1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ноктите на нозете

Дискусија во 'Тело' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

  1. ma4enceEdno

    ma4enceEdno Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    465
    Ноктите и на рацете и на нозете ми се секогаш лакирани , некако грдо ми е да ми се без боја( така се навикнав)
    Преку лето ми се во иста боја раце и нозе , а во зимо поретко ги средувам на нозете ги заборавам :D
     
  2. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Ноктите на нозете ми се средени и лакирани.Најчесто ги лакирам во нежно бела боја,иако практикувам и други бои оваа ми изгледа нежно.
     
  3. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Ноктите на нозете ми се секогаш лакирани,дури и на зима,но тогаш не внимавам многу на бојата која ќе ја употребам,за разлика преку летниот период секогаш сакам да ми одговара со лакот на рацете.Инаку додека сум на одмор и ме мрзи да се лакирам,ноктите на нозете ми се некоја по дречлива,разиграна боја, на пример зелена,плава,розева...а пак на рацете не ставам ништо од причина што одма ќе ми се излупи од водата.
     
  4. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
  5. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392

    Нема шанси ;(

    такви нокти нема да имам никогаш. :( Колку се долгии :(

    моите нокти ми растат во месото и секогаш ги сечам кратко инаку ме болат. :(

    Има чаре? ;(
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ А што ќе ти се долги нокти на нозете? Ајде тие што се црвено лакирани се прифаќаат. Ама другите две слики, особено последните? :o Ма дај. Чорапите ќе ми се искинат.
     
    На FBI му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Хипи , патика да облечеш особено со такви нокти , ајде оди со нив така да те видам :x
    Инаку ми се кршат , и само со гел за јакнење ги лакирам , и добива некоја лила боја ама дискретно така ..
     
  8. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Се грижам за ноктите и на рацете и на нозете. Моментално на рацете имам француски маникир, а на нозете сум налакирана со лак во борда боја. Што се однесува до сликите што се погоре постирани, првата и втората ми се океј, ама третата... нема шанси... малку да се подолги ноктите на нозете болат и во патики, а камоли во штикли... така да ноу веј!
     
  9. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Ни јас не би можела со толкави нокти,туку ја ставив сликата затоа што се многу убаво налакирани,во никој случај заради големината :)
     
  10. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    На последната слика мислам дека тоа е гел.А за гел нели треба подолги нокти.Јас лично не можам така.Одвратно ми е.Една другарка имаше гел и и беа долги.Поодвратно нешто немам видено.Можеби се стално средени,но сепак орелски!
     
  11. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    Не сакам долги нокти на нозете. Многу ми е :puke:
    Ја си ги лакирам секогаш еднобојно, во една боја, и ги сечам кратко, така ми се најсредени :)
     
  12. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Ne se sekiraj i mene mi se sluci taka i pomina za mesec dena,pod noktite so se lupat mi porasnaa novi nokti :D stvarno se nervirav i jas mnogu i grdo izgledase :puke: , no kje pomine:)toa najverojatno od nosenje tesni stikli.Abe zensko-trpi za ubavina :( poz
     
  13. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    И јас не сакам долги нокти на нозете .Преферирам кратки и секогаш ми се лакирани.
    Моментално со виолетова боја :)
    [​IMG]
     
    На femfeetlover му/ѝ се допаѓа ова.
  14. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    ноктите на нозете ми се кратни и стално налакирани со црвен лак :)
     
    На femfeetlover му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Ич не ми се допаѓа кога ќе видам девојка убава, средена, дотерана, нашминкана, на штикли... а ноктите :o ужас! Нелакирени, или не исечени, лакот излупан... многу не убаво за очи! Ова се разбира во лето може да се забележи, а јас една глупа навика си имама фатено, знам да си се опуљам у стапалата на човек и да забележам и тоа што не ми е од работа :$
    Ноктите на моите стапала се редовно исечени,најкратко што може (бидејќи подолги ич не ми се допаѓаат нити кај мене нити кај др.луѓе) и секогаш ми се лакирани! Оваа лето се лакирав најчесто со оние драч розеви нијанси, или црвен, златн и среберен лак (поретко) Сакам лакот да ми биде во појака боја кога одам на плажа, затоа тогаш се лакирам во некоја впечатлива боја (најчесто розева)
    Во моментот сум лакирена со црвен лак а инаку преку зима си практикувам исто така и златен!
     
    На femfeetlover му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    леле луге имам големи проблеми казувајте лек ноктите на нозите палците , месото ми е постојано подуено има и внатре гној по некогаш неможам ни да одам кажејте некој лек однапред благодарам :D
     
  17. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    Нема да биде лошо да појдеш на лекар да видат за што се работи и најверојатно ќе ти дадат некоја маст да се мачкаш тоа што имаш гној најверојатно имаш некоја бактерија.
     
  18. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    а мене ми е страв да не ме пратат на операција бидејки една роднина истите проблеми ги има а пробав зејтилива трева и ми помага :D
     
  19. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.405
    Допаѓања:
    22.587
    Пол:
    Женски
    Ноктите на нозете ми се кратки, секогаш редовно си ги сечам :)
    Си ги сакам ноктите, секогаш ми се налакирани со циклама лак, ми се допаѓа како ми стои :!:
    Не можам да се замислам без лак на нозете, и зима и лето имам лак на нив, ама редовно го одржувам. 8)
     
    На femfeetlover му/ѝ се допаѓа ова.
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.097
    Пол:
    Женски
    Ноктите често ми растат во месо, а и некогаш загнојуваат. Тогаш ставам не него лист од тегавец, малку ќе се столчи, да пушти сок и се става на болниот нокт, го влече гнојот. Исто така му ставав и хидроген, го чисти. Е сега лошо е што после тоа мене ми паднаа ноктите, одоздола почна да ми расте нов и како новиот растеше другиот паѓаше.