Норбит (Norbit) [2007]

Дискусија во 'Филмови' започната од Ammy.Lee, 11 јануари 2012.

 1. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Се работи за филм комедија!Смешен и интересен.
  Вреди да се гледа!!
  Во главните улоги:
  *Eddie Murphy-Норбит
  *Thandie Newton-Кејт
  *Terry Crew-Еден од браќата на жената на Норбит (Распучија) :lol:
  Ако има дупла тема кључ :bow:
  Норбит е нормален човек кој поради сплет на околности како бебе е посвоен од г-ин Вонг. Тој детството го поминува со големата Распучија со која и ќе се ожени. Сепак, љубовта на неговиот живот е слатката Кејт која после долг период се враќа во градот…
   

  Прикачени фајлови:

  • norbit_poster.jpg
   norbit_poster.jpg
   Големина на фајлот:
   79,7 KB
   Прегледи:
   462
 2. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.653
  Филмов е баш во стилот на Еди Марфи :)

  Го даваа на ТВ викендов мислам, ми се виде интересен и баш вчера го гледав. Онака, просечна комедија која поприлично добро ме насмеа (поточно дебелата госпоѓа), одлична глума, црнечки филм со предвидлив крај.
   
 3. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  9.163
  Пол:
  Женски
  Најсмешна сцена ми беше таа со базенот, се газев од смеење :)
  Добро филмче :)
   
  На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Доволно е само :rofl:
   
 5. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
 6. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  Лелее филмот,пукнав од смеење кога го гледав. :lol: :rofl: :D
   
 7. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  права комедија 8), многу е добар :rofl:
   
 8. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  500
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Сум се изнасмеала на филмов :rofl:
  Супер е :D
   
  На Sara.Be му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Ххахахахах. се изнасмејв... на филмов само да прашам каде може да го гледам? На Кинотека го гледав ама не можам да гледав и на Кинотека и на ofilmovi.net ( а таму и го нема) и може некој да ми каже каде да го гледам или да ми пратите линк од некои страни?
   
 11. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  хаххаха да ама Распутија многу ми беше смешна кога ќе викнеше Норбиттттт!! :lol: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 12. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.839
  Допаѓања:
  36.505
  Пол:
  Женски
  Ахахахаххахах сум се пресмеала на филмов ахахахах :rofl: :P
   
 13. vampiregirl5

  vampiregirl5 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  9
  Најака комедија хахахахахахахаххаахахах а најак дел беше кога распучија отиде на базен и тој ја праша а долен дел од купаките носите и она го крева салото т.е. стомакот за да и се видат купаките хахахахаха :rofl:
   
 14. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  524
  Пол:
  Женски
  Предобар е. Само еднл прашање: Која е глумицата која ја игра улогата на дебелата? Барав не можев да најдам.