1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ноктите на нозете

Дискусија во 'Тело' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

 1. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  112
  Епа вака иам еден проблем што го немав до пред некое време и многу се нервирам на моменти се стаам у депресии незнам шо да праам и се прашувам као дое до овој проблем така одеднаш и зашо баш на мене :x Значии ноктите на нозете од секогаш ми биле средени и стокмени но пред некое време почнаа да ми се лупат од озгора по малку и ќе земев со ноктарица ќе го исечев тоа што почнало да се лупи,и пак си беа се у ред.Но како шо поминува време се почесто ми се лупат ко да иам под тој нокт уште еден нокт и многу грдо изгледа :Down: :Down: :Down: НЕЗНАМ што да правааам луѓеее...сакам да си ги имам старите нокти многу сум педантна и водам ред баш за секој дел од телото посебно ии се нервирам ненормално мнг коа ќе си ги видам некогаш ноктите во такво стање.А и да додадам на првиот прст од ногата ми искочи као мало крукче ( од што сум носела тесни штикли) и никако да го снема.Незнам дали да земам некоја крема да се мачкам или нз шо да правам ај плс пишете некој совет ств.мн би ми помогнале.Позз иии пишетее. ;(
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Појди на кожно за крукчето. ;)
   
 3. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  112
  Па чичко ми е доктор и ми кажа дека ми е од тесни штикли што сум носела и дека има еден куп луѓе со такви на прстите како мртва кожичка... ;( А за у врска со ноктите незнам што да правам ств незнам. ;( ;( ;(
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  И јас имам таква мртва кожичка, само мене ми од неправилно одење и некое чаре за перманентно отстранување баш и нема. Јас секојдневно ја отстранувам со турпија, после туширање, додека е мека кожата. И со мрсен крем мачкај ја, да не ти биде груба. А за ноктите незнам што би ти кажала. И на рацете така ти се лупат или само на нозете?
   
 5. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  112
  Абе мила до пред 2 месеци ми беа се у ред онака мислам стално сум се грижела за ноктите,на рацете ми се супер мислам неам на рацете никаков проблем...само на нозете и знаеш дури онака глупо ми е да идам боса некогаш од шо не сум навикната или се лакирам со црн лак зашо неможам да трпам така да гледам :oops: ;(
   
 6. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.635
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  секогаш ми се средени налакирани во црна боја
   
  На Idonea му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  jaс ич не ги сакам моите нокти на нозете.. всушност плочката на палците ми се мали :x
   
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Мене ми порасна нови нокти, незнам колку е нормлно тоа , ама почнаа ноктите да ми се клатат и се исплашив, еден по еден сите ми паднаа, а одоздола под старите нокти пред да ми паднат ми се формираа нови ,меки тенки нокти и така сега си имам нови нокти на нозете :D
   
 9. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Јас имав проблем со тоа што секогаш ги сечев во недела секоја недела .. и ги намалев и ми станаа грди, сега веќе 2 месеци ги немам чепнато само со турпија и машинка и лакирани ми се црвено
   
 10. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  секогаш ги лакирам со некоја нежна боја или со црвена кога носам сандали и нешто црвено
   
 11. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Обожавам да ги средувам , секогаш ми се налакирани .Моментално црвена боја :inlove:
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ И моите исто :)
   
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  И јас често си ги средувам..Мразам подолги нокти на нозете :!:
  Секогаш ми е лакирани во црвено или бордо :inlove: :inlove:
   
  На femfeetlover му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  И моите се секогаш средени, а неколку пати ми има паднато ноктот од десниот палец, така да на тој најмногу внимание му посветувам. Секогаш ми се налакирани, секогаш различно, моментално во пурпурна боја. :)
   
 15. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  98
  Првото нешто што забележувам е баш ова.Без разлика дали машки или женски.Мразам кога ноктите не ми се налакирани ми изгледаат неуредно.Ако видам некоја девојка тип топ средена и ако ноктите и се долги а поготово несредени се нарушува веднаш сликата.Мене моментално ми се со кремов лак.
   
 16. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  И јас си ги мразам ноктите на нозете. Ама секогаш гледам да ми се средени, налакирани, исечени, и така натаму.
   
 17. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Мразам несредени нокти или па уште полошо лакирани, ама лакот излупен до пола :fubar: Си ги обожавам моите стапала и нокти и си ги негувам и повеќе од доволно. Ноктите ми се СЕКОГАШ лакирани во црвена или бордо боја, ептен ми е секси ;)
   
  На femfeetlover и Dejana.M им се допаѓа ова.
 18. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Имам еден куп креми и спејови за нозе, редовно правам пилинг, а ноктите и на рацете и на нозете ми се секогаш налакирани. Ако сум без лак се чувствувам чудно |( Моментално имам бордо лак на нозете, а освен во оваа боја, често ми се налакирани со црн лак, кремаст или па лак со светкавци :)
   
  На femfeetlover му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Tinna2

  Tinna2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  Ноктите и на раце и на нозе секогаш ми се средени, зашто мразам кога нема лак на нив. Моментално ми се со бела подлога и слој светки одозгора :)
   
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.921
  Допаѓања:
  32.560
  Пол:
  Женски
  Ноктите на нозете ми се секогаш средени. Ги лакирам со сив или сјаен бел лак.