"Нов ник"...?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 21 декември 2012.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.589
  Допаѓања:
  137.098
  Пол:
  Женски
  Па, Luxury или Ligeia или пак Blair или Karin т.е подобро би звучело Karien...
  Не знам може сите овие се зафатени, ама како и да е си го сакам јас и овој ник, добро што не сум лупнала некои бројки во никот т.е фамозните 4ки, така да добро е. :rofl: :rofl:
   
 2. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  МооnChild :)
   
 3. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  eni,најверојатно,но и вака си се сакам! :$ :rofl:
   
 4. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.110
  Допаѓања:
  6.757
  Пол:
  Женски
  Lina333, Chadorche. Ако не се зафатени, едно од овие би избрала. :)
   
 5. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  866
  Допаѓања:
  2.841
  Пол:
  Женски
  La Muneca mas Deseada :*
   
 6. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Ејлем 8)
   
 7. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Ме неρвиρа 4κата во мојот ниκ! И тоа "r" што сум го тупнала по гρешκа во ниκот наместо 4ever ја од бρзање 4rever :@! Подобρо би било само Unique или многу дρуги ниκови κои што си ги имав одκаκо го ставив овој пρоκлетиов! Постојано си виκав κамо да ми беше ваκа *****... Ама ај тоа е не се вρаќа веќе. Баρем да можат администρатоρите неκаκо да го тρгнат r-то во 4ever, ќе бидам пρесρеќна! Ама ај битни се мислеањата и многу дρугу ρаботи во пρофилот :D.
   
 8. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.520
  Јас само би си додала уште едно и на крајот
   
 9. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Хах мене ми се допаѓа никот мислам има и многу подобри ама сакам да си сменам само затоа што јас сакав Blossom амаа ми испадна blosson :\ и гледам само што се регистрирав одам да си го видам профилот за слика ова она и кога да видам погрешно сум напишала и оуу шит амаа и вака е добро :D би сакала и Аurora ама зафатено беше I think :)
   
 10. Loss

  Loss Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  14
  Не би го менувала никот, бидејќи немам никаква идеја кој ник би го ставила. А и да посакам да го направам тоа најверојатно пола и повеќе од тие никови ќе бидам зафатени.
   
 11. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.444
  Допаѓања:
  16.359
  Да може да се смени би го сменила во: Candy.Love :)
   
 12. Alyson

  Alyson Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2014
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  160
  Мене многу ми се допаѓаше Arabella но за жал беше зафатен и тоа од феминка која воопшто не е активна. Штета за убавото име. :|
  Но и мојов ми се допаѓа, сега не би го сменила за друг :$
   
 13. anuvcheto

  anuvcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  352
  Уф, и тоа како би го сменила.
  Darkgirl
  Dark
  Darkness
  BornInWrongTime
  Alexandrа
  ...
  И мноооогу други.
  Сигурно би бил некој поубав од сегашниов ник:emo:
   
 14. marija.980

  marija.980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  660
  Пол:
  Женски
  Би го сменила во Andyy Biersack
  ако не е зафатено :rock: 8)
   
 15. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  2.229
  Пол:
  Женски
  Не би го менувала. Добар е овој ми се допаѓа 8) :emo:
   
 16. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.227
  Пол:
  Женски
  Би бил ист ама првата буква би ја пишала голема:lol:
   
 17. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Би го сменала во •♥❤ ice_queen❤♥•
   
 18. omg92

  omg92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  580
  Пол:
  Машки
 19. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.295
  Пол:
  Женски
  Би го сменила во An4i :)
   
 20. Vertigo TJ

  Vertigo TJ Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2014
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  Не го менувам за ништо на светот освен она ТЈ кое го лупнав бидејќи само Вертиго веќе беше зафатен.