1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ноктите на нозете

Дискусија во 'Тело' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

  1. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cекогаш ми се средени,налакирани воцрвено,црнорозе :D секој ден ги мачам и рендам,после како олеснато ми е :) ама воопшто не си го сакам стапалото,како дебело,не ми стојат сандали,отворени чевли :@ вака изгледа
     
  2. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305


    истијот проблем го имам и јас а и боли а страв ми е да одам на доктор бидејки ке сакаат да ми прават операција :@ :tmi:
     
  3. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.308
    Допаѓања:
    90.209
    Пол:
    Женски
    Мене докторката не ми даде операција. Таа ми препорача да ставам тегавец. Пробај, ако живееш во куќа сигурно имаш околу.
     
  4. unique.lady

    unique.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    69
    јас кога бев тин преубаво се справував со ноктите на нозете а сега де пораснале де ме болат ама колку што можам се справувам..
     
  5. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Мразам стапала, и се што е поврзано со нив!!!
    Ноктите на нозете ги сечам, не сакам да ми се пораснати...па уште и француски на ноктите...толку ми е одбивно. :|
    Јас ги сечам и ги лакирам со бодро лак. Во лето го менувам зависно од тој на рацете.
    И тоа е тоа. Не се оптеретувам.
     
  6. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Кратко, и најчесто во темно црвено,а често знам особено во лето со некое цветче и безбоен врз неа. Француски може ама на кратки исто, и тоа поретко, ако баш немам што друго да правам. ;)
     
  7. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    583
    Допаѓања:
    363
    Не знам зошто ама одвратно ми е кога ќе видам француски на нозе,грозно ми е кога ќе видам нокти долги фујјј,ја си ги сечам ептен,да нема бело ич и обично преку лето ги лакирам со некој нежен лак,а преку зима ги одмарам :lol:
     
  8. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    18.140
    Пол:
    Женски
    Најчесто ги правам црвени,млечни или со француски ама на кратки нокти,мн ми се допаѓаат долг ми е самиот нокт па убаво изгледа на кратки нокти кога правам француски,а инаку многу мразам долги нокти на нозете а и не знам како не им сметаат,па и лето да е ќе облечеш балетанки или патики не знам како можат да поднесат.Како и да е обожавам да си ги средувам ноктите на нозете исто како и на рацете
     
  9. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Не се оптеретувам многу со ноктите на нозете.
    Зиме ми се скратени и без лак, само ги мијам

    Летно може да ги пуштам маалце и да ставам по некое лакче

    Иначе многу се нервирам, ги корнам од страните и не ми изглеаат убаво од крај до крај..и незнам како да ги пораснам, дали едноставно треба да ги остаам на раат да си израснат.
    пример
    [​IMG]
    не се ова мои нокти
    еве на пр. сакам вака да ми се, од крај до крај - иначе за палците зборам само, не за сите, само нив ги чупам. :(

    а инаку и мене френч ми е некако одбивно на нозе..ме асоцираат на раце..и воопшто секаков поспецифичен маникир на нозе не ми пасуе некако.. за раце да, фрцкај колку сакаш али на нозе ако веке се става лак, најубаво цел нокт една боја :)

    [​IMG]
     
  10. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Во зима си ги одмарам, а лето настојувам секогаш да ми бидат налакирани. Мене баш ми е кул ова со францускиот маникир но на кратки нокти, не толку долги како на сликата погоре :)
    Зависно од лакот на рацете таков ми е и на нозете, но сепак најчесто е француски маникир.
     
  11. katerina777

    katerina777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    32
    мене ми е убаво француски ама на кратки нокти и многу тенка линија и така ми се најчесто. а исто така ги правам со бордо лак или светло црвен.
     
  12. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.936
    И мене ми се лупат често, сум слушнала дека не треба да се чепкаат веднаш по бањање, тогаш се уште меки и можеш лесно да ги оштетиш ако си невнимателна. Прво ке биде добро а коа ке се стврднат ке те боли мнгоу(сум искусила:worried:)
     
  13. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Секогаш ги сечам со ноктарица (несакам долги нокти на нозете) и секогаш од крај до крај ги сечам и ептен сум педантна и уредна за тие работи но често знае да ми нагнои месото што е веднаш до ноктот, а еднаш ми има паднато ноктот но веднаш ми порасна друг. Но, тоа многу ме нервира што колку и да сум педантна и да ги сечам и се тие пак нагнојуваат и ме болат. :( Уф комплицирани нокти и прсти :@
     
  14. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Ех, ми се опоравија ноктите на нозете и сега ги сакам :D :)
     
  15. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.730
    Несакам долги нокти на нозете, неуредно ми изгледа и си ги одржувам кратки. И секогаш ми се лакирани. :)
     
  16. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Не сакам долги нокти на нозе...не ми е педантно,секогаш ми се кратки и налакирани нежно, не во дреч бои. Долги нокти само на раце имам...
     
  17. Dejana.M

    Dejana.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    411
    Јас незнам зошто но секогаш која и да е девојка ја гледам во стапалата и ако не и се средени ноктите на нозете некако си ставрам слика за неуредна девојка.
    Бар малку да се покажело грижа околу нив ноктарка,правилна форма,и најобично налкирани не мора никаов дезен ќе остави убав впечаток,а вака само :^) не бараат стаплата многу обврски,малку пилинг,камен,крем секој вечер и ете ти нежни ноџиња...
     
    На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    И моите :) Моментално ги имам излакирано со син лак.
     
  19. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Јас на нозе ги имам најмалечките ноктиња на светот што би рекол еден другар :D Секогаш ми се налакирани исто како ноктите на рацете и исечени скроз и на нозе и раце. Е сега палците на нозете стварно ми прават проблеми, имам мн дебели нокти, на десната нога се удрив, па ми падна цел нокт па новиот што ми израсна беше потенок, сега гледам и тој е пак ист како другиот, ама редовно ги турпијам па некако се преживува :) Само проблем ми е што ги сечев ептен кратко и заоблено, па на палците ми раснеа и во месо, сега не ги чепкам сакам да ми пораснат до ивицата на прстот, па потоа да ги сечам правилно. А другите ноктиња на нозе ми се ок, пу пу. Ги лакирам со сите бои, како што реков зависно од лакот на рацете, најчесто потемни (зима) и подречливи нијанси (лето).
     
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас сум можеби глупа ама ич не разбирам како може да се пуштаат ноктите на нозете |( Моите се најкратки што може. На најмалиот едвај се лакирам :lol: Сега ми се со розев лак налакирани инаку :)