1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Носење штикли за полуматура

Дискусија во 'Мода и стил' започната од MarijaaaaaaaM, 31 мај 2012.

  1. MarijaaaaaaaM

    MarijaaaaaaaM Активен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    чекам ваши мислења :D
     
  2. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.626
    Пол:
    Женски
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    сметам дека е непригодно да се носат штикли на полуматура пошо сепак мали сте бре уште 14 години имате а ке се праите ко тетки да сте стварно не ми е сфатливо каде иде светов :fubar: :fubar: :fubar:
    Ние штикли почнавме да носиме во 4та год средно и нормално за матура ама за полуматура децава да носат не разбирам али со оглед на тоа дека се понапредни каде каде од нас "старците " не би ме изненадило и тоа да го видам.
     
  3. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Од моја генерација никој не носеше, но гледам дека денешниве генерации се далеку понапредни и поопуштени.
    Со оглед на тоа, сметам дека доколку се носи штикла на полуматура тоа да биде некоја дикретна, значи не екстремно висока, па и со платформа, или пак полна пета , малку подигната.
    Се што би било повисоко од 5цм, за мене е крајно не вкусно на тие години.
     
  4. MarijaaaaaaaM

    MarijaaaaaaaM Активен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Se slozuvam i so dvete :D ama neznam dali ste videle i po diskoteki devojcinja od 14 i 15 godini se oblekle na stikli i toa na 14 :o
     
  5. Jule55

    Jule55 Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2012
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    4
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Јас догодина сум полуматурантка,на 15 години,ама нема да носам штикли,бидејки мислам дека не треба,не е прикладно за моите години,ќе носам балетанќи! :)
     
  6. TheIdealMe

    TheIdealMe Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    88
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Јас сум 25 и јас на мојата полуматура носев 'штиклички' под ова подразбирам 5 см и тоа го подржувам и сметам дека е ок, но ништо повеке од тоа. Сепак треба да се одделувате од машките но не треба да претерувате и да се правите 'диви' од црвениот тепих, сепак сеуште сте деца... и со памет у глава :D :*
     
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Сметам дека нешто интересно до кај 2/4 cm не е страшно ама 12ки мислам helloooo
     
    На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Штиклите оставете ги за матура, барем во денешно време има преубави балетнакни. Може некои сандали на полна пета, но соодветни за годините, но штикли според мене НЕ. Јас кога бев полуматурантка не се сеќавам некоја да носеше штикли, али сега се подриги времиња за жал :)
     
  9. Pirana

    Pirana Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    1.507
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Кратко и јасно - НЕ :)
     
  10. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.210
    Пол:
    Женски
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Јас на мојата полуматура носев сандалки со плута а скоро сите девојчиња носеа штикли.. |( Може да си носиш штикли ако веќе толку ти е мерак, но не мора 15 см, можеш некои на плута, пониски.. Сепак е полуматура а и времињава се такви што и гола да појдеш не ќе е срамота :rofl:
     
  11. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.626
    Пол:
    Женски
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Вистина, и секогаш сум се прашувала дали тие деца имаат родители дома да ги видат пред да излезат на што личат ,мада џабе и да ти зборат твоите коа ти можеш кај некоја другарка да се пресоблечеш.Се зависи од тоа колку имаш во главата :fubar: :fubar: а очигледно денешниве деца за се брзаат ко небаре ке им побегне нешто покуси ке останат.Само ми е жал за машкиве што се подлажнуваат па на крај ке го има некој у црна хроника со малолетничка :D :D :D :D
     
    На MarijaaaaaaaM му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MarijaaaaaaaM

    MarijaaaaaaaM Активен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Ne e za mene :D Jas imam 27 godini :D za bratucetka mi e ona sega ke bide polumaturanka i neznae sto da prai pa a ni ja neznam kako da i pomognam :D
     
  13. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.626
    Пол:
    Женски
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    ке и кажеш да си купи балетанки некои а штиклите да ги остави за матура :) :)
     
    На MarijaaaaaaaM му/ѝ се допаѓа ова.
  14. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Во мое време пред 4 години половината носеа штикли. Моите беа сандалки 2цм поткачени, напред со цвеќе, отворено прсте, а назад со ремче. Од тогаш уште два пати ги облеков и ги замразив. |(

    Полна пета може, и штикла нека е ама 5 цм максимум. Не сум за штикли 10+ затоа што смешно изгледа на нозете на 14-15 годишно девојче. Глупо ми е. Да беше целосно оформено тело, па нога да се покаже, заоблени листови, ајде де.

    Јас првпат на 18 години штикла облеков. Да бев сега полуматурантка ќе носев балетанки или римјанки.
     
  15. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Не - не личи мали девојчиња кои се уште деца да носат штикли. Јас првпат носев штикли на мојата матура, имам 25 години и дури и тогаш едвај издржав, а не беа којзнае колку високи. На полуматура носев сандали на полна пета. А тие 15-годишни девојчици што во град се шетаат со 15 цм штикли и 2 тона шминка ми се смешни, колку само со сила се прават тетки. Кога ќе ги видам, мали, ситни девојчиња со огромни штикли, мислат дека којзнае колку убаво изгледаат, а штиклите им се поголеми од телото и воопшто не им стојат. Ама кога на 20 години ќе им се издеформираат нозете, ќе ги прашам тогаш што ќе носат. Уште им е телото во развој, ќе им се искриви и ’рбет и стапала и све. Ја гледам и комшикава моја, ќе слави сега полуматура, и едни штикли што купила, дреч црвени (курвинско да не речам) 15 цм, па со една платформа „како од порнич“ :x Страва и ужас, јас не би ги облекла, а не па 14-годишно девојче, ама тоа е :fubar:
     
    На MarijaaaaaaaM му/ѝ се допаѓа ова.
  16. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Eјј зошто да не се носи штикли .Јас носев на мојата со малечка штикла.Па сега зависи ти како сакаш ако сакаш штикли земи си со некоја мала штикличка ипак поубаво фустан стои со штикли.
     
  17. MarijaaaaaaaM

    MarijaaaaaaaM Активен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Jas kako i drugite feminki se soglasuvam do 5cm a za nad 5 definitivno NE
     
  18. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.667
    Пол:
    Женски
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Спорен мене не, полуматурата не е ништо посебно, едно основно си завршил и ајде .. Сепак секој со свои ставови и мислења.
     
    На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.304
    Допаѓања:
    16.746
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Другарка ми оваа година е полуматуранка и ќе оди во фармерки и сандали на полна пета, и сите ја гледаат вака :o во фармерки и сандали на ПОЛНА ПЕТА на полуматура. Па нели треба у фистан. Боже, боже.
     
  20. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.667
    Пол:
    Женски
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Леле, големо чудо ако оди во фармерки, па што!? секој со свои желби!
    Поубаво фармерки и сандали од него ли штикли 20 цм :^)
     
    На MarijaaaaaaaM му/ѝ се допаѓа ова.