"Нов ник"...?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 21 декември 2012.

 1. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  250
  Пол:
  Женски
  Kaj lupnav vojvoda uzas!
   
  На irenna, Oscar Lady и sanjaeva им се допаѓа ова.
 2. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.509
  Пол:
  Женски
  Ме изнасмеа!:rofl::rofl::rofl:
  Би си го сменила ников уште во прва прилика. Сум ја прифатила првата сугестија од системот. (facepalm)
  Прво што ми паѓа на памет е Moonlight.
   
 3. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  46.692
  Пол:
  Женски
  Би го сменила во Електра евентуално или Кармен( ама и со Рама сум задоволна ) :D
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  7.678
  Пол:
  Женски
  Би го сменила со Те сакам или на англиски I love you :D:D
   
 5. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.745
  Пол:
  Машки
  Како се менува НИКОТ? :)
   
 6. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.055
  Допаѓања:
  5.660
  Пол:
  Женски
  ^ Не се менува никот.
  Инаку, јас не би си го сменила :)
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.951
  Допаѓања:
  55.785
  Пол:
  Женски
  Би го сменила. Open mind.
   
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VladeMila

  VladeMila Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  429
  Допаѓања:
  8.512
  Пол:
  Женски
  bi go smenila...ama nemam idea
   
 9. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.369
  Пол:
  Машки
  И да имаш не можиш:D
   
  На honest girl и VladeMila им се допаѓа ова.
 10. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.243
  Пол:
  Машки
  Јaс пa не сaкaм дa гo мењaм, пoлa сaaт гo мислев и премислувaв. (facepalm)
  Дo душa и ми oдгoвaрa бе, секoгaш сум вo прaвo, дури и кoгa не сум. :P
   
  На Ketchup и VladeMila им се допаѓа ова.
 11. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.124
  Пол:
  Женски
  Bi go promenila vo Ambrosiana.
  I ovoj shto go imam ne mi e bez vrska lupnat, iako taka izgleda.
   
 12. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  5.415
  LoveSummer

  Е тaкa ,,че ми е,, нoвиoт:P
   
 13. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.369
  Пол:
  Машки
  Се прашувам што значи?
   
 14. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.124
  Пол:
  Женски
  Nema da otkrivam :D
   
 15. Beautiful_girl..

  Beautiful_girl.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Јас би го променила во:
  Love_summer_party<3
   
 16. Аliсe

  Аliсe Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  6.976
  Ја би си го сменила во Banana.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.922
  Би го променил во 14.
   
 18. Idealista

  Idealista Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2013
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  550
  Пол:
  Женски
  Многу си го сакам никот и не би си го менувала:)
   
 19. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Си го сакам никот,не би го менувала..:)
   
 20. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.453
  Допаѓања:
  39.185
  King Of Saigon, Mario Jailer, Dark Blue...
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.