , devojcica_malaa или pjevacica_mala :inlove: :inlove: :D :D
   
 12. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  Да можам да го сменам мојот ник би бил: seriously
  Go.mad
  Little.angel
  Three-becausethatisme
   
 13. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  Јас мојов не би го менувала.
  Прво сакав да ми биде Vampire.Girl,но зафатено беше.Штета,ама и овој не ми е лош и си го сакам. :)
   
 14. Nezna28

  Nezna28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  214
  Јас пак мислев дека е побитно она што ќе го кажеш на форумов отколку никот.
  Воопшто не е битен никот, битен е печатот што ќе го оставиш во форма на пост и што паметно ќе кажете и пред се колку искрени ќе бидете во постовите.
  Лугето се паметат по делата а не по името.
   
  На cresa-jagoda и Bile15 им се допаѓа ова.
 15. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  + Calla13 или Rose3302 :inlove:
   
 16. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
 17. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.525
  Не би го променила.
  Задоволна си сум од неговата уникатност.
  :wasntme:
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 18. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
  Сакав мојот ник да биди нешто Cutie,CuteGirl..но потоа ми истекна CutieWithABeauty и баш си го сакам и никогаш не би го сменала :$ :inlove:
   
 19. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.257
  Пол:
  Женски
  MerlinMonroe прекрасно...
   
 20. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.351
  Допаѓања:
  3.508
  Пол:
  Женски
  Би се двоумела помеѓу Moon.Girl и puppet-of-optimism