1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Носење штикли за полуматура

Дискусија во 'Мода и стил' започната од MarijaaaaaaaM, 31 мај 2012.

 1. MarijaaaaaaaM

  MarijaaaaaaaM Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  чекам ваши мислења :D
   
 2. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.433
  Допаѓања:
  47.851
  Пол:
  Женски
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  сметам дека е непригодно да се носат штикли на полуматура пошо сепак мали сте бре уште 14 години имате а ке се праите ко тетки да сте стварно не ми е сфатливо каде иде светов :fubar: :fubar: :fubar:
  Ние штикли почнавме да носиме во 4та год средно и нормално за матура ама за полуматура децава да носат не разбирам али со оглед на тоа дека се понапредни каде каде од нас "старците " не би ме изненадило и тоа да го видам.
   
 3. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.050
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Од моја генерација никој не носеше, но гледам дека денешниве генерации се далеку понапредни и поопуштени.
  Со оглед на тоа, сметам дека доколку се носи штикла на полуматура тоа да биде некоја дикретна, значи не екстремно висока, па и со платформа, или пак полна пета , малку подигната.
  Се што би било повисоко од 5цм, за мене е крајно не вкусно на тие години.
   
 4. MarijaaaaaaaM

  MarijaaaaaaaM Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Se slozuvam i so dvete :D ama neznam dali ste videle i po diskoteki devojcinja od 14 i 15 godini se oblekle na stikli i toa na 14 :o
   
 5. Jule55

  Jule55 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  4
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Јас догодина сум полуматурантка,на 15 години,ама нема да носам штикли,бидејки мислам дека не треба,не е прикладно за моите години,ќе носам балетанќи! :)
   
 6. TheIdealMe

  TheIdealMe Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  88
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Јас сум 25 и јас на мојата полуматура носев 'штиклички' под ова подразбирам 5 см и тоа го подржувам и сметам дека е ок, но ништо повеке од тоа. Сепак треба да се одделувате од машките но не треба да претерувате и да се правите 'диви' од црвениот тепих, сепак сеуште сте деца... и со памет у глава :D :*
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Сметам дека нешто интересно до кај 2/4 cm не е страшно ама 12ки мислам helloooo
   
  На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Штиклите оставете ги за матура, барем во денешно време има преубави балетнакни. Може некои сандали на полна пета, но соодветни за годините, но штикли според мене НЕ. Јас кога бев полуматурантка не се сеќавам некоја да носеше штикли, али сега се подриги времиња за жал :)
   
 9. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.507
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Кратко и јасно - НЕ :)
   
 10. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  3.221
  Пол:
  Женски
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Јас на мојата полуматура носев сандалки со плута а скоро сите девојчиња носеа штикли.. |( Може да си носиш штикли ако веќе толку ти е мерак, но не мора 15 см, можеш некои на плута, пониски.. Сепак е полуматура а и времињава се такви што и гола да појдеш не ќе е срамота :rofl:
   
 11. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.433
  Допаѓања:
  47.851
  Пол:
  Женски
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Вистина, и секогаш сум се прашувала дали тие деца имаат родители дома да ги видат пред да излезат на што личат ,мада џабе и да ти зборат твоите коа ти можеш кај некоја другарка да се пресоблечеш.Се зависи од тоа колку имаш во главата :fubar: :fubar: а очигледно денешниве деца за се брзаат ко небаре ке им побегне нешто покуси ке останат.Само ми е жал за машкиве што се подлажнуваат па на крај ке го има некој у црна хроника со малолетничка :D :D :D :D
   
  На MarijaaaaaaaM му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MarijaaaaaaaM

  MarijaaaaaaaM Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Ne e za mene :D Jas imam 27 godini :D za bratucetka mi e ona sega ke bide polumaturanka i neznae sto da prai pa a ni ja neznam kako da i pomognam :D
   
 13. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.433
  Допаѓања:
  47.851
  Пол:
  Женски
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  ке и кажеш да си купи балетанки некои а штиклите да ги остави за матура :) :)
   
  На MarijaaaaaaaM му/ѝ се допаѓа ова.
 14. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.421
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Во мое време пред 4 години половината носеа штикли. Моите беа сандалки 2цм поткачени, напред со цвеќе, отворено прсте, а назад со ремче. Од тогаш уште два пати ги облеков и ги замразив. |(

  Полна пета може, и штикла нека е ама 5 цм максимум. Не сум за штикли 10+ затоа што смешно изгледа на нозете на 14-15 годишно девојче. Глупо ми е. Да беше целосно оформено тело, па нога да се покаже, заоблени листови, ајде де.

  Јас првпат на 18 години штикла облеков. Да бев сега полуматурантка ќе носев балетанки или римјанки.
   
 15. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.997
  Допаѓања:
  96.213
  Пол:
  Женски
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Не - не личи мали девојчиња кои се уште деца да носат штикли. Јас првпат носев штикли на мојата матура, имам 25 години и дури и тогаш едвај издржав, а не беа којзнае колку високи. На полуматура носев сандали на полна пета. А тие 15-годишни девојчици што во град се шетаат со 15 цм штикли и 2 тона шминка ми се смешни, колку само со сила се прават тетки. Кога ќе ги видам, мали, ситни девојчиња со огромни штикли, мислат дека којзнае колку убаво изгледаат, а штиклите им се поголеми од телото и воопшто не им стојат. Ама кога на 20 години ќе им се издеформираат нозете, ќе ги прашам тогаш што ќе носат. Уште им е телото во развој, ќе им се искриви и ’рбет и стапала и све. Ја гледам и комшикава моја, ќе слави сега полуматура, и едни штикли што купила, дреч црвени (курвинско да не речам) 15 цм, па со една платформа „како од порнич“ :x Страва и ужас, јас не би ги облекла, а не па 14-годишно девојче, ама тоа е :fubar:
   
  На MarijaaaaaaaM му/ѝ се допаѓа ова.
 16. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  759
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Eјј зошто да не се носи штикли .Јас носев на мојата со малечка штикла.Па сега зависи ти како сакаш ако сакаш штикли земи си со некоја мала штикличка ипак поубаво фустан стои со штикли.
   
 17. MarijaaaaaaaM

  MarijaaaaaaaM Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Jas kako i drugite feminki se soglasuvam do 5cm a za nad 5 definitivno NE
   
 18. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.668
  Пол:
  Женски
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Спорен мене не, полуматурата не е ништо посебно, едно основно си завршил и ајде .. Сепак секој со свои ставови и мислења.
   
  На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.311
  Допаѓања:
  16.770
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Другарка ми оваа година е полуматуранка и ќе оди во фармерки и сандали на полна пета, и сите ја гледаат вака :o во фармерки и сандали на ПОЛНА ПЕТА на полуматура. Па нели треба у фистан. Боже, боже.
   
 20. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.668
  Пол:
  Женски
  Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

  Леле, големо чудо ако оди во фармерки, па што!? секој со свои желби!
  Поубаво фармерки и сандали од него ли штикли 20 цм :^)
   
  На MarijaaaaaaaM му/ѝ се допаѓа ова.