1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Носење штикли за полуматура

Дискусија во 'Мода и стил' започната од MarijaaaaaaaM, 31 мај 2012.

  1. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Јас на мојата полуматура носев балетанки. А имаше и некои што носеа штикли 12ка и искрено мене воопшто не ми се допадна. Облекле фустан до под г*з и штиклите на 14, 15 години. :fubar:
     
  2. monni.t

    monni.t Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    207
    Од мојот клас, сите носевме сандали на плута. На повеќето не беа многу високи. Па што ќе ми се штикли толкави за после никаде да не можам да ги облечам. Ама кога ги видовме другите девојчиња со високи штикли ( како на сликава подоле ) ни се сврте во главата. Мислам хелоооу, женскиве не можеа да одат со нив, а не па да играат |( Ги соблекоа на почетокот на вечерта, а ги облекоа на крајот. Па зошто воопшто ги купувале. :fubar:
     

    Прикачени фајлови:

  3. vale.96

    vale.96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    10
    јас за полуматурата носев на плута :)
     
  4. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Јас за полуматура си носев балетанки и красно си поминав. Ни ме болеа нозе, ни морав да се пресоблакам. За разлика од некои други кои беа качени на 15ка и фустанче до под газ. Тоа ми е многу невкусно, а и не изгледа убаво за 14 годишно девојче. Некои не ни знаеа да одат на штикли, а не па да играат со нив. Така да, совет за идните полуматурантки-со балетанчиња совршено ќе си поминете. Штиклите ем не ви личат, ем цела ноќ нема шанси да издржите на нив, да играте и се тоа. + каде ќе ги носите потоа штиклите? За 1 вечер не вреди да ги купиш.
     
  5. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Јас носев на плута.А други девојчина што носеја на штикла цела вечер ко на јајца да газеја :D
     
  6. Dragannah

    Dragannah Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    85
    Пол:
    Женски
    Јас за полуматура носев штикли 13-ка, но си понесов и балетанки хехе

    Искрено убаво се чуствував што носев штикли, и ме правеше тоа среќна :) Знам дека можеби е рано сеуште за штикли, но ете среќна бев што носев штикли.
    Си ги купив штиките 2 месеци пред полуматурата, си вежбав по дома и се научив да одам на штикли и за полуматурската вечер ги соблекував само кога игравме пајдушко.
    Потоа велите дека е смешно кога ќе видите 14 годишно девојче да носи штикли. Да смешно е, но само доколку незнае да оди. И мене би ми било срам да се сопнувам со штиклите на секој мој чекор.
    Си се дотерав убаво како што сакав и си ги носев штиклите цела вечер, ниту ногата ме болеше ни ништо, бидејќи знам да одам на нив.
    И знам дека многу од вас не го оправдувате носењето на штикли уште од сега, но ете девојчиња сме и си сакаме:) Сепак без претерување, штиклите не ги носиме секој ден за искачања во град, како што тоа го прават малку повозрасните. Само за по посебни пригоди би ги облекле.
    И не ми се допаѓа многу, што имате толку големи предрасуди за носењето штикли. Секако ок е да си имате свое мислење, но читајќи ги вашите коментари погоре, се почуствував и јас малку лошо и во некои коментари претерувате! :)
     
  7. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Hoсевте сите сандали со полна пета?
     
  8. monni.t

    monni.t Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    207
  9. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    Јас носев сандали со полнета пета.Не беа мн високи.Битно јас си се чуствував убаво, и лесни ми беа можев да играм со нив.. ;)
     
  10. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    не личе на штикли за полуматура да се облечите имате 14-15 години а има толку убави фустанчиња цветни или балетанки ке изгледате поубаво во такво нешто отколку на штикли и шминка незнам за мене тоа не личе на годините
     
  11. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    и на ништо не ми изгледа тоа носат штикли само колку да се сликаат и да влезат со нив а после на балетанки остануваа и си носеа од дома ц ц ц не свакам
     
  12. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Не би ни коментирала за ова.Незнам од кај искочи сега ова носење на штикли на толку мала возраст.Уште малку децата кога ќе се родат одма штикли ќе облакаат.Не е убаво за очи да видиш 15 годишно девојче а да изгледа како да има 25.Некогаш стварно се гордеам со мојот изглед,они кога ќе бидат колку мене ќе изгледаат многу постаро,а јас ќе си бидам младолика долго. :wasntme:
     
  13. JoelleSweet

    JoelleSweet Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    4
    Може да носиш само колку да се сликаш со нив :rofl: А дали ќе знаиш да одиш, тоа незнам :rofl:
     
  14. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

    SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2011
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    313
    Пол:
    Женски
    Оваа година ќе бидам полуматуранка во план ми се штикли но некои пониски!
     
  15. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Јас носев штикли и знаев да одам ии не беа високи и издржав цело време и не ги соблеков.. Ама беа 7ка ;)
     
  16. Jas-sum-toa

    Jas-sum-toa Активен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2012
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    Лично мое мислење е дека секој може да носи што сака.Оваа година и јас сум полуматурантка и иако имам вишок килограми можам да одам на 13 или 15 цм.Оваа година за една прослава си имав купено 10ка и беа многу удобни.Сеедно,кажете мислење,висока сум 170цм и прилично ке бидам висока,но обожавам штикли! :D што мислите? :)
     
  17. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    309
    Пол:
    Женски
    За полуматура штикли не од едноставна причина што цел живот ќе бидете жени а девојчиња никогаш тоа е еден период од животот можам да кажам меѓу поубавите и мислам дека на девојче од 14 години не му доликува да се опне на стикла од 12цм не трчајте уживајте во годините не се правете од млади стари стиклата не ви бега цел живот ќе ја носите.Има девојки,жени па и повозрасни госпоѓи што сакаат да бидат на ваше место и се облекуваат како помлади со балетанки некои ниски сандалчиња или кондурчињаАко сега облечете штикли тогаш на матура како ќе идете голи? Затоа се во свое време.Тоа е моето лично мислење а вие одлучете си.
     
  18. lolitoo

    lolitoo Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2012
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    327
    Пол:
    Женски
    spored mene podobro e za matura da se nosat stikli no sega kogo i da go vidis nosi na polumatura stikli :o
     
  19. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.475
    Допаѓања:
    5.781
    Пол:
    Женски
    Мислам дека рано е штикли за полуматура, има време кога ќе се носат штикли понатака во животот. Не знам дали ние бевме таква генерација ама кај мене на полуматура пола беа и во патики. Јас носев балетанки и мислам дека нема потреба од штикли да се носат на 15 години. ;)
     
  20. Cinderella11

    Cinderella11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    51
    Јас сум за,бидејќи јас за полуматура носев штикли секако со платформа.Инаку само тогаш и уште на една прослава и толку заврашив со нив. :D