1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ноктите на нозете ми растат 3 цм годишно... нели е тоа малку

Дискусија во 'Канта' започната од Miracle16, 4 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Ноктите на нозете ми растат 3 цм годишно... нели е тоа малку?
  САмо не разбирам зошто така....додека ноктите на рацете ми растат 13цм годишно што е во просек 1 цм месечно.. :) што тоа е сосема нормално...но на ноктиве на нозете им се чудам ...зошто така ? знае ли некој?
   
  На t.a.s.s.y му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.971
  Кил ми уит а шотган, кил ми науу.. :rofl:

  Ноктите на рацете растат побрзо затоа што се поизложени на дневна светлина. Нели, витамин Д и сите тие чуда. Ноктите на нозите поголем дел од годината ни се во чорапи, освен во топлите летни месеци - кои патем, се три месеца - ете ти ги тие три сантима. 8)

  Гуднес грејшес чајлд, гуднес грејшес. :D

  Аа и едит : Ме интересира, како ги мереше ?? Дали ги чуваш исечените или ... ?? :^)
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 3. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.261
  Допаѓања:
  21.862
  Пол:
  Женски
  Истото и јас ќе ја прашав, како успеала да ги измери :D :D :D Ц ц ц, се гледа дека многу ти е здодевно па на секој саат отвараш нова тема...
   
 4. t.a.s.s.y

  t.a.s.s.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  10
  Навистина како ги измери ??
   
  На Miracle16 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Точно е дека ми е здодевно... а за мерење.... ги сечам точно на 1цм ...и само 3 во годината ги имав исечено ...инаку да многу е досаднооооооооо :)) и баш ми текна за ноктиве и викам чекај ке направам тема хахах зошто да не нели?
   
  На t.a.s.s.y му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Смешно ли ви е ова што ги сечам точно на 1 цм ? МЕне да...али сакав да измерам...хахха
   
  На t.a.s.s.y му/ѝ се допаѓа ова.
 7. t.a.s.s.y

  t.a.s.s.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  10
  ХХХАхаххха ...навистина си чудна ...али да смешно е и интересно .. ахахх ха
   
  На Miracle16 и crazylady им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.