Нокти за Нова Година

Дискусија во 'Тело' започната од LoveYourNails, 16 декември 2014.

 1. ivona29

  ivona29 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  30
  јас лично сакам црвени нокти за нг, а еве ти некои идеи и можеш да искористиш еден нокт да направиш со поклон или ирвас и нешто слично
   

  Прикачени фајлови:

  • 3Hj8dcfvLt.png
   3Hj8dcfvLt.png
   Големина на фајлот:
   215 KB
   Прегледи:
   66
  • XMEG6vvLjb.png
   XMEG6vvLjb.png
   Големина на фајлот:
   393,6 KB
   Прегледи:
   63
  • pij9bJ7Ezz.png
   pij9bJ7Ezz.png
   Големина на фајлот:
   320,5 KB
   Прегледи:
   69
  • aQaQW0sSg1.jpg
   aQaQW0sSg1.jpg
   Големина на фајлот:
   24 KB
   Прегледи:
   62
  • 9324-bozicni_nokti1.jpg
   9324-bozicni_nokti1.jpg
   Големина на фајлот:
   32,9 KB
   Прегледи:
   63
 2. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.710
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  Добро луѓе, девојката ве праша за нокти за Нова година, а не новогодишни нокти! Како што има тема што ќе носите за Нова година, така и оваа. Не мора веднаш да скокате...

  Јас моите решив француск, ама прекриен со светки напред, можеби ќе ставам и некој циркон на два-три нокти.
  Мене лично ноктите ми предизвикуваат поголемо задоволство, отколку што ќе облечам и дали ќе ми одговора каиФчето со ланчето. |(

  Нека стои темава, новогодишни никти се едно, а нокти за Нова година друго.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Flower27 и LoveYourNails им се допаѓа ова.
 3. strawberry-cake

  strawberry-cake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2014
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  14

   
  На LoveYourNails му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LoveYourNails

  LoveYourNails Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Може... Има време дотогаш ...:D:D:lol:
   
 5. LoveYourNails

  LoveYourNails Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Супер се .. Да ти кажам право и јас сум истата повеќе ноктите ми предизвикуваат поголемо задоволство, (како ти што рече) . Па сега сакав да видам некои примери за какви да си ги направам ....
   
  На Flower27 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.601
  Пол:
  Женски
 7. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.601
  Пол:
  Женски
  На LoveYourNails му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  32.693
  Пол:
  Женски
 9. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.674
  Допаѓања:
  15.450
  Пол:
  Женски
 10. LoveYourNails

  LoveYourNails Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Сите беа интересни ама незнаев навистина кои да ги одберам па ги направив вакви noktite.png
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Karleusha

  Karleusha Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2015
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Се ближи Нова година, па јаде да ја активираме темата.
  Јас искрено сакам шарени нокти но не претерано шарени. Ќе ги правам за некој ден, па незнам какви да направам? Вие што мислите?
   

  Прикачени фајлови:

  • 75d9bbc026a3790d02fe63dcab08c151.jpg
   75d9bbc026a3790d02fe63dcab08c151.jpg
   Големина на фајлот:
   13,9 KB
   Прегледи:
   33
  • download (1).jpg
   download (1).jpg
   Големина на фајлот:
   10,7 KB
   Прегледи:
   32
  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   5,1 KB
   Прегледи:
   32
  • images (1).jpg
   images (1).jpg
   Големина на фајлот:
   4,1 KB
   Прегледи:
   33
  • images (2).jpg
   images (2).jpg
   Големина на фајлот:
   3,4 KB
   Прегледи:
   31
  • images (4).jpg
   images (4).jpg
   Големина на фајлот:
   6,2 KB
   Прегледи:
   32
  • images (5).jpg
   images (5).jpg
   Големина на фајлот:
   11,6 KB
   Прегледи:
   31
  • images (6).jpg
   images (6).jpg
   Големина на фајлот:
   6 KB
   Прегледи:
   34
  • images (7).jpg
   images (7).jpg
   Големина на фајлот:
   11,2 KB
   Прегледи:
   31
  • images (8).jpg
   images (8).jpg
   Големина на фајлот:
   5,2 KB
   Прегледи:
   34
 12. Karleusha

  Karleusha Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2015
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Немаше место за сите во претходното мислење .:)
   

  Прикачени фајлови:

  • images (10).jpg
   images (10).jpg
   Големина на фајлот:
   5,7 KB
   Прегледи:
   20
  • images (11).jpg
   images (11).jpg
   Големина на фајлот:
   7,1 KB
   Прегледи:
   20
  • images (9).jpg
   images (9).jpg
   Големина на фајлот:
   8,4 KB
   Прегледи:
   18
  • images (12).jpg
   images (12).jpg
   Големина на фајлот:
   5,3 KB
   Прегледи:
   18
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   6,3 KB
   Прегледи:
   21
 13. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.310
  Допаѓања:
  118.434
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.243
  Допаѓања:
  109.422
  Пол:
  Женски
  Јас оваа година сакам вакви да правам.
  FB_IMG_1447885953982.jpg
   
 15. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  2.125
  Пол:
  Женски
  KimettKolor NewYear2015-7717.jpg
  јас планирам вакви :)
   
 16. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.610
  Пол:
  Женски
  Јас ќе ги правам сите во една боја, бордо, со никакви шарки на нив.
   
  На MilaP и Marojo budalO им се допаѓа ова.
 17. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.116
  Пол:
  Женски
  10892026_647580872019496_5392338508291922999_n.jpg moite novogodisni nokti :)
   
  На monik55 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  967
  Допаѓања:
  15.026
  ЈАс тие ноктите не ги сакам ама ич.
  А шо е посебна нова година па нокти да правам.
  Би направила само за свадба блиска, за нешто битно иако не сакам..
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 19. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.867
  Допаѓања:
  7.737
  И јас исто, потполно се согласувам , никогаш не сум направила за нова година ни пак планирам.
  Ако се решам некогаш дефинитвно нешто вака би сакала
  1917108_714599092009455_5911818989872430805_n.jpg

  1935710_714599108676120_1854750993158374135_n.jpg
   
  На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  29.030
  12431735_1718972865002603_1653503913_n.jpg 12431372_1718972861669270_1099516659_n.jpg Еве ја вакви ги направив