"Нов ник"...?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 21 декември 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.925
  Dark King, White Wolf, The 14, No. 14
   
 2. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  ZonaPobegulja или ZonaZamfirska:)
   
 3. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  31.940
  Пол:
  Женски
 4. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.502
  Допаѓања:
  76.677
  Пол:
  Машки
  Емотивец
   
  На AnnabelLee, stevemila, realGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  5.585
  Пол:
  Женски
  Oscarchè
  Coplaleya
  Heaveno
   
 6. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.022
  Допаѓања:
  21.027
  Пол:
  Женски
  Џони'сГрл :D
  TheMysterious
   
 7. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  6.675
  Пол:
  Женски
  Не би се размислувала за друг. Истиот би го избрала.:)
   
 8. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.874
  Допаѓања:
  161.708
  Пол:
  Женски
  Многу би сакала одново да се зачленам само за да се потпишам Andromeda :l: :*:
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.989
  Katara :f:
   
  На WildMk и Sindell им се допаѓа ова.
 10. Strong.44

  Strong.44 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2014
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  131
  Пол:
  Женски
  Ептен би го променила, од помала така сегден ова го ставав и сега не го сакам.
  Сlavicula би било ако го сменам.8)
   
 11. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.241
  Пол:
  Машки
  Не го мењам никот ни за миЉон долари. Баш ми одговара. :makeup:
  Ок. За миљон може и да подразмислам. :wasntme:
   
  На mileystar, WildMk, Herrera и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.639
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа, не би го мењала.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  1.185
  Пол:
  Женски
  Би го сменала. Многу ми е глупаво(facepalm). Не знам како, битно да го сменам.
   
 14. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  'Ради реда' би ми било поставено
   
 15. Ladu in pink

  Ladu in pink Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2018
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  1.449
  Пол:
  Женски
  Веднаш би го менела.Кога се зачленив не видов дека наместо долго " у " сум ставила кратко " у ".:x
  Би го сменила во " the evil queen ".
   
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  23.763
  Допаѓања:
  187.361
  Не би го сменила.
  Не го менувам ни аватарот.

  Збунувачки ми е кога и аватарите ги менуваат, ако може и никовите, каша-попара има да стане.
   
  На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
  Monceouss, што по странски форуми и го користам.