1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ноктите на нозете

Дискусија во 'Тело' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

  1. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    665
    Пол:
    Женски
    Пет, шест пати ставам гел на ноктите на нозете и ми станаа тенки како лист. Ми се кинат до пола прст не знам зошто. На рацете ги правам 10 години и не ми се случило ова. А ми беа јаки до степен да не можам да ги исечам. Со истиот гел ги правам и на раце и на нозе, кај истата девојка.. Што може да е проблемот?
     
  2. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Дали некоја се соочила со габична инфекција на нокти на нозе? Т.е не знам ни дали се работи за инфекција или болест. Не знам како да ја наречам мојава ситуација.
    Имено, само на десниов палец на нога ми растат нокти, еден по еден и се прави како слој од повеќе нокти. Барав и по гугл и секаде, не најдов ништо. Имам користено све и свашта, ништо не помага... Ако некоја има совет или се соочила со вакво нешто нека ми пише.
     
  3. meksikanka

    meksikanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2016
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Probaj so maslo od cajno drvo, etericno da bide cisto 100 % go I'ma vo aptekite zegin od 25 ml, Po ti se isplaka da go zemes 320 den, od 10 ml e ti e 210 den. Moze da stavas dva pati dnevno na zabolenite nokti, na kozata Ako go stavas treba da bide razredeno so krema ili malso 50:50 soodnos, za kozata na stapalata. Kaj mene imase efekt posle Edna godina stavanje sekoja den mi izrasna Nov nokt
     
    На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Tanjat78

    Tanjat78 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2011
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    3.334
    Пол:
    Женски
    Најверојатно се реаботи за габична инфекција,дерматолог тоа мора да го види и да препише терапија.Мене ми помага топла купка,колку можеш потопло толку поарно,од вода,оцет,сода бикарбона и морска сол,и така секоја вечер.И добро сушење на ноктот,ако треба и со фен!
     
    На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.016
    Пол:
    Женски
    Канестен крема. Не ти треба рецепт.
     
    На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.