Нотарски услуги

Дискусија во 'Правни совети' започната од Minnie 1, 12 март 2015.

 1. doubleinfinity

  doubleinfinity Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  2.442
  Пол:
  Женски
  Претпоставував ама има некои надополнувања на сведителства се по една страна... @An4e banance значи 600 денари
   
  На An4e banance и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. An4e banance

  An4e banance Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам на одговорот
   
 3. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.646
  Допаѓања:
  5.398
  Девојки ајде едно нотарско прашање од мене.

  Како оди постапка и што треба од документи за заверка на гарантно писмо/писмо за покана за виза? Конкретно ми треба за виза за во Македонија, јас треба да го напишам писмото, да го заверам на нотар и така да го дадеме во амбасада.

  Нема никакви примери за писма на македонски, најдов некои на англиски гледам вклучуваа податоци од типот на број на лична карта, датум на раѓање,а адреса на живеење и слично. ама не сум сигурна што би требало да однесам јас кај нотарот.