1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Носење штикли за полуматура

Дискусија во 'Мода и стил' започната од MarijaaaaaaaM, 31 мај 2012.

  1. matejaaa

    matejaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    134
    Кога бев полуматурантка скоро сите од моја генерација носеа штикли дали 5-6 девојчиња не носеа од сите одделенија заедно
     
  2. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Кај нас 80 % од девојчињата носеа штикли и беа нашмикани и облечени како матуранки, дури и баба ми помисли така кога ја виде сликата. :D Јас носев балетанки, исто како и неколку други девојчиња, и мислам дека е многу поникатно и по убаво ако направиш некоја јака комбинација со стартки, отколку да личиш на 14 годишна тетка.
    Инаку, мислам дека малце претеруваат со полуматуриве. Со ресторани, со сликари, со филмови правење, со ора, со партнери, со цвекиња и подароци, ко божем ние матуранти сме. |( После па нормално дека на 14 години ке се облекуваат така женските и машките во костуми, ама важно сликарите, рестораните и бутиците ке се наполнат со пари. Ако полуматурата беше журка во некоја дискотека, со забавна музика, сигурна сум дека поубаво ќе си поминевме. :!:
    Особено ми се идиотски децава што ке стават слика од полу матура и ќе пишат halfprom во опис. Важно на англиски е напишано, а шо нема таков збор нема врска, важно они паметните знаат англиски. :fubar:
     
    На Mini90 и matejaaa им се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Мојата генерација беше на полуматура со сандали и со старки, некои мислам балетанки носеа, незамисливо беше тогаш штикли да се облечат. :D Јас носев сандали со полна пета, малку поткачени, околу 5-7 сантими.
     
  4. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.976
    Пол:
    Женски
    Не гледам никаков проблем во носење на штикли за полуматура. Самиот момент е по свечен и мене во никој случај не ми влегуваат во комбинација патики или други секојдневни обувки. Немора да значи дека тоа би биле 15ка штикли со платформи, циркони и други чуда, има и штикли кои баш одговараат како за помлади.
     
    На Tince2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. blondegirl95

    blondegirl95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2017
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Според мене не е во ред. Во моја генерација сите бевме на ниски, балетанки,римјанки. Баш како што доликува на девојче од 13-14 години.
     
    На mssuniquee, ludamaja10 и amii им се допаѓа ова.
  6. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.015
    Пол:
    Женски
    Рано е за штикли на 15 години според мене. За матура е океј.
     
    На Anne Boleyn му/ѝ се допаѓа ова.