Ноктите на нозете

Дискусија во 'Тело' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

  1. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    113
    Епа вака иам еден проблем што го немав до пред некое време и многу се нервирам на моменти се стаам у депресии незнам шо да праам и се прашувам као дое до овој проблем така одеднаш и зашо баш на мене :x Значии ноктите на нозете од секогаш ми биле средени и стокмени но пред некое време почнаа да ми се лупат од озгора по малку и ќе земев со ноктарица ќе го исечев тоа што почнало да се лупи,и пак си беа се у ред.Но како шо поминува време се почесто ми се лупат ко да иам под тој нокт уште еден нокт и многу грдо изгледа :Down: :Down: :Down: НЕЗНАМ што да правааам луѓеее...сакам да си ги имам старите нокти многу сум педантна и водам ред баш за секој дел од телото посебно ии се нервирам ненормално мнг коа ќе си ги видам некогаш ноктите во такво стање.А и да додадам на првиот прст од ногата ми искочи као мало крукче ( од што сум носела тесни штикли) и никако да го снема.Незнам дали да земам некоја крема да се мачкам или нз шо да правам ај плс пишете некој совет ств.мн би ми помогнале.Позз иии пишетее. ;(
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Појди на кожно за крукчето. ;)
     
  3. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    113
    Па чичко ми е доктор и ми кажа дека ми е од тесни штикли што сум носела и дека има еден куп луѓе со такви на прстите како мртва кожичка... ;( А за у врска со ноктите незнам што да правам ств незнам. ;( ;( ;(
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И јас имам таква мртва кожичка, само мене ми од неправилно одење и некое чаре за перманентно отстранување баш и нема. Јас секојдневно ја отстранувам со турпија, после туширање, додека е мека кожата. И со мрсен крем мачкај ја, да не ти биде груба. А за ноктите незнам што би ти кажала. И на рацете така ти се лупат или само на нозете?
     
  5. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    113
    Абе мила до пред 2 месеци ми беа се у ред онака мислам стално сум се грижела за ноктите,на рацете ми се супер мислам неам на рацете никаков проблем...само на нозете и знаеш дури онака глупо ми е да идам боса некогаш од шо не сум навикната или се лакирам со црн лак зашо неможам да трпам така да гледам :oops: ;(
     
  6. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.638
    Допаѓања:
    4.480
    Пол:
    Женски
    секогаш ми се средени налакирани во црна боја
     
    На Idonea му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    jaс ич не ги сакам моите нокти на нозете.. всушност плочката на палците ми се мали :x
     
  8. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.098
    Допаѓања:
    4.454
    Пол:
    Женски
    Мене ми порасна нови нокти, незнам колку е нормлно тоа , ама почнаа ноктите да ми се клатат и се исплашив, еден по еден сите ми паднаа, а одоздола под старите нокти пред да ми паднат ми се формираа нови ,меки тенки нокти и така сега си имам нови нокти на нозете :D
     
  9. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Јас имав проблем со тоа што секогаш ги сечев во недела секоја недела .. и ги намалев и ми станаа грди, сега веќе 2 месеци ги немам чепнато само со турпија и машинка и лакирани ми се црвено
     
  10. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    секогаш ги лакирам со некоја нежна боја или со црвена кога носам сандали и нешто црвено
     
  11. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Обожавам да ги средувам , секогаш ми се налакирани .Моментално црвена боја :inlove:
     
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ И моите исто :)
     
  13. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    И јас често си ги средувам..Мразам подолги нокти на нозете :!:
    Секогаш ми е лакирани во црвено или бордо :inlove: :inlove:
     
    На femfeetlover му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    И моите се секогаш средени, а неколку пати ми има паднато ноктот од десниот палец, така да на тој најмногу внимание му посветувам. Секогаш ми се налакирани, секогаш различно, моментално во пурпурна боја. :)
     
  15. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Првото нешто што забележувам е баш ова.Без разлика дали машки или женски.Мразам кога ноктите не ми се налакирани ми изгледаат неуредно.Ако видам некоја девојка тип топ средена и ако ноктите и се долги а поготово несредени се нарушува веднаш сликата.Мене моментално ми се со кремов лак.
     
  16. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    И јас си ги мразам ноктите на нозете. Ама секогаш гледам да ми се средени, налакирани, исечени, и така натаму.
     
  17. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Мразам несредени нокти или па уште полошо лакирани, ама лакот излупен до пола :fubar: Си ги обожавам моите стапала и нокти и си ги негувам и повеќе од доволно. Ноктите ми се СЕКОГАШ лакирани во црвена или бордо боја, ептен ми е секси ;)
     
    На femfeetlover и Dejana.M им се допаѓа ова.
  18. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    498
    Имам еден куп креми и спејови за нозе, редовно правам пилинг, а ноктите и на рацете и на нозете ми се секогаш налакирани. Ако сум без лак се чувствувам чудно |( Моментално имам бордо лак на нозете, а освен во оваа боја, често ми се налакирани со црн лак, кремаст или па лак со светкавци :)
     
    На femfeetlover му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Tinna2

    Tinna2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    Ноктите и на раце и на нозе секогаш ми се средени, зашто мразам кога нема лак на нив. Моментално ми се со бела подлога и слој светки одозгора :)
     
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.415
    Допаѓања:
    34.010
    Пол:
    Женски
    Ноктите на нозете ми се секогаш средени. Ги лакирам со сив или сјаен бел лак.