1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ноктите на нозете

Дискусија во 'Тело' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

  1. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Епа вака иам еден проблем што го немав до пред некое време и многу се нервирам на моменти се стаам у депресии незнам шо да праам и се прашувам као дое до овој проблем така одеднаш и зашо баш на мене :x Значии ноктите на нозете од секогаш ми биле средени и стокмени но пред некое време почнаа да ми се лупат од озгора по малку и ќе земев со ноктарица ќе го исечев тоа што почнало да се лупи,и пак си беа се у ред.Но како шо поминува време се почесто ми се лупат ко да иам под тој нокт уште еден нокт и многу грдо изгледа :Down: :Down: :Down: НЕЗНАМ што да правааам луѓеее...сакам да си ги имам старите нокти многу сум педантна и водам ред баш за секој дел од телото посебно ии се нервирам ненормално мнг коа ќе си ги видам некогаш ноктите во такво стање.А и да додадам на првиот прст од ногата ми искочи као мало крукче ( од што сум носела тесни штикли) и никако да го снема.Незнам дали да земам некоја крема да се мачкам или нз шо да правам ај плс пишете некој совет ств.мн би ми помогнале.Позз иии пишетее. ;(
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Појди на кожно за крукчето. ;)
     
  3. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Па чичко ми е доктор и ми кажа дека ми е од тесни штикли што сум носела и дека има еден куп луѓе со такви на прстите како мртва кожичка... ;( А за у врска со ноктите незнам што да правам ств незнам. ;( ;( ;(
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И јас имам таква мртва кожичка, само мене ми од неправилно одење и некое чаре за перманентно отстранување баш и нема. Јас секојдневно ја отстранувам со турпија, после туширање, додека е мека кожата. И со мрсен крем мачкај ја, да не ти биде груба. А за ноктите незнам што би ти кажала. И на рацете така ти се лупат или само на нозете?
     
  5. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Абе мила до пред 2 месеци ми беа се у ред онака мислам стално сум се грижела за ноктите,на рацете ми се супер мислам неам на рацете никаков проблем...само на нозете и знаеш дури онака глупо ми е да идам боса некогаш од шо не сум навикната или се лакирам со црн лак зашо неможам да трпам така да гледам :oops: ;(
     
  6. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    секогаш ми се средени налакирани во црна боја
     
    На Idonea му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    jaс ич не ги сакам моите нокти на нозете.. всушност плочката на палците ми се мали :x
     
  8. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Мене ми порасна нови нокти, незнам колку е нормлно тоа , ама почнаа ноктите да ми се клатат и се исплашив, еден по еден сите ми паднаа, а одоздола под старите нокти пред да ми паднат ми се формираа нови ,меки тенки нокти и така сега си имам нови нокти на нозете :D
     
  9. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Јас имав проблем со тоа што секогаш ги сечев во недела секоја недела .. и ги намалев и ми станаа грди, сега веќе 2 месеци ги немам чепнато само со турпија и машинка и лакирани ми се црвено
     
  10. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    секогаш ги лакирам со некоја нежна боја или со црвена кога носам сандали и нешто црвено
     
  11. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Обожавам да ги средувам , секогаш ми се налакирани .Моментално црвена боја :inlove:
     
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ И моите исто :)
     
  13. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    И јас често си ги средувам..Мразам подолги нокти на нозете :!:
    Секогаш ми е лакирани во црвено или бордо :inlove: :inlove:
     
    На femfeetlover му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    И моите се секогаш средени, а неколку пати ми има паднато ноктот од десниот палец, така да на тој најмногу внимание му посветувам. Секогаш ми се налакирани, секогаш различно, моментално во пурпурна боја. :)
     
  15. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Првото нешто што забележувам е баш ова.Без разлика дали машки или женски.Мразам кога ноктите не ми се налакирани ми изгледаат неуредно.Ако видам некоја девојка тип топ средена и ако ноктите и се долги а поготово несредени се нарушува веднаш сликата.Мене моментално ми се со кремов лак.
     
  16. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    И јас си ги мразам ноктите на нозете. Ама секогаш гледам да ми се средени, налакирани, исечени, и така натаму.
     
  17. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Мразам несредени нокти или па уште полошо лакирани, ама лакот излупен до пола :fubar: Си ги обожавам моите стапала и нокти и си ги негувам и повеќе од доволно. Ноктите ми се СЕКОГАШ лакирани во црвена или бордо боја, ептен ми е секси ;)
     
    На femfeetlover и Dejana.M им се допаѓа ова.
  18. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Имам еден куп креми и спејови за нозе, редовно правам пилинг, а ноктите и на рацете и на нозете ми се секогаш налакирани. Ако сум без лак се чувствувам чудно |( Моментално имам бордо лак на нозете, а освен во оваа боја, често ми се налакирани со црн лак, кремаст или па лак со светкавци :)
     
    На femfeetlover му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Tinna2

    Tinna2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    Ноктите и на раце и на нозе секогаш ми се средени, зашто мразам кога нема лак на нив. Моментално ми се со бела подлога и слој светки одозгора :)
     
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.920
    Допаѓања:
    32.538
    Пол:
    Женски
    Ноктите на нозете ми се секогаш средени. Ги лакирам со сив или сјаен бел лак.