1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Носење штикли за полуматура

Дискусија во 'Мода и стил' започната од MarijaaaaaaaM, 31 мај 2012.

  1. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Не. Смешно е. Кај мене сите балетанки носевме, со 3-4 исклучока кои изгледаа исклучително глупо. Ем кратко ем штикли... Се освен девојче од 14 не. Имаше и фустани, но и многу во сукња или панталони и изгледаа прекрасно. Бидете реални, основно школо е.
     
    На MarijaaaaaaaM му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Дали сметате дека е добро да се носат штикли за полуматура?

    Свашта, не знам што да кажам :x Не сум старомодна или нешто, ама полуматурата не е ништо посебно, што вика Thelittle17 основно си завршил. На крај краева, 14-годишни деца се бе, што има лошо во тоа да носат фармерки или фустанче со сандали на полна пета или балетанки не сфаќам :^) За 8-одделенки баш одговара, па деца се.
     
    На thelittle17 и MarijaaaaaaaM им се допаѓа ова.
  3. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.813
    Допаѓања:
    38.289
    Пол:
    Женски
    Meне не ми се јасни девојчињата денешни.Гледам слики и се чудам како да имаат 20и кусур години а не толку колку што имаат.Тие се само деца, јас на нивни години вртев крукчиња во некои смешни апостолки и широки панталони со џепови, а за полуматура носев едни балетанки со суќничка и некоја смешна кошула, а сега се бетер матуранти.
    Жива глупост според мене, не знаат на што личат, али не е мое да зборам,имаат родители нека ги гледаат.
    Само ќе кажам дека не е на арно каде тргнала младинава. |(
     
    На MarijaaaaaaaM му/ѝ се допаѓа ова.
  4. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Ако знаеш да одиш на нив, зошто не би било добро? Ти сама ќе си одлучиш што да носиш, ти си знаеш дали некогаш си се качила на штикли и дали ќе издржиш 5-6 саати на нив.
     
    На LuDaChA22 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. supergirl22

    supergirl22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2011
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    11
    јас гледам едни девојчиња сега се полуматурантки излегле во кратко мини сукњиче и штикли 15цмм и ми изгледа толку глупо али по град, а за полуматура се согласувам со нискички ипак сите ќе носат да не бидеш ти само со балетанки али мислам дека полуматурантите мислат дека пораснале и мислат дека се така поубави ама само памет ќе им помогне а не штиклите али иди па кажи им.... |(
     
  6. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    Јас на полуматура носев мала штикла. Воопшто не ми сметеше но ако сега би се вратило тоа време сигурно би имала полна пета ама како и да е поминало веќе.
     
  7. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Јас носев штикли ама скоро цела генерација беше на штикли, т.е. повеќето.
     
    На Tekkyi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    плуматурантчиња.....абе одете си на ниско....цел живот ќе бидете на штикла....па слатки сте и малечки за штикли...поубаво е да сте слатки одколку како теткици мислам реално...мое мислење....
     
  9. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.633
    Пол:
    Женски
    затоа што не личи ДЕТЕ без разлика дали знае да оди или не да е качено на штикли.Исто како што не личи ДЕТЕ од 14 години да изгледа постаро од некоја девојка од 20-23-25... години.Се е пореметено денес па и тоа .Скитаат по цели ноки изгледаат како тетки пијат по дискотеки веке не знам уште што остана на глава да застанат и на раце да почнат да одат за да бидат интересни.
    Сепак полуматура е ,не си го фатил Господ за М***а (се извинувам на израз) па до толку да се прави драма и во фармерки да отидеш не е крај на свет.И како што кажав денес има преубави балетанки па ете место штикли може да се носат тие и пак да изгледаш женствено и убаво како за тие години.
    Не можев да се начудам пред 2 години кај внук ми на полуматура коа ги видов девојчињата испостегнати у миничи со високи штикли ко небаре ДЕВОЈКИ возрасни се а не ДЕВОЈЧИЊА што тек сега треба да се испилат. Не знам каде брзате цел живот ке имате за штикли носење нема да ви избегаат нигде.
     
  10. Champs.Elysees

    Champs.Elysees Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    117
    Со оглед на тоа што денешните генерации се понапредни, јас лично го оправдувам носењето на штикли за полуматура. Но сепак носете си и ниски балетанки затоа што за 15 мин. ќе ги собуете штикли, ножето сеуште не ви е привикнато на висока штикла.
    Не избрзувајте да купувате штикли ако уште незнаете добро да одите, цел живот ќе носите штикли ,не брзајте да пораснете предвреме. Ајде секој со својот ум ! ;)
     
  11. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Ја другата година сум полуматуранка и овие од генерацијата побудалеа, леле штикли, леле штикли. Јас искрено сакам да облечам некое фустанче после да си го изнаносам цело лето и сандали на полна пета, многу имам таква желба. За фустани со циркони и за 15ки штикли имам време, цел живот е пред мене. :)
     
  12. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Некој непиша дека на фустан поубаво стојат штикли точно, но на фустан за на матура, а не на фустан за полуматура кој треба да е понежен и по соодветен на годините и кој совршено се соовпаѓа со балетанки.
     
    На MarijaaaaaaaM му/ѝ се допаѓа ова.
  13. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Колку и да е развиена и напредна, мене ниедна девојка (ако може да се нарече девојКА) на 13-14 години нема да ми изгледа слатко/убаво/привлечно во штикли. Too much.
     
    На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Абе какви 13-14 јас на полуматура имав полни 15 години и висока бев 164 никој не би ни рекол дека бев полуматурантка. А и поубаво ми беше со штикли.
     
  15. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    ^ Добро Барби, нема врска дали си била 164, ево јас сум 168 и нема врска дали си 14 или 15, за пригодата едноставно не иде. :)
     
  16. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Лелеее јас сум се крстела кога ги видов овогодинешниве полуматурантки. Боже помогни им...
    Ми облекле црни фустани вос тело и згора на тоа едвај задникот им го покриваа плус штиклите им беа 12, аконе и повеќе, мислиш во секој момент ќе се срушат од нив... И да шлаг на сето ова беа они обетки,мислиш топки ( од оние со кои ги рушат зградите, незнам како се викаат. Мало важно битно ми е да ви го доловам моментот). Не ова вака не бива, родителите да си отвараат и очи и уши оти и онака забегала младинава, уште толку ќе забега. Што останало треба да се спасува оти отидовме! :x
     
  17. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Вие штиклите ги направивтее како некој да се дрогирал.Па да не личи со штикли од 20 см , но може да си стави од 5 см , мала штикла .Баш убаво ке ти стои.
     
  18. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Мило ми е за тебе :clap: А за мене полуматурантка на штикли не е убаво :hai: А и на полуматура повеќето имаат 13-14 години, ти си тргнала покасно во школо.
     
  19. Blondie-V

    Blondie-V Активен член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Од мојата генерација скоро сите носеа, јас не :) Несакав да изгледам како тетка
     
    На MarijaaaaaaaM му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    сите носат и ја ќе носам си купив штикли на 8 или 9 ми се.